, wtorek 2 czerwca 2020
Istebna Stecówka: Regionalna procesja Bożego Ciała (zdjęcia)
Po mszy świętej o godz. 9.00 wierni przeszli ze Stecówki z kościoła pw. Matki Boskiej Fatimskiej do kościoła pw. Św. Józefa na Mlaskawce. fot. Adam Szotkowski Dodaj do Facebook

Istebna Stecówka: Regionalna procesja Bożego Ciała (zdjęcia)

KK, zdjęcia: ADAM SZOTKOWSKI
W całym kraju odbywają się dziś, 23 czerwca, procesje Bożego Ciała. W kościele katolickim jest to najważniejszy element uroczystości Bożego Ciała, forma manifestacji wiary, wyjścia kościoła na ulice. Wierni w barwnym pochodzie odwiedzają 4 polowe ołtarze. Nie inaczej jest na Śląsku Cieszyńskim. Prezentujemy fotoreportaż z procesji, jaka miała miejsce w Istebnej Stecówce.
Po mszy świętej o godz. 9.00 wierni przeszli ze Stecówki z kościoła pw. Matki Boskiej Fatimskiej do kościoła pw. Św. Józefa na Mlaskawce. Po drodze zatrzymywali się przy 4 ołtarzach polowych, gdzie kapłani czytali fragmenty Ewangelii. Tradycyjnie płatki kwiatów sypały dzieci, które w tym roku przyjęły sakrament Pierwszej Komunii Świętej i małe dzieci. Uczestnicy procesji idąc śpiewali pieśni religijne. Nie zabrakło akcentów regionalnych.
Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

czy faroż dopilnował powiadomienia wojewódzkiego konserwatora zabytków?

Dziękuję Ko$ciołowi Katolicki €mu za długi weekend

Chciałbym zaufać temu reklamowanemu szeroko Panu, ale przedtem musiałbym z nim pogadać przynajmniej - a to "cóś" milczy i za chiny się nawet pokazać nie chce. Myślę więc, że to humbug wymyślony przez jakiegoś cwanego zioma.

kto zaufa Panu, nie zawiedzie się !

czytaj biblię, a będziesz w styczniu w sandałach chodził

człowiek wciąż coś wprowadza, ale wiele takich wprowadzonych rzeczy jest niezgodnych z Pismem Świętym

?

to, co jest zasłonięte dla ciebie

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama