, sobota 6 marca 2021
Cieszyn: Park na wysypisku?
Czy na tym nieczynnym składowisku odpadów zobaczymy mamy spacerujące z wózkami po parkowych alejkach? fot. Edyta Rasmus Dodaj do Facebook

Cieszyn: Park na wysypisku?

TWO
W miejscu byłego składowiska odpadów przy ul. Kościuszki w Cieszynie władze miasta chcą urządzić park dla mieszkańców pobliskiego osiedla.
Wysypisko znajduje się tuż przy byłej cegielni. Odpady były tam składowane w latach 1990-1993 w starym wyrobisku ceglanym. Po zamknięciu wysypiska teren zrekultywowano. Teraz miasto chce tam urządzić park z wytyczonymi alejkami i małą architekturą. Wcześniej jednak trzeba przeprowadzić badania geologiczne terenu, co władze właśnie zleciły prywatnej firmie.

— Musimy wiedzieć, czego możemy się po tym miejscu spodziewać. Zanim zaczniemy wytyczać alejki, stawiać latarnie i ławeczki, sadzić zieleń trzeba dokładnie sprawdzić, co kryje się pod ziemią. Nie chcielibyśmy, żeby nagle bruk zaczął się zapadać albo żeby pojawiły się przykre zapachy — mówi burmistrz Bogdan Ficek.

Jeżeli wynik badań geologicznych będzie pomyślny, wtedy Zakład Gospodarki Komunalnej ogłosi przetarg na zagospodarowanie terenu i wykonanie projektu parku.
Komentarze: (13)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Swietn pomysł. Czy to będzie kolejny pomysł ,bez realizacji. Przypomnę ,że wladze Cieszyna rzucają głównie pomyslami a nawet opracowują projekty. Tylko potem brakuje środków na ich realizację. Przykład - piękne lecz wyjątkowo zaniedbane tereny nad olzą przy tzw. III Jazie za boiskiem Piasta -tego starego oczywiście ze świetną murawą. Ile jest projektów na półce na opracowania o podobnym charakterze.Czy to znaczy ,że pan Cybulski w swoim sąśiedztwie ,niczym gosiewski stację we Włoszczowej zrobi park dla swojego pieska?

pewno Cybulski zabiega o to b wraz z e swoją połowicą bedzie mioł gdzie "szpacerować" , ale dobrze niech powstaja nowe parki ten na Regera Ficek ładnie wykończył !!

Dlaczego u nas jest tak,że malkontenci jak tylko
jest jakiś pomysł to momentalnie go krytykują,
sami nie przedstawiając innego.
To takie gówniarskie przyczepianie się,ja sam nic
nie umiem,nie myślę,ale inni też niech nie próbują.
Dobrze,że p.Cybulskiemu wpadają do głowy różne
pomysły,niech tylko 1 na 10 będzie zrealizowany,to
i tak sukces w naszej rzeczywistości.
Mieszkam w pobliżu ,wiem,że przez conajmniej 50 lat nie będzie można tam nic budować.
Jeżeli stosunkowo niewielkim nakładem kosztów można zrobić kolejne zielone "płuca" Cieszyna,
to czemu nie.
W tej chwili po rosnących krzakach zbiera się
młodzież z osiedla,na piwko,papierosa itp.
Starsi nie przychodzą bo błoto,chaszcze itp.
Popieram zdecydowanie ten pomysł i nawet postaram się zebrać wśród mieszkańców okolicznych ulic podpisy popierające tę inicjatywę.
Podpiszę się napewno z imienia i nazwiska.

"trzeba dokładnie sprawdzić co kryje się pod ziemią" - ani chybi jakieś niewypały, materiały promieniotwórcze albo katakumby, a kto wie, może nawet ślady wczesnośredniowiecznego osadnictwa : P

( panie marku sperko, jakby coś, to jestem bardzo za, bo to idealne miejsce na tereny zielone, podobnie jak sąsiednia dość zdewastowana i niezagospodarowana dolina sarkandrowca; nic tylko robić z korzyścią dla wszystkich )

ponieważ ciągle się obawiam, że powstaną tu garaże albo stacja benzynowa...

Popieram pomysł parku; przy okazji może władze miasta użyją instrumentów nacisku na właściciela byłej cegielni i zmuszą go do zrobienia porządków z budynkiem i otoczeniem? Bo jeśli zostanie jak jest, to piekny park będzie sąsiadował z obrzydliwą ruderą.

Działanie polega nie na serwowaniu kolejnych pomysłów , tylko ich realizacji!!! Takim pomysłem było zagospodarowanie terenów jako rekreacyjnych przy III jazie.Wydano na opracowanie projektu pieniądze!!! Więc waladzom miejskim wypadało by po tylu latach projekt zrealizowały!!! To chyba jasne. Nie na licytacji pomysłów mają się wladze skupiać ,bo każdy z odrobiną wyobraźni je ma , tylko żeby je realizowano.I nie o malkontenctwo tu idzie ale ,żeby władze coś konkretnego robiły w tym zakresie. Czy to jasne Panie Sperka

a dlaczego Włoszczowa,i dlaczego dla siebie?

a dlaczego Włoszczowa,i dlaczego dla siebie?

a dlaczego Włoszczowa,i dlaczego dla siebie?

Ano ,nie ukrywam z pewną zlośliwością ,jednak dla przypomnienia ,że pomysły się realizuje w pewnej kolejności i to nie w okręgu wyborczym w którym się mieszka i ma wyborców - stąd przykład Gosiewskiego ale w miejscu gdzie ten park był tylko po wojnie został zaniedbany i to w miejscu gdzie walory krajobrazowe i środki już na ten cel poniesiono powinno się te parki wykonywać . Jestem za każdym kolejnym parkiem apeluję jednak o realizację pomysłów a nie przechwalanie się nimi. Czy to jest jasne.

WITAM Z zadowoleniem każdy projekt który przyczynia się do tego , by nasz "stary gród" był zielony ale czysty. A z tym to bywa róznie. Przykład: Koło Starej Pajty jest ogród wielki ale śmietnik jeszcze większy. Za płotem od strony kościoła ewangelickiego leżą od lat butelki, stosy papierów, starych puszek itd. naprzeciw przy ulicy stalmacha jest LOTE ewangelickie liceum, aż przydała by się akcja " czysty cieszyn przez młodzież tej szkoły , bo częśc tych śmieci to dzieło
zapewne tych "studentów". Trochę dalej "paradoks" ostatnio połozono nowy chodnik za LOTE /ulSienkiewicza/ natomiast 300 m dalej na ul,3 maja od granicy po prawej stronie zrujnowany
tretuar, od wieków nie odnowiony, pięknie witamy turystów. MAMY 3 rezerwaty w naszym mieście,
przydałoby by się też w nich " akcja czyste miasto"
więcej smietnikow i ławek bo coraz więcej spacerowiczów z za Olzy odwiedza je, nasi rodacy za olzą walczą o polskie napisy i słusznie ale u nas
też by się przydały np przy rezerwatach, mamy 7 tras spacerowych oznakowane ale nie opisane, czesi mają 2 trasy ale są opisane po czesku i po polsku. KOŁO MOJEGO POMNIKA , PIEKNIE WIECZOREM OŚWIETLONEGO TEŻ nie za bardzo czysto, słusznie Burmistrz prowadzi akcję " posprzataj za mnie" pieski dalej tam robią swoje a ich własciele mają to gdzieś. pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama