, poniedziałek 27 maja 2024
Wisła: koniec zawirowań wokół ambulatorium
Jan Kawulok, dyrektor Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowe, prowadził rozmowy z NFZ. W efekcie ambulatorium w Wiśle ponownie formalnie działa. fot. ARC 



Dodaj do Facebook

Wisła: koniec zawirowań wokół ambulatorium

KK, wisla.pl
1 marca formalnie zlikwidowano ambulatorium w Wiśle, mimo tego faktu działało ono przez cały czas. Pacjenci nie odczuli zamieszania związanego z załatwieniem formalności. Jan Kawuloka, dyrektor Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego, walczył o to, by wiślańskiego ambulatorium nie zamykać. Walka ta zakończyła się pełnym sukcesem.
W dniu 1 lipca, kiedy to podpisano umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, formalnie przywrócono funkcjonowanie placówki.
- Prezes NFZ zmienił przepisy odnośnie organizowania opieki nocnej i świątecznej, w której wyniku z dniem 1 marca formalnie zlikwidował ambulatorium w Wiśle. Nowe przepisy mówią, że jedno ambulatorium powinno obsługiwać co najmniej 50 tysięcy mieszkańców. Dlatego mieszkańcom Wisły i Trójwsi Beskidzkiej miał służyć oddział w Skoczowie. Ze względu na dobro pacjentów, dużą liczbę turystów oraz odległość dzielącą Wisłę i Trójwieś od Skoczowa postanowiliśmy jednak nadal utrzymywać ambulatorium w Wiśle. Nie zgadzaliśmy się z decyzją połączenia rejonów Skoczowa z Wisłą i Trójwsią - wyjaśnia Jan Kawulok, dyrektor CPR i dodaje: - Byłem temu przeciwny, bo była to decyzja krzywdząca, dlatego podjąłem działania, by ambulatorium w Wiśle funkcjonowało. Przez cztery miesiące nie przerwaliśmy działalności, w tym czasie załatwiając formalności z NFZ.

PISALIŚMY: "Jan Kawulok: Z pomocą przyszli samorządowcy"

Jak wyglądało to w praktyce? Formalnie w Skoczowie było dwóch lekarzy, ale jeden z nich cały czas pracował w Wiśle. Natomiast od 1 lipca sytuacja wróciła do normy. Dzięki 
dyrekcji CPR pacjenci nie stracili na formalnych zawirowaniach, tylko mogli spokojnie korzystać z usług ambulatorium w Wiśle, które cały czas funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-8:00 a w soboty i niedziele całodobowo. W pozostałym czasie opiekę zdrowotną zapewniają lekarze z wiślańskich ośrodków NZOZ. Mieszkańcy i turyści w Wiśle mogą spać spokojnie.
Komentarze: (16)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Z radością obwieszczam tą wieść, że chłopaki zostali zabrani z tej piwnicy, mają przydzielony nowy lokal w Zebrzydowicach, w którym właśnie trwa remont. Przebywali tam 10 lat i pewnie dalej by tam pracowali, ale wybory zbliżają się.....:)

J.kAWULOK POZOSTAWIŁ SZPITAL Z KILKUMILINOWYM DŁUGIEM.
PO 3 LATACH DŁUG SZPITALA PONAD 20 MILINOÓW ZŁOTCYH. VIVAT ABC.

Powiedz mi, jak chłopaki mają to zmienić??? Masz pomysł?????

Dzięki za odp xx.W takim razie wygląda na to że pogotowie w Zebrzydowicach wszyscy mają głęboko gdzieś.Myślę że nie idzie się przyzwyczaić do mieszkania w takich warunkach.Współczuje ludziom co tam muszą siedzieć oby się to nie odbiło na waszym zdrowiu,bo wiadomo czym grozi przebywanie w wilgoci,wy o tym najlepiej powinniście wiedzieć i godzicie się na to?nie rozumie was

chłopaki nadal są w tej piwnicy w Zebrzydowicach i nie zapowiada się na jakąś gruntowną zmianę...Warunki lokalowe nie są tam najlepsze ale już chyba się do tego przyzwyczaili. Takie życie...Codo pijanego doktora - znam tam wszystkich pracujących doktorów i proszę mi wierzyć, że żaden pijany tam podczas dyżuru nie pracuje. Proszę ważyć swoje słowa bo można kogoś bardzo nimi skrzywdzić. Dziś już żaden lekarz ani ratownik ani kierowca nie pozwoli sobie na picie w pracy bo są już w tej zupełnie inne standardy pracy w tej firmie.

W zebrzydowicach w tej piwnicy nie ma żadnego ambulatorium, a do tego pracuje tam chyba jakiś pijany siwy doktor w okularach.

cieszyński szpital i nic z tego nie wyszło - teraz się bierze za ambulatoria? Mały temat, mała szkoda.

Ambulatorium było w Zebrzydowicach? gdzie w tej piwnicy? tam gdzie pogotowie? o boże tam nie ma odpowiedniego miejsca sama wilgoć bóg wie co jeszcze.Tam jeszcze jest pogotowie? myślę że już nie chyba przenieśli chłopaków gdzieś indziej.

XX masz racje to są tylko zespoły wyjazdowe. 180tyś stałych mieszkańców + wczasowicze to daje 4 ambulatoria a nie trzy( ZZOZ jedno i 2 CPR)

O ile wiem to w Zebrzydowicach i w Istebnej nie ma żadnych ambulatoriów. Są tam tylko zespoły wyjazdowe, czyli takie, których zadaniem jest udzielanie pomocy pacjentom przez przyjazd do nich do domu lub w czasie zdarzeń losowych czy katastroficznych np. wypadek.

dała ciała?

W naszym powiecie są CZTERY AMBULATORIA. W Zebrzydowicach, Skoczowie, Wiśle i Istebnej. Czy według Pani mają być cztery w samej Wiśle ?

nie rozumię jednego o co tu chodzi, przecież powiat liczy 180tyś ludzi stale zamieszkałych ,i około 50tyś turystów to jezeli 50tyś jeden lekarz to mnie wychodzi ,ze powinny być 4 ambulatoria Panie Kawulok.

będę głosowała

cieszyniok

tak naprawdę..." Wygląda to na lekceważenie przepisów, samowolkę, nieliczenie się z prawem. Kto? Działacz PiS-u. Gratulacje, do kolekcji Ziobrów i Kaczmarków dołączają kolejni prestidigitatorzy.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama