, wtorek 25 czerwca 2019
Ustroń: Kuźnia wraca osłabionaDodaj do Facebook

Ustroń: Kuźnia wraca osłabiona

SPORTOWEBESKIDY.PL
Przed nowym sezonem zespół opuściło aż pięciu kluczowych zawodników, którzy dotąd byli motorem napędowym jedenastki z Ustronia.
Mimo początkowych perypetii gracze ustrońskiej Kuźni ukończyli ubiegły sezon na dobrym, szóstym miejscu. Runda jesienna ubiegłego sezonu w wykonaniu podopiecznych Krzysztofa Sornata do najlepszym nie należała. Sześć zwycięstw przy takiej samej liczbie porażek nie wystawiało dobrej recenzji drużynie. Dobre mecze przeplatane były słabszymi, a wahania formy minęły dopiero w końcówce jesieni. Wiosna była już dużo lepsza, a dziewięć zwycięstw przy tylko trzech porażkach pozwoliło się uplasować w górnej połowie tabeli. Przed nowym sezonem zespół opuściło aż pięciu kluczowych zawodników, którzy dotąd byli motorem napędowym jedenastki z Ustronia. Mowa o Mateuszu Żebrowskim, Wojciechu Padle, Przemysławie Piekarze, Jacku Juroszku i Marcin Marianek. Inauguracja rok temu nie była zbyt pomyślna. Jak będzie teraz? Przekonamy się w najbliższą sobotę, kiedy to ustronianie podejmą dankowickiego Pasjonata.

O celach na najbliższy sezon mówi Krzysztof Sornat, szkoleniowiec Kuźni: — No niestety, ale tak jak poprzednio, będzie ciężko jesienią. Zespół opuściło pięciu kluczowych graczy, którzy byli siłą tego zespołu. Będziemy starać się zdobyć jak największą ilość punktów na jesień, żeby spokojnie móc pracować w zimie. Wtedy spróbujemy wzmocnić zespół, bo na razie zapowiada się walka o utrzymanie. Kogo widzę w roli faworyta? Ciekawe wzmocnienia poczynił zabrzeski Sokół, a i w Czechowicach-Dziedzicach jest drużyna, która może zawalczyć. Jeżeli chodzi natomiast o drużyny zagrożone spadkiem to nie chciałbym nikogo w tym gronie stawiać, choć myślę, że problemy mogą mieć beniaminkowie.

SKŁAD KADRY:
Bramkarze: Krzysztof Głąbek (88), Grzegorz Piotrowicz (71), Paweł Sztefek (87); Obrońcy: Stefan Chrapek (72), Dariusz Czyż (87), Tomasz Graczyk (88), Tomasz Jaworski (84), Tomasz Nowak (88), Rafał Podżorski (82), Sebastian Iwaniec (81), Andrzej Podżorski (88), Jakub Szczotka (84); Pomocnicy: Daniel Ciemiała (86), Jacek Juroszek (83), Tomasz Kożdoń (88); Napastnicy: Samuel Dziadek (87), Robert Haratyk (74), Damian Madzia (85), Maciej Wasilewski (89); Trener: Krzysztof Sornat; Kierownik: Marian Żebrowski; Prezes klubu: Zbigniew Szczotka; Przybyli: Sebastian Iwaniec (z Drzewiarza Jasienica), Andrzej Podżorski (wychowanek), Jakub Szczotka (powrót po kontuzji), Maciej Wasilewski (wychowanek).
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama