, czwartek 17 stycznia 2019
Chybie: Cukrownik chce się piąćDodaj do Facebook

Chybie: Cukrownik chce się piąć

SPORTOWEBESKIDY.PL
Cukrownik to fenomen, bo jako jedyny w bielskiej lidze okręgowej gra niemal swoimi wychowankami lub piłkarzami, którzy wcześniej występowali w Chybiu.
W poprzednim sezonie Cukrownik miał świetną rundę jesienną, co najpierw tłumaczono siłą rozpędu, z jaką zespół awansował z A klasy do okręgówki. Ale to coś więcej. W Chybiu jest kolektyw, świetna atmosfera i brak presji wyniku. Trenerowi Zdzisławowi Papkojowi udało się to, czego w ostatnich latach nie dokonał żaden z jego poprzedników: pracować dłużej na stanowisku niż 12 miesięcy i sprawić, że futbol w Chybiu znów sprawia radość i zawodnikom, i kibicom.


W okresie letnim zespół Cukrownika zasilił m.in. jego kolejny wychowanek Rafał Donocik, który poprzednie lata spędził w Podbeskidziu. Drużyna zagrała też w krótkim czasie serię pięciu sparingów, które optymistycznie każą patrzeć na sezon w wykonaniu Cukrownika Chybie.Zdzisław Papkoj (trener Cukrownika): — Poprzedni sezon skończyliśmy na dziewiątym miejscu, a teraz poprzeczkę zawiesiliśmy sobie wyżej. Gdyby udało się nam skończyć rozgrywki o te dwa miejsca wyżej, byłoby dobrze. Kalendarz mamy jednak nie za fajny. Pierwsze mecze od razu gramy z mocnymi rywalami. Drużyna trenowała jednak solidnie, chłopcy praktycznie w komplecie uczestniczyli w treningach. Mieliśmy taki obóz w Chybiu, gdzie graliśmy pięć sparingów, po meczach była wspólna kolacja. Chcieliśmy ten okres jakoś urozmaicić. Było nieźle, bo się nam to udało. A jak będzie w lidze, zobaczymy. Kto faworytem? Z tego co słyszę, Rekord szykuje się na awans. Mocny będzie też Zabrzeg, bo wzmocnił się sześcioma graczami. Decydujące będą pierwsze mecze. Kto będzie bronił się przed spadkiem? W tym roku nie ma takich zespołów jak Wilamowice, Łękawica czy Kaniów, które były dostarczycielami punktów. O utrzymanie będzie walczyło wiele zespołów.SKŁAD KADRY:

Bramkarze: Dariusz Gruszka (78), Łukasz Stokłosa (87); Obrońcy: Mariusz Pisarek (80), Tomasz Filapek (78), Marek Śmieja (80), Janusz Folek (76), Łukasz Folek (80), Maciej Mleczko (84), Radosław Fizia (82); Pomocnicy: Rafał Donocik (84), Dariusz Gabzdyl (82), Marcin Lapczyk (83), Łukasz Szczygielski (87), Jarosław Papkoj (87), Szymon Gaszczyk (88), Tomasz Wróbel (84), Dariusz Zygma (89); Napastnicy: Roman Folek (76), Marcin Feruga (84), Rafał Wlazło (79), Rafał Szczygielski (86); Prezes: Jan Kajsztura; Trener: Zdzisław Papkoj; Przybyli: Rafał Donocik (powrót z Podbeskidzia), Radosław Fizia (Bąków), Rafał Szczygielski (Orzeł Zabłocie).
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama