, piątek 10 maja 2024
Podium! Udany ostatni sprawdzian Małysza przed Vancouver
Przed igrzyskami w Vancouver Adam Małysz jest w wielkiej formie. fot. Wojciech Trzcionka

Gazeta.pl, Skijumping.pl, ER/Gazetacodzienna.pl
Adam Małysz w wielkiej formie. W ostatnich zawodach Pucharu Świata przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Vancouver zajął drugie miejsce. Polak przegrał tylko z Simonem Ammanem. Trzeci był Gregor Schlierenzauer.
Przed igrzyskami w Vancouver Adam Małysz jest w wielkiej formie. Udowodnił to w Kligenthal, gdzie dwa świetne skoki sprawiły, że przegrał tylko z Simonem Ammanem. W drugiej serii Ammann skoczył tyle co Polak - 134 metry (najdalej w konkursie). Za Szwajcarem i Polakiem uplasował się Gregor Schlierenzauer. Młody Austriak przegrał z Małyszem o ponad 12 pkt.

Dobrze poradził sobie Grzegorz Miętus. 17-letni skoczek po pierwszej serii był 14., a cały konkurs ukończył na 22 miejscu.

Idzie power na Vancouver
— Na pewno w tym momencie stać mnie na to, aby naprawdę dobrze skakać — mówił szczęśliwy Adam Małysz. — Wszyscy wiedzą, że mam moc w nogach. Dziś Wolfgang Loitzl powiedział do mnie: „Adam, idzie power na Vancouver”. To bardzo sympatyczne, cieszę się niezmiernie, że tuż przed Vancouver stanąłem na podium. Podium tuż przed Vancouver jest bardzo motywujące, w końcu zaczyna mi wszystko wychodzić i to nie są pojedyncze skoki. Niedosytu nie ma, cieszę się z podium, chociaż wygrać oczywiście bardzo bym chciał. Simon jest jednak w bardzo wysokiej formie i kontynuuje swoją dobrą passę. Jak już komuś wszystko zaskoczy to ciężko takiego zawodnika wytrącić z dobrego skakania. Mam nadzieję, że i moje skoki pozwolą na to, abym wskoczył do czołówki i już mnie stamtąd nikt nie wypchnie — zdradza „Orzeł z Wisły”.

79. podium Małysza
Adam Małysz, zajmując drugie miejsce w w środowym konkursie Pucharu Świata w niemieckim w Klingenthal, po raz 79. w karierze stanął na podium. Triumfator konkursu Simon Ammann stał na podium po raz 48. Szwajcar odniósł trzynaste w karierze zwycięstwo. Wicelider Pucharu Świata Austriak Gregor Schlierenzauer, trzeci w konkursie, po raz 50. w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Schlierenzauer nadal zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji wszech czasów Pucharu Świata pod względem liczby zwycięstw w konkursach. 20-letni Austriak ma w dorobku 31 wygranych i brakuje mu już tylko dwóch do plasującego się na czwartej pozycji Niemca Jensa Weissfloga.

W klasyfikacji skoczków z największą liczbą zwycięstw prowadzi Fin Matti Nykaenen - 46. Drugi jest Adam Małysz - 38, a trzeci Fin Janne Ahonen - 36. Zdecydowanym liderem klasyfikacji obejmującej zawodników, którzy najczęściej stawali na podium zawodów Pucharu Świata, jest Janne Ahonen. Fin uczynił to 108 razy. Drugi w tym rankingu jest Małysz - 79, a trzeci Nykaenen - 76.

Komentarze: (14)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie

Brawo Adaś!!! A Ci, którzy Adasia chcieli pogrzebać… niech zjedzą klawiaturę!!!

Oreł z Wisły poooooooleciał jak za dawnych lat.

respect!

zas skocyl na pudlo ino tak dali i czyscij Jadamku.

otsyl o swojom babe i zacyno zarz lepij skokac.

Wielkie brawa i gratulacje dla p.Adama.
Leeeeeeeeeeeeec Adas leeeeeeeeeeeeeeec !!!

A gdzie CI co twierdzili że małysz ma odejść?

Mistrzu Adamie ! Zawsze Cię podziwiałam ale od wczoraj jesteś moim Fanem nr 1. Medale w Vancouver murowane. Czytałam dziś w gazecie że masz mocz w nogach. Trochę mnie to niepokoi ale nie znam się tak bardzo na sporcie i jeżeli Ci to nie przeszkadza....Jeśli nie utrzymujesz to może pampersy ? Powodzenia.

Ja tak myślę że obecny sukces to przede wszystkim zasługa polskiej myśli trenerskiej w osobach Kruczka i Mateji Roberta, którzy to kiedyś byli przecież wybitnymi sportowcami a teraz są szkoleniowcami i znają się na robocie jak mało kto. Bo nie może być tak że jak raz na rok jest dobrze to tylko zasługa zawodnika i on spija całą śmietankę ! Wiem co piszę bom znafca jest

Czy drugie miejsce to sukces i powód do radości ? Gołota w pojedynku z Adamkiem też był drugi i jakoś wtedy nie mówiono o zwycięstwie.

Ojców sukcesów Małysza jest jak zwykle wieeeeeelu, ale matka jest tylko jedna.

==>Mariolki. Co Ty Mariolko takiego masz, że Adaś jest Twoim fanem? Czy Iza o tym wie? Jak zdradzisz szczegóły to i ja zostanę Twoim fanem :).

No cóż. Chłopcy twierdzą że mam to Coś...Moja fryzjerka robiła mi test i wyszło mi ajkju wyższe od Mandaryny ! I jeszcze jak wykazało RTG klatki piersiowej ( całej nie mogli objąć ) mam bardzo bogate wnętrze. Jak byś mi wyjawił stan konta to moglibyśmy nieźle zawirrrrować ...