Pierwszy medal dla Polski
Paweł Słowiok na podium. fot. ARC

Dodaj do Facebook

ER
Paweł Słowiok wywalczył we wtorek pierwszy medal dla Polski podczas trwającego IX Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Śląsk-Beskidy 2009. Wiślanin zdobył srebro w kombinacji norweskiej.
Zawody odbyły się na skoczni Skalite w Szczyrku oraz trasie biegowej na Kubalonce. Kombinatorzy norwescy oddali po jednym skoku, a następnie biegli na nartach, na dystansie 3750 m. Walka o pierwsze miejsce rozegrała się pomiędzy Pawłem Słowiokiem a Niemcem Manuelem Faisstem. Obaj zawodnicy wbiegli na metę niemal równocześnie i o kolejności na podium zadecydowała analiza zapisu z kamery - ustalono, że minimalnie lepszy od naszego reprezentanta był Manuel Faisst. Brąz wywalczył kolejny Niemiec, Tobias Simon. — Nie spodziewałem się, że zdobędę medal — przyznał Paweł Słowiok. — Przed zawodami myślałem, że może uda mi się zająć szóste miejsce.

Reprezentant Wisły Ustronianki po części skokowej sklasyfikowany był na siódmej pozycji. — Nie miałem dużej straty do pierwszego zawodnika, Andrzeja Gąsienicy. Przede mną biegł także bardzo dobry Niemiec Manuel Faisst, do którego traciłem trzy sekundy. W pewnym momencie udało mi się nawet go wyprzedzić, jednak na finiszu to on wyprzedził mnie — podsumował swój występ Słowiok.

Dwa medale wywalczyli polscy reprezentanci w środę w konkursie kombinacji norweskiej rozegranym metodą Gundersena. Paweł Słowiok zdobył złoto, a Adam Cieślar - brąz. Zawodnicy oddali dwa skoki na obiekcie Skalite, a następnie biegli na dystansie 7,5 km.
Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.