, poniedziałek 10 sierpnia 2020
Wiceprzewodnicząca a szrotówek
Alicja Wlach, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Wiceprzewodnicząca a szrotówek

ER
Alicja Wlach, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, martwi się losem cieszyńskich kasztanowców, które zżera mały szkodnik - szrotówek kasztanowcowiaczek.
„Proszę o informacje, czy i jakie metody stosuje lub zamierza stosować Cieszyn, ochraniające kasztanowce, czyli zwalczające szrotówka kasztanowcowiaczka. Proszę o rozpropagowanie tych metod wśród zarządców nieruchomości” - napisała radna do burmistrza Bogdana Ficka. Ten dopowiedział wiceprzewodniczącej, że Cieszyn od lat walczy ze szrotówkiem. „Jedyna bezpieczna metoda zwalczania szrotówka polega na wygrabianiu opadłych liści, w których znajdują się formy przetrwalnikowe szkodnika. I jest ona znana zarządcom nieruchomości” - odpisał radnej burmistrz. Dodał, że od kilku lat w Cieszynie sadzone są wyłącznie kasztanowce czerwone, które nie są tak narażone na ataki szrotówka.

To już kolejna wymiana korespondencji pomiędzy radą a burmistrzem na temat... cieszyńskiej przyrody. We wrześniu pisaliśmy, że Halinę Bocheńską, przewodniczącą Rady Miejskiej, bardzo martwi brak kwiatów na elewacji Ratusza. Napisała w tej sprawie interpelację prosząc burmistrza o „zdecydowane działania”. Bogdan Ficek odpowiedział, że „odmiany wiszące” pojawią się na wiosnę.

PISALIŚMY: Przewodnicząca i burmistrz piszą siebie o kwiatkach
Komentarze: (23)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

droga pani Alicjo-nie ma większych problemów w Cieszynie ? no chyba że te dziury w poligonowej to wyżarł szrotówek kasztanowcowiaczek...

i dlatego tyle smiertelnych wypadków!
Dlaczego nie wycina sie wszystkiego, a drzewa sadzić tam, gdzie ich miejsce...?

a jak nie, to co...?

Mina zacięta, zawzieta. A niech dopieprzy tym robakom wstretnym. ps. Może po prostu grabie w dloń i dawaj na potwora? Czyn społeczny, waleczny przecież może być.

rzeczywiscie to dziwne zainteresowanie? A moze by tak szanowna Pani zainteresowala sie palacymi sie bez potrzeby swiatlami we wszystkich Waszych wiezowcach na ul Moniuszki a takze niepotrzebnych kaloryferach na korytarzach i wielu innych oszczednosciuach,ktore moglyby czlonkom spoldzielni przyniesc wymierne efekty.Bo jak to mozliwe aby takie wielkie budynki nie mialy swoich opiekunow.Ale prawie 6.000,-zl pobierac rocznie za obsluge domofonow to to jakas paranoja.A po co wlasciwie ten etat v-ce prezesa.Kto za to placi? och czlonkowie naiwni. A kasztanowce wyciac i posadzic drzewa iglaste caly rok bedzie ladnie i zielono moze tym sie Pani zajmnie-v-ce przewodniczaca rady i v-ce prezes spoldzielni.... jaka jeszcze ma Pani funkcje ?

Ręce opadają, kiedy czyta sie tematy, jakimi zainteresowana jest rada

Drzewa do lasu ! Urzędasy do Urzędów ! A Radni do Kraju Rad ! Podobno się odradza...

cieszyniaczkiem... Nie radzi sobie w zarządzie spółdzielni, która ma najwyższe w województwie koszty ciepła i utrzymania - jakże ma sobie radzić w rządzeniu miastem??... Grabie i do liści, pani Wlach.

U nas Pani burmistrz nasadziła kwiatków w oknach ratusza, a robactwo uciekło. Cieszyniacy ! Wybierzcie sobie naszą Panią burmistrz i będziecie mieli po robakach, a i kwiaty w oknach ratusza.

Miałem (nie)przyjemność poznać osobiście Panią Wlach. Napisze krótko i dosadnie: niekompetentna, niemiła, nie grzesząca inteligencją a do tego nie wychowana baba.

niewychowana oczywiscie :-/

i tyle

Kto Paniom wybrał? Po co? W Cieszynie trza zajmowac się ludźmi, nie głupotami.

A to chyba nie ten temat

fakycznie sprawdzilam w liste skladnikow oplaty czynszowej i co widze? miesiecznie utrzymanie domofonu i naprawa domofonu tj 2 pozycje razem 5,48 x 66 mieszkan daje miesiecznie361zl x 12 mcy daje kwote 4340 wnosze z tego ze prawie co roku mozna wymieniac nowa instalacje,bo sprawdzilam wbudynku Wspolnoty koszt tej instalacji /o wiele lepszej i wsprawniejszej wyniosl 5800/ co na to mieszkancy.Czy wierzycie w to ,ze co miesiac jest naprawiany domofon!!!!!!!!!!Trzeba sie przyjrzec tym kosztom i tej Pani!A co do robakow zjadajacych kastanowce to proponuje wyciac drzewa i posadzic sosny lub swierki,Bedzie zielono.,a jesiena brak lisci A Pani Pani Vce radze spojrzec na koszty jakie fundujecie mieszkancom ,ktorzy placa Wam pensje co miesiac.

Wyborcy mają prawo głosu i proszę z tego prawa z GŁOWĄ korzystać już niebawem. Nie kierować się przy tym durnym kryterium czy kandydat to swojak stela lub jego aparycją.

Bez złośliwości. Po pierwsze mam pytanie do redakcji i pani ER. Czy z pytan- interpelacji kierowanych do burmistrza Pani Wlach w okresie swojej kadencji zadała to i tylko to pytanie? Czy fakt ,że skierowała go w formie pisemnej w trosce o stan kasztanowcow ,dotkniętych właśnie tą chorobą miał wyzwolić takie reakcje u czytelników? Myślę ,że wizerunek miasta w jednym i drugim wypadku by zysskał, gdyby z należytą starannością zadbano o to co wymaga niewiele wysiłku. A co tu mowić i pisać o poważniejszych problemach miejskich.

Drzewiej liście nie tylko grabiło się , ale i paliło. Teraz ktoś wymyślił że nie wolno palić , no to szrotówkowi hulaj dusza!

Słabo mi.

to liście się zbiera jesienią, pozbawiając ją z dużej części uroku, z uwagi na szrotówka kasztanowcowiaczka? -mój kolega Tado,powiedziałby: "ludzie, trzymajta mnie!"

Szanowana Pani Radna! Jest takie powiedzenie-przysłowie: dopóty dzban wodę nosi, póty się ucho nie urwie. Jak nic pasuje do Pani działania i myślenia. Tylko nie wiem czy ucho naderwane czy już urwane. Jak z tym Królem. Facio powie "jak pięknie ubrany" a dziecka, że goły.

dosyć mamy aroganckich i niekompetentnych tupeciarzy we władzach miasta. Prosimy w tył zwrot i do spółdzielni - tam też sobie z panią dadzą radę. Pani Wlach do dzisiaj mami spółdzielców wmawiając im, że niekorzystne jest staranie sie o pełny tytuł wąłsności mieszkania praktycznie za darmo - tym samym przyczynia sie do ich niekorzystnego dysponowania swym mieniem, co jest jasno zdefiniowane i wycenione w kodeksie cywilnym

W spółdzielni spokoju też nie będzie. Krajowy Związek Lokatorów i Spółdzielców z Konina wystąpił do Sejmu aby wreszcie zrobić porządek z tym bajzlem. Wejdzcie ludzie na internet i zabacznie ich poczynania. Kłopot w tym że na Wiejskiej siedzą kumple tych co z mieszkaniówki zrobili sobie interes życia. Nasz Poseł też wśród nich jest. Znaczy to że sprawa może być zatuszowana. Afera hazardowa to przy mieszkaniówce zwykły pryszcz. Tak się w Polsce tumani ludzi.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama