, sobota 14 grudnia 2019
RFM Marocco Chalange: Deszczowe Maroko i sukcesy naszych (wideo)
Laryssa i Grzegorz Węglarzowie z rodziną Małyszów w przerwie sportowych zmagań w Maroku. fot. arch. pryw. LGW Dodaj do Facebook

RFM Marocco Chalange: Deszczowe Maroko i sukcesy naszych (wideo)

Laryssa, Grzegorz Węglarzowie/KK
RFM Marocco Chalange: Deszczowe Maroko i sukcesy naszych (wideo)

Pierwsze dni rajdu utrudniały trudne warunki pogodowe. fot. arch. pryw. LGW

- Pierwsze dwa dni w Maroku były wyjątkowo jesienne. Deszcz, 15 stopni ciepła. Nocleg w namiocie nie nastrajał za dobrze. Za dnia wzmagania z wymagającą trasą - piszą do nas Laryssa i Grzegorz Węglarzowie - cieszyńska załoga startująca w trwającym właśnie rajdzie RFM Marocco Challange.
"Najpierw odcinek specjalny prowadzący z Nadoru na płaskowyż gór Atlas. Metę odcinka osiągnęliśmy już po zmroku, bo słońce zachodzi tu o godzinie 18.00. 270 km przejechaliśmy w niespełna 3,5 godziny.

Po zimnej nocy start do drugiego OS.  Drugi dzień rajdu RMF Morocco Challenge i Narodowego Treningu, który składał się z dwóch etapów, sprawił sporo niespodzianek wszystkim uczestnikom. Przez większość dnia padał deszcz, który utrudniał prowadzenie - szczególnie quadów, które spłynęły błotem. Był to dla nas ciężki i długi dzień ale wynik nie taki zły. Całą trasę liczącą ponad 500 km przejechaliśmy w 7 godzin" - czytamy w wiadomości od załogi z Cieszyna.

PISALIŚMY: Czarny Ląd czeka na cieszyńskich rajdowców

Świetnie spisuje się także przygotowujący się do Rajdu Dakar - Adam Małysz. Były skoczek narciarski prowadzi w Narodowym Treningu na Pustyni. Jego żona startująca z córką Karoliną w klasie VIP rajdu RFM Marocco Challange także nie ma sobie równych i jest liderką w swojej klasie. - Coraz łatwiej zrozumieć mi jego wybór. Choć nie do końca popieram, co robi. Ale też nie można nastawiać się na nie i czegoś przekreślać, skoro czegoś nie znasz. Stąd pomysł, by tu być z rodziną. Zobaczyć jak to wygląda: obozy, towarzystwo. Zaczynam powoli się przekonywać, choć mimo wszystko wiem, że jest to niebezpieczny sport. I mogę się tylko domyślać, co czeka Adama na Dakarze - powiedziała Izabela Małysz w rozmowie z "Faktem".

Rajd RMF Morocco Challenge to trzecia edycja polskiego rajdu w Afryce. Rajd o charakterze szybkościowym przeznaczony jest dla amatorów i zawodowych kierowców rajdowych. Oprócz samochodów terenowych wystartują w nim także motocykle i quady. Łącznie 2,5 tys. kilometrów trasy przez Przełęcz Gór Atlasu i wysokie wydmy pustyni, które będą wyzwaniem dla zawodników i możliwością sprawdzenia techniki jazdy oraz umiejętności nawigacyjnych w trudnych warunkach. Portal gazetacodzienna.pl objęła patronatem medialnym cieszyńską załogę.

Wyniki na bieżąco można śledzić na stronie: www.rmc2011.zz-top.pl

PISALIŚMY:RMF Morocco Challenge: Iza startuje, Adam trenuje

Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Małyszowie pamiętajcie FORTUNA KOŁEM SIE TOCZY !a po cieszyńsku to sie godo " że ni ma im w rzyci rady a piniądze biją im do dekla ".

Panstwo Weglarzowie - szacunek, panstwo malysz - nie robcie z siebie KRETYNOW !!!!!

Nikt nie nakazuje, byś był fundatorem podobnych ekip, a o ludziach wolontariatu czytam tutaj często. A dlaczego się upajamy? Bo to mieszkańcy tego miasta, którzy własnym trudem realizują swoją pasję. Gratuluję startu.

chyba, że myślą inaczej ...?

więc wiedzą czym ryzykują...?

mają kasę to się bawią, żaden kryzys im do oczy nie zagłąda.Nie wiem dlaczego tak upajamy się nimi,natomiast nie pokazujemy ludzi wolontariatu wspomagających potrzebujących,ludzi pracy,ze szczególnymi zdolnościami.

w amatorach czy zawodowcach?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama