, wtorek 7 maja 2024
Weekend pełen sparingów

JACEK WALCZAK
Sobotnia pogoda zachęcała do przyjścia na dwa mecze sparingowe, które odbyły się w Cieszynie. Pierwszy miał miejsce na boisku przy al. Łyska, drugi pod Wałką.
Na al. Łyska mogliśmy po raz kolejny zobaczyć drużynę Polonii Bytom, która tym razem zmierzyła się z beniaminkiem drugiej ligi – GKS Katowice. Już pierwszy strzał Polonii przyniósł im bramkę. W 5. min. po składnej akcji całego zespołu, piłkę w siatce umieścił Janusz Wolański. Dalsza część meczu toczyła się głównie w środku pola. Katowiczanie oddali trzy strzały na bramkę Polonii, jednak były niecelne lub na przeszkodzie stawał bramkarz. Poloniści raz niecelnie strzelili w kierunku bramki GKS-u. Początek drugiej połowy również był dla Polonii udany. W 52. min. ładnym strzałem z około 30 metrów popisał się Tomasz Owczarek (wychowanek GKS-u) i wynik brzmiał 2:0. Gracze GKS próbowali odrabiać straty. Dopiero w 85. min. katowiczanie zdołali strzelić kontaktową bramkę. Po zagraniu w polu karnym ręką, rzut karny wykorzystał Hubert Jaromin. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Drugi sparing kibice obejrzeli pod Wałką. Drużyna Podbeskidzia Bielsko-Biała podejmowała drugoligowy zespół z Trzyńca. Pierwsza połowa była wyrównana i gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Strzałów na bramkę było jak na lekarstwo. W 22. i 40. minucie bielszczanie sprawdzili umiejętności bramkarza z Trzyńca. Czeski zespół w pierwszej połowie nie oddał żadnego groźnego strzału. Po przerwie gra się nie zmieniła. Dalej toczyła się w środku pola. Strzałów na bramkę było jeszcze mniej. Dopiero w 65. minucie kapitalnym strzałem ze sporej odległości popisał się piłkarz Podbeskidzia Dariusz Kołodziej. Do końcowego gwizdka nic już się nie zmieniło.

Polonia Bytom - GKS Katowice 2:1; 1:0 Wolański (5), 2:0 Owczarek (52); 2:1 H. Jaromin (85); Polonia: (I połowa) Żmija – Sojka, Jurczyk, Sosna, Marcinkowski – Wolański, Owczarek, Grzyb, Robaszek – Zieliński, Rozmus. (II połowa) Suchański – Sojka, Jurczyk, Sosna, Marcinkowski (Kupis) – Wolański (Rogala), Grzyb, Owczarek (Grajek), Mróz – Mężyk, Podstawek. GKS: Budka - Krysiński, Polczak, Kapias, Mielnik - Sroka, Wijas, Prasnal, Wodniok - Kaliciak, Sobczak. Grali także: Okrzesik, Cholerzyński, Jaromin, Lasek, Pasko, Gielza.

Podeskidzie B-B - Fotbal Třinec 1:0; 1:0 Kołodziej (65); Podbeskidzie: (I połowa) Merda - Cienciała, Hirsz, Szmatiuk, Dančík - Żemła, Jarosz, Gorszkow, Żmudziński - Koman, Matúš. (II połowa) Szymański - Górkiewicz, Mouzie, Rucki, Gorszkow, Wróbel, Butryn, Koman, Kołodziej - Zaremba, Zdeb.

Inne sparingi naszych drużyn:
KS Beskid Skoczów - GKS Walka Makoszowy - 2:1 (0:0)
KS Beskid Skoczów pokonał III-ligową Walkę Makoszowy 2:1 (0:0). Bramki dla zespołu Adama Noconia strzelili Arkadiusz Ihas (55) i Kamil Adamek (65). Rywale odpowiedzieli golem zdobytym w 72 minucie. Warto nadmienić, że w 80 minucie Ireneusz Trojanowski wybronił rzut karny (dobitka wylądowała na poprzeczce). Skład Beskidu: Mikler (30. Huczała, 60. Trojanowski) - Hudek (46. Zaremski), Sornat (77. Rumiński), Rumiński (46. Żebrowski), D.Ihas (58. Tyc, 82. Jędrzejko) - Kłoda (77. D.Ihas), M. Adamek, Tkocz (70 Padło), Stalmach (46 Kotrys) - A. Ihas, Leśniewicz (46 K. Adamek)

Spójnia Landek - KS Wisła Ustronianka - 2:6 (0:4)
Beniaminek klasy okręgowej LKS Spójnia Landek przegrał na własnym boisku z KS Wisła Ustronianka 2:6 (0:4). Bramki dla Wisły strzelili: Michał Kuźnik (2), Tomasz Podżorski, Tomasz Wuwer, Jakub Głusiak i Krzysztof Szmarzoch, natomiast na gospodarzy Jakub Kubica oraz Daniel Sobejko.

LKS Wisła Strumień - LKS Rudnik - 6:2 (0:1)
W sobotnim meczu kontrolnym LKS Wisła Strumień bez większych problemów pokonała LKS Rudnik 6:2 (0:1). Bramki dla Wisły strzelili: Mirosław Ustaszewski (2), Wacław Janduda, Dariusz Indyk, Łukasz Góraczewski i Arkadiusz Jaros.
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie

a przepraszam autora czy byly jakies atrakcje piwko itp??

Na al. Łyska zawsze można kupić mały browarek :) Natomiast pod Wałką jedyną atrakcją jest możliwość obejrzenia meczu :)