, wtorek 30 kwietnia 2024
Leo wybrał Jelenia

ROBERT BŁOŃSKI/Gazeta.pl
Bez Żurawskiego, Wasilewskiego, Saganowskiego i Jopa, za to z Polczakiem, Kowalczykiem, Pawłowskim i Jeleniem - Leo Beenhakker ogłosił skład reprezentacji na towarzyski mecz z Ukrainą 20 sierpnia we Lwowie.
— Na pozycji wysuniętego napastnika chcemy we Lwowie sprawdzić Irka Jelenia i Łukasza Piszczka — tłumaczy nieobecność Żurawskiego asystent Leo Beenhakkera Rafał Ulatowski. — Grają dobrze w sparingach, strzelają gole. Trener Auxerre zaczyna skład od nazwisk Jelenia i Darka Dudki. Zobaczymy, jak zagrają w reprezentacji.

Nieobecność Żurawskiego oznacza, że kadra będzie miała nowego kapitana. Zostanie nim prawdopodobnie Michał Żewłakow (miał opaskę w ostatnim meczu Euro 2008, z Chorwacją). Kontrkandydaci to Mariusz Lewandowski i Artur Boruc.

Kadrowicze zbiorą się w Warszawie w następną niedzielę. W poniedziałek będą trenować na stadionie Polonii, a we wtorek lecą do Lwowa. Mecz w środę o 17.00 miejscowego czasu. Eliminacje MŚ 2010 reprezentacja rozpocznie pojedynkiem ze Słowenią we Wrocławiu (6 września). Cztery dni później wyjazd do San Marino - zgrupowanie przed tymi meczami zacznie się pierwszego września we Wronkach.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT:
Dlaczego Leo nie chce naszych?
Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie

no miszcz

Leo niezmieniony , czy radosny, czy wkurzony! I to wcale nie zmienia, że powołał Jelenia

Co nam da holender Leo Gdy piłkarze są ma te o

A gdzie Grzesio Rasiak!!!

szacun

No i dobrze, Auxerre to Auxerre ( kto by tu słyszał o tym klubie, gdyby nie Jeleń ? ); oby się sprawdził w reprezentacji, a zwłaszcza był lepszym napastnikiem niż przereklamowany Smolarek.

Po tytule myślałem, że Lew Rywin jako pierwszy wykupił sobie apartament "Pod Jeleniem", ale skoro byłem w błędzie to gratulacje dla Irka i życzę trzech goli strzelonych we Lwowie

Auxerre to dobry klub, Irek dokonał wlaściwego wyboru tak jak Leo, powołując Irka. Decyzji na pewno żałował nie będzie.

Ireneusz Jeleń znakomicie zaczął sezon. W meczu 1. kolejki ligi francuskiej pomiędzy Auxerre i Nantes Polak wpisał się na listę strzelców w 35. minucie, a jego drużyna wygrała 2:1.
W 67. minucie do remisu doprowadził jednak D.D. Freitas. A w 72. minucie zwycięskiego gola dla Auxerre zdobył J. Quercia. W drużynie z Auxerre zagrał od pierwszej minuty też inny Polak - Dariusz Dudka. Obaj zostali powołani przez Leo Beenhakkera na mecz naszej kadry z Ukrainią.