, sobota 11 maja 2024
Ten Ammann! Tylko on pokonał Małysza!

ER
Adam Małysz zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w fińskim Lahti. Zwyciężył czterokrotny złoty medalista olimpijski Szwajcar Simon Ammann. Tymczasem Rafał Sliż świetnie spisał się w konkursie Pucharu Kontynentalnego w norweskim Oslo.
Małysz w pierwszej serii oddał świetny skok na odległość 126 metrów. Orzeł z Wisły otrzymał od sędziów notę 135.1 pkt. Nasz mistrz był na czele stawki do momentu, kiedy na belce pojawił się Ammann. Szwajcar wylądował dwa metry dalej niż Małysz i zepchnął Polaka na 2. miejsce.

W serii finałowej Małysz potwierdził, że w dalszym ciągu jest w wysokiej formie. Lider polskiej reprezentacji poszybował na odległość 130 m (łączna nota 274.3 pkt). Podobnie jak w Vancouver, Polak znów musiał uznać wyższość Ammanna. Szwajcar nie pozostawił wątpliwości, kto w tym sezonie jest najlepszy. Lider klasyfikacji generalnej PŚ oddał najdłuższy skok w konkursie 131 m i pewnie wygrał.

Na najniższym stopniu podium stanął Austriak Thomas Morgenstern dzięki udanej próbie w serii finałowej. „Morgi” skoczył 130 m, co pozwoliło mu wyprzedzić Schlierenzauera.

Tymczasem Rafał Sliż zajął drugie miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w norweskim Oslo.
Zawodnik Wisły Ustronianki przegrał jedynie z liderem klasyfikacji generalnej Davidem Unterbergerem z Austrii. Przypomnijmy, że we wczorajszych zawodach Śliż stanął na najniższym stopniu podium.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie

a z czego cieszył się Stoch po drugim skoku ? Wielu mogło cieszyć się po drugim skoku lecz chyba nie on.

Niezawodny oreł z Wisły.

Sztok się cieszył, że to nie jemu gwizdnęli wiązania. I jeszcze mu Tajner obiecał, że od sezonu 10/11 bedzie zastępcą Mateji"Buli"Roberta

je nas lozelek z przodku a poni dlugo nic cyli wielko zyc.

no to pasuje, bo Mateja był wybitnym specem jednego skoku.

lozelek przeskoknoc Jamana,on chyba tez skoko na dopaloczach jak naszo Justysia Kowolczyk.