, środa 8 lipca 2020
Kąpiel w Brennicy jest niezdrowa
W Wiśle można się spokojnie kąpać. fot. WO Dodaj do Facebook

Kąpiel w Brennicy jest niezdrowa

INTERIA.PL
Inspektorzy powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych z Bielska-Białej, Cieszyna i Żywca ostrzegają przed kąpielami w niektórych rzekach.
W pewnych miejscach stwierdzono obecność w wodzie niebezpiecznych dla zdrowia bakterii. Z najświeższych, ostatnich przed końcem wakacji raportów o stanie czystości wody wynika, że odkryto m.in. bakterie kałowe, paciorkowce i salmonellę. W powiatach bielskim ziemskim i grodzkim niebezpieczna dla zdrowia jest kąpiel w rzece Białej w Bielsku-Białej, Żylicy w Szczyrku, a także w Sole na odcinku od Hecznarowic do Wilamowic i w kąpielisku zwyczajowym w Kaniowie.

Na Śląsku Cieszyńskim zła sytuacja panuje jedynie w rzece Brennica na wysokości restauracji Kotarz, a także w potoku Leśnica na wysokości zalewu w Brennej. W powiecie żywieckim sanepid ujawnił salmonellę w Sole w okolicach jazu w Węgierskiej Górce oraz w Koszarawie w rejonie kempingu Dębina w Żywcu.
Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wole basen w Skoczowie niz siki slazakow w Wisle.

No to trzeba powiedzieć też "b" jak się powiedziało "a". O tym, ze powietrze i woda cosik u Nas jakby się pogorszyły, było juz mówione publicznie. MOże "gazeta" pociągnie temat albo za język Powiatowego Inspektora?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama