, sobota 6 marca 2021
Droższy wieczny odpoczynek
Opłata była niewspółmierna do kosztów, jakie ponosimy — mówi Karina Żyłka. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Droższy wieczny odpoczynek

TWO
Aż o 230 zł podrożała opłata za usługi cmentarne w Cieszynie. Całe szczęście trzeba ją ponieść raz na 20 lat.
— Opłata nie była zmieniana od lat 90. i była niewspółmierna do kosztów, jakie ponosimy — mówi Karina Żyłka, szefowa Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Cieszynie. Do opłaty, która jest wnoszona raz na 20 lat (pierwszy raz przy pochówku zmarłego) wliczane są m.in.: koszty wywozu śmieci z cmentarza, sprzątanie alejek, pielęgnacja zieleni. Dotąd opłata była niewielka i wynosiła 70 zł. Teraz wzrosła i wynosi aż 300 zł.

— To słona podwyżka. Nie wiem, czy wszyscy będą ją w stanie udźwignąć — mówi starsza pani, która co kilka dni odwiedza grób swojego męża na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Katowickiej.

— Niestety, zarządzanie cmentarzami kosztuje coraz więcej. Musieliśmy podnieść tą opłatę, bo sam wywóz odpadów podrożał aż pięciokrotnie — tłumaczy wiceburmistrz Cieszyna Włodzimierz Cybulski.
Komentarze: (20)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Juz nie wiecie na czym zarabiac. Nawet na nieboszczyku zarabiacie i gnębicie jeszcze wiecej rodzine zmarlego.Wstyd dla Miasta wstyd !!!-malo maja z parkingów i handlarzy targowisk??

Napiszcie lepiej ile kasuje za pochówek ksiądz ??
Pomnóżcie to przez liczbę odchodzących
w miesiącu ,razy 12 i wynik gotowy.I to bez PODATKU!!!!!!!!!.No i co bohaterzy z USkarbowego!!!

Ktos powiedział że łaska na pstrym koniu jedzie. a niestety bo jedzie na czarnym! Ludzie opamietajcie sie i żądajcie pokwitowaN od księży i odliczajcie to od podatku!! a z tego wyniknie ile te czarne maja dochodow!

Jeśli przez 90 lat starczało ,a obecnie brakuje ,to nie trudno wskazać sprawców takich drastycznych i nieuzasadnionych podwyżek. W ubieglym roku chwalono się jak to nowy zarząd cmentarza osiągnąl nadspodziewane zyski ściągając opłaty od niewykupionych miejsc. Wrzucono je do wspólnego wora nazywanego budżetem miejskim .A że to wór bez dna ,winik ogromnej niegospodarności "trójcy" i pieniązki zostały już wydane ,trzeba kolejnej podwyżki lokalnych oplat- trafilo na dochodowy cmentarz komunalny ,który te pieniązki i tak da do wspólnego wora i przeznaczone będą na splatę odsetek od zaciągniętych przez" trójcę" kredytów za których zaciągnięcie Ci z trójcy" przyznają sobie premię- nagrodę podczas gdy zostaną za to ukarani mieszkańcy miasta ,którzy tych zobowiązań nie zaciągnęli. I tak kręci się gospodarka Komuszków z cieszyńskiej "trójcy"

Jak umrę, to koszty mojego pochówku poniosą inni, tj. moja rodzina i jako tako mnie to nie interesuje. Ale szkoda mi ich, dlatego zgadzam się z Warsem! Wzrost jest oszałamiający i chciałbm o tyle teraz więcej zarabiać!

Mam znajomych,którzy maja rodziców na telewizorze w ładnych urnach i nie przejmują sie zbytnio tymi podwyżkami.

Są ludzie ,którzy niczym się nie przejmują. My tu o gospodarowaniu ,a nie o czci zmarlych. Są tacy co grzebią swoich zmarlych pod podloga ,lub tacy ,ktorzy ich zjadają .Każdy ma to co chce i lubi i też nie przejmują się podwyżkami ,ale nie o to idzie. Podwyżki są zbyt drastyczne i to jest nie do przyjęcia przez ludzi rozsądnie gospodarujących na cmentarzu komunalnym.

Od 3 marca postawienia pomnika pojedynczego - oplata 180 zl. Pomnik podwojny 280 zl.

A tak dosadnie to ci co są tam pogrzebani to też się nie przejmują tymi podwyżkami. Więc xjr nie pisz banałów bo inni są w tym lepsi.

Mam nadzieje, ze wy nie korzystacie z poslug ksiedza i nikt z waszych bliskich nie bedzie tego zadal dla was, po waszym zejsciu he, he.

Ty chyba nie rozumiesz sedna sprawy.Przecież to rodzina ponosi koszty , a nie ten co leży.Jemu to oczywiscie jest już wszystko jedno.Ponadto nie dali
zarobić pasożytom.

Wars znowu wszystko wie ! warsa na burmistrza !

Czy sekciarze i ateiści mają pochówek darmowy?

Nigdy nie korzystałem i nie będę korzystał z "posług" ksiedza.Do kontaktu z Bogiem nie
potrzebuję POŚREDNIKA!!

do kontaktu z Bogiem możesz nie potrzebowac pośrednika, do kontaktu z grobem będziesz potrzebował. Chyba, że sam już sobie wykopałeś grób i stoisz nad nim, by prosto do niego wpać w chwili śmierci. A kto cię zasypie? (:)

Myślę ,że jak dasz mi swój adres to pozwolę ci
się łaskawie zakopać,bo faktycznie dziurę sobie już
wykopołem ale kto do niej wpadnie niewiem?
Wiesz co to kremacja????

Jeżeli ktoś podnosi opłatę z 70 zł na 300 zł to wzrost o ok. 420% ,ktory wymaga poważniejszego uzasadnienia wzrostu kosztów ,gdyż nic co pośrednio służy utrzymaniu i prowadzenia cmentarza komunalnego - i tak utrzymywanego przez podatnika o taką skalę nie wzrosło. DEodajmy ,że to miejskie służby komunalne wywożą odpady itd ,jak sądze nie sławetnym GRATOWOZEM rownież kupionym z naszych podatków. Może by tak na wiele uslug związanych z utrzymaniem cmentarza ogłosić przetarg.

wars, gdybyś był taki bystrzak jak ci się wydaje, to pewnie wiedziałbyś że opłata marszałkowska za śmieci wzrosła o 400%

Jeśli 70 zł to 100%, a wzrosło do 300 zł to mniej więcej 428%- i mniejsza o te 8%pomyłki. Twój bląd w szacowaniu to 28%.Więc o te 20% w szacowaniu na pewno jestem bystrzejszyczytając powyższy tekst.

Люди, считающие деньги способными все сделать, сами способны все сделать за деньги.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama