, środa 8 lipca 2020
Cieszyn: Kobiety się jednoczą!
Klub, do którego mogą należeć tylko panie założyły Iza Krzemińska-Woźniak i Roma Rojowska. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Cieszyn: Kobiety się jednoczą!

ER
Klub Kobiet Kreatywnych zawiązał się w piątek w Cieszynie. — Nie tworzymy partii a grupę kobiet, w której chcemy się nawzajem inspirować — mówią pomysłodawczynie KKK.
Nazwa klubu nawiązuje do popularnego niegdyś w Niemczech sloganu Kinder, Kuche, Kirche, czyli Dzieci, Kuchnia, Kościół, który odnosił się do tradycyjnej roli kobiety w społeczeństwie i rodzinie. — Walka o równouprawnienie kobiet przyniosła stopniową rezygnację z takiego stereotypu i współcześnie KKK rozumiane jest jako Kinder, Kuche, Karriere, czyli Dzieci, Kuchnia, Kariera. To nasz punkt wyjścia — przekonują Roma Rojowska i Iza Krzemińska-Woźniak, które założyły cieszyński Klub Kobiet Kreatywnych.

W piątek wieczorem w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości odbyło się pierwsze spotkanie pań, które chcą należeć do KKK. Stawiło się około 30 kobiet, a wśród nich biznesmenki, urzędniczki, nauczycielki... Kobiety będą systematycznie spotykały się, organizowały warsztaty, jeździły na koncerty, wystawy i pokazy mody. — Nie tworzymy nic elitarnego, żadnej nowej partii, nie tworzymy świetlicy dla kobiet, ani koła gospodyń wiejskich. Głównym celem klubu jest celebracja kobiecości. Chcemy, żeby panie nawzajem się inspirowały oraz wspierały — mówią organizatorki klubu.
Komentarze: (19)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wlasnie sie dziwilem, ze moja gdzies wybyla w piatkowy wieczor. Jaj jej dam sie zadawac ;-) Nawet kolacji nie zostawila ;-) cholera jedna

Klub, do którego mogą należeć tylko panie - toż to jawna DYSKRYMINACJA. Panowie, kiedy sie spotykamy i gdzie? Najlepiej gdzieś przy piwku, co? A baby tym razem zostają.

Feministki/-czy lesbijki??

Prosimy o zachowanie minimum przyzwoitości w komentarzach.

Niestety, rodzaj męski kapcieje...! Nie jest to żadna aluzja, czy żaluzja pod adresem kandydata na posła, jw.
No cóż, jeśli w naszych domach jest jak na wielu forach internetowych, nie dziwie się, że powstaja takie jednopłuciowe stada...?

A mnie się podoba...Więcej wiary w siebie Panie!!!

CYt.: Prosimy o zachowanie minimum przyzwoitości w komentarzach.
Panie Redaktorze Drogi Nasz Kochany. Co to za mowa trawa? Wykrztuś Pan wreszcie to z siebie. Daj Pan tę definicję niby "poziomu przyzwoitości". To znaczy tak, jak się z Nas za Naszą kasę nabijają to jest OKI. Jak się wygłupiamy (czasami) za swoje to wtedy jest "nieprzyzwoitość". Chce Pan mieć "słowo żywe" to niech Pan je wykorzysta i wie co "ciemnogród" myśli potajemnie. To w końcu Pan zaczepiasz i prowokujesz. To w końcy Pan wijesz się jak piskorz w "podrzędnych" tematach a aktualna rzeczywistość cieszyńska... smutną jest nadzwyczaj. Pan tu "Gadu-Gadu" o kobitkach a kanapowe towarzystwo ustawia Księstwo Cieszyńskie według swojego widzimisię, twierdząc, że to Nasza wola. Panie Redaktorze, proszę o zachowanie minimum przyzwoitości.

Głosujmy na Janusza Króla!! Bo to swój chłop!!

Głosujmy na Kobiety!

Klub Kobiet Kreatywnych to nie "kobitki" i nie "dyskryminacja" . Same zdecydujemy jak dać wyraz naszym potrzebom i stworzyć możliwość kreowania rzeczywistości (także społecznej). Może nie tak daleko nam do aspiracji zajęcia stanowiska wobec "kanapowego towarzystwa". W Klubie nie ma przypadkowych kobiet - są kobiety KREATYWNE. Dajcie nam trochę czasu by zobaczyć efekty grupowego wypowiadanie się wnie tylko w sprawie wyboru makijażu, ale i w ważnych sprawach dla naszego miasta. Pozdrowienia dla wszystkichCzytelników Gazety Codziennej.

Kiedy spotyka się paru facetów jednocześnie nie mówimy od razu pedały/męscy szowiniści.
Edgar! Pisze się "jednopłciowe". A dlaczego "stada". To raczej o facetach mówi się "stado ...baranów".

Szanowne Panie! Mamy nadzieję, że czytacie Gazetę Codzienną regularnie. O uczestnictwie w Klubie Kobiet Kreatywnych i kierunkach działania będziemy wspólnie decydować na następnym roboczym spotkaniu 9 listopada o godz.18.00 na Zamku. Będzie nas więcej! Z pozdrowieniami za życzliwe przyjęcie. Organizatorki

kkk ku klux klan

Kandydatki komitetu wyborczego Partii Kobiet ostatecznie nie będą ubiegać się o głosy w okręgu katowickim. W środę Sąd Okręgowy podtrzymał w mocy decyzję Okręgowej Komisji Wyborczej o niezarejestrowaniu listy tego komitetu.
O decyzji sądu, który odrzucił skargę komitetu, poinformował dyrektor katowickiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, Wojciech Litewka. Przypomniał, że tym samym procedura odwoławcza została wyczerpana i lista ostatecznie nie będzie zarejestrowana.

Komisja wyborcza nie zarejestrowała listy komitetu Partii Kobiet z powodu niewystarczającej liczby podpisów poparcia. Pełnomocnik komitetu przedstawił ich ponad 5,2 tys. (wymagane jest minimum 5 tys.), ale okazało się, że część z nich złożyły osoby mieszkające poza okręgiem katowickim. Komitet odwołał się do sądu.

czytaj dalej

W woj. śląskim jest sześć okręgów wyborczych. Komitet Partii Kobiet chciał zarejestrować swoją listę tylko w jednym z nich - katowickim.

W miniony piątek Okręgowa Komisja Wyborcza odmówiła także rejestracji kandydującemu z ramienia UPR do Senatu Wojciechowi Kosibie i popieranemu przez Narodowe Odrodzenie Polski Markowi Zacharyaszowi; również oni nie dostarczyli wymaganej liczby ważnych podpisów. Nie zaskarżyli decyzji komisji.

Łącznie w okręgu katowickim zostało zarejestrowanych 156 kandydatów do Sejmu i 10 do Senatu. Komitety zgłosiły do rejestracji 170 kandydatów do Sejmu i 12 do Senatu.

W wyborach do Sejmu listy zarejestrowało 7 komitetów: Samoobrona (18 kandydatów), PSL (24), LiD (20), PiS (24), Polska Partia Pracy (24), LPR (23) i PO (23). Rejestracji odmówiono tylko komitetowi Partii Kobiet.

W wyborach do Sejmu wystartują m.in. minister transportu Jerzy Polaczek, szef Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Sośnierz (obaj z listy PiS). "Jedynką" PO będzie reżyser, obecny senator Kazimierz Kutz, PSL - znany adwokat Leszek Piotrowski, a LiD - jeden z liderów SdPl Andrzej Celiński.

W okręgu katowickim wybieranych jest 12 posłów i trzech senatorów. Okręg obejmuje powiat bieruńsko-lędziński oraz miasta: Chorzów, Katowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice i Tychy.

Polonistka-feministka...? jestem dyslektykiem bez zaświadczenia

Brawo Kobiety Kreatywne !!!!! Tak trzymać !!!!!

Panie, to jakieś nieporozumienie...? Jesteście stworzone po to, aby Was kochać! A tak, pozbawiacie się szczęścia i przyzwoitości ...?

Kiedy KOBIETA nie może być KOBIETĄ... zostaje feministką. Vide postępowa w każdej aberacji Holandia.. I dlatego tylu tam pedałów (:)

Woman is the nigger of the world
Yes she is, think about it... do something about it.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama