Świetny występ Śliża!
Rafał Śliż ma 26 lat. fot. Wojciech Trzcionka

Dodaj do Facebook

ER
Rafał Śliż z Wisły po raz drugi trumfował w Pucharze Kontynentalnym. W niedzielę wygrał konkurs PK w słoweńskim Kranj.
W niedzielę Śliż oddał dwa najdłuższe skoki na odległość 109,0 i 110,0 m. Wiślanin wyprzedził dwóch Słoweńców Petera Prevca i Primoża Pikla. Drugi Peter Prevec lądował na 105,5 i 109,0 m, trzeci Primoż Pikl uzyskał 105,0 i 107,0 m.

Sobotni konkurs wygrał Czech Julian Musiol po skokach na odległość 102,5 i 102,0 m, drugie miejsce zajął jego rodak Ondrej Vaculik, który prowadził po pierwszej serii po skoku na odległość 106,0 m. Drugi miał jednak znacznie słabszy - 98,5 m i spadł na drugie miejsce. Najlepiej z Polaków także wypadł Śliż zajmując 6. miejsce po skokach 102,0 i 99,0 m. Drugi Polak w finale Dawid Kowal zajął 24. pozycję (97,5/97,0).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego zostaną rozegrane w następny weekend w niemieckim Neustadt.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego liderem jest Czech Lukas Hlava - 560 pkt przed Niemcem Christianem Ulmerem - 483 pkt i Norwegiem Sigurdem Pettersenem - 420 pkt. Rafał Śliż jest 30. - 142 pkt.

Rafał Śliż początkowo uprawiał kombinację norweską, postanowił jednak zostać przy samych skokach. Jest zawodnkiem, który regularnie startuje w PK. Już raz wygrał konkurs w ramach tego cyklu. Było to w Sapporo w 2005 roku.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.