, poniedziałek 24 luty 2020
Weekend z prezydentem
Prezydent swój wielki objazd rozpoczął w Elblągu. fot. Dominik Sadowski/Gazeta.pl Dodaj do Facebook

Weekend z prezydentem

TWO
Weekend z prezydentem

Przed wizytą Lecha Kaczyńskiego w Cieszynie ekipa remontowa odświeżyła wejście do Ratusza. — Ściany były okopane — mówi burmistrz. fot. Piotr Malak

Trwają ostatnie przygotowania do wizyty Lecha Kaczyńskiego w ten weekend w Wiśle i Cieszynie. Prezydent przyleci w Beskidy już w piątek wieczorem. W sobotę i niedzielę ma zaplanowanych mnóstwo spotkań, m.in. mieszkańcami, prezydentem Czech Václavem Klausem oraz skoczkiem Adamem Małyszem.
Prezydent - przypomnijmy - objeżdża kraj, próbując ratować swoje sondaże. Tymczasem kancelaria głowy państwa podkreśla, że prezydencki objazd po kraju nie ma związku z reelekcją, a jedynie z 90. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Na razie badania opinii publicznej są dla prezydenta nie najlepsze: 59 proc Polaków nie chce spotkać się z Lechem Kaczyńskim w swojej miejscowości - wynika z sondażu TNS OBOP.

Lech Kaczyński rozpoczął „Trasę Niepodległości" od wizyty w Elblągu 30 września. W ciągu dwóch miesięcy chce odwiedzić 20 polskich miast. Zwieńczeniem prezydenckich wyjazdów ma być organizowany 11 listopada Bal Prezydentów w Teatrze Wielkim w Warszawie.

W sobotę Kaczyński będzie w Wiśle, a niedzielę spędzi w Cieszynie.

Najpierw Wisła...
W sobotę prezydent zamierza zobaczyć skocznię w Malince, złożyć wieniec pod Pomnikiem Poległym i Walczącym o Polskość i Wolność Ojczyzny oraz odznaczyć polskich olimpijczyków z Pekinu. Wśród gości prezydenta będzie również Adam Małysz, który odbierze z rąk głowy państwa Order Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia sportowe.

Plan wizyty Lecha Kaczyńskiego w Wiśle, choć na razie nieoficjalny, jest bardzo napięty. O godz. 10.00 prezydent podejmie na śniadaniu w rezydencji na Zadnim Groniu zaproszonych przez siebie olimpijczyków, wśród których będą również uczestnicy igrzysk wywodzący się z Wisły. Następnie prezydent wraz z burmistrzem Andrzejem Molinem i Adamem Małyszem pojadą zwiedzić skocznię. Kolejnym punktem programu ma być złożenie kwiatów pod pomnikiem a następnie krótkie spotkanie z radnymi Wisły w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego. Kulminacyjnym punktem pobytu prezydenta w Wiśle będzie jego spotkanie i odznaczenie olimpijczyków na pl. Hoffa, które odbędzie się ok. godziny 12.15.

...potem Cieszyn
Dzień później głowa państwa zjawi się w Cieszynie. O godz. 10.00 prezydent będzie uczestniczyć w nabożeństwie ekumenicznym w kościele Jezusowym. Godzinę później spotka się z samorządowcami w Ratuszu, a o 12.00 z mieszkańcami w Domu Narodowym. Jak się dowiedzieliśmy, na oba te spotkania wpuszczane mają być wyłącznie osoby z zaproszeniami. — Na prośbę Kancelarii Prezydenta wysłaliśmy mnóstwo zaproszeń - do dyrektorów szkół, biznesmenów, działaczy... Nie stosowaliśmy klucza partyjnego — zapewnia burmistrz Bogdan Ficek.

Po spotkaniu w Domu Narodowym Kaczyński wybierze się na krótki spacer (o ile pogoda pozwoli). Przejdzie na most Przyjaźni, gdzie spotka się z prezydentem Czech, Václavem Klausem. Ciąg dalszy wizyty odbędzie się w Czeskim Cieszynie.
Komentarze: (206)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Coś tu z tymi godzinami jest poknocone- w kościele o1o-tej,godzinę póżniej w ratuszu ,a o 11-tej w Domu Narodowym.To jak ? o11-tej będzie w ratuszu czy w Domu Narodowym???

O godz. 10.00 prezydent będzie uczestniczyć w nabożeństwie w kościele Jezusowym. Godzinę później spotka się z samorządowcami w Ratuszu, a o 11.00 z mieszkańcami w Domu Narodowym

bedzie w Świątyni, na amen...potem skoczy do ratusza z panem Burmistrzem na kawke i jeszcze do Domu Narodowego wyskoczy na 11.00!
to sie wcale nie trzyma kupy...?

Przyjedzie, postraszy nas złym euro, złą Unią, złymi Niemcami, złymi gejami, itd. Potem spotka się z podobnie straszącym Vaclavem

...Chyba że pogoda nie dopisze... Tak na wyrost.
..Prezydent - przypomnijmy - objeżdża kraj, próbując ratować swoje sondaże... A skąd ta wiedza o intencjach podrózy??
Na razie badania opinii publicznej są dla prezydenta nie najlepsze: 59 proc Polaków nie chce spotkać się z Lechem Kaczyńskim w swojej miejscowości - wynika z sondażu TNS OBOP. Czy to sondaże Michnika?
Jaruzelski, Kiszczak,Urban, Doniek.. ci to byliby tutaj witani z otwartymi ramionami. I pogoda by dopisała itd.

..a ja lubier pana prezydenta, tylko dziwie sie ..dlaczego on do konzystorzy z wyzszej bramy wpadnie .. bo po co ???

Pogoda nie dopisze - jak nic.

Faktycznie artykuł nierzetelny, tendencyjny -"Prezydent - przypomnijmy - objeżdża kraj, próbując ratować swoje sondaże" To tak jakby napisać, że Trzcionka publikuje tę pożal Boże artykuliki, by zrobić sobie poparcie bo chce startować na radnego w następnych wyborach. Skąd to wiem? A skąd autor wie jakie są faktyczne intencje prezydenta?

Ale idiotyzmy. Jak za komuny. Malują tyn Ratusz a za chwile i tak wszytko odpadnie. Pierwszy sekretarz WdC Pan Burmajster Ficek widać skorzystał z wiedzy "słusznie minionej" i lada dzień trawa w Parku Pokoju tyż się ładnie zazieleni. Pan Prezydent nie jest zbytnim wielkoludem to wiadomo, że lepiej doceni malowanie co niższej warstwy. Nie dotyczy to oczywiście najniższej warstwy ludności. Dla niej pozostaje znane skądinąd powiedzenie "spieprzaj dziadu" i zakaz poruszania się po centrum mieściny. Do Kościoła tyż ni wlezom bo to przecie nie wiara sie liczy ale Kto?, z Kim?, i kiedy? ową wiarę wyznaje. Niejaki Jan Paweł II w grobie się przewraca na takie "dictum...".

Cieszyn na przyjazd najjaśniejszego cesarza również się szykował, by pokazać się od jak najlepszej strony. Można powiedzieć, że Cieszyn ma wieloletnie tradycje w odpicowywaniu się na wizytę ważnych gości. Twoje aluzje co do wzrostu aktualnego prezydenta są co najmniej dziwne. Poprzedni o ksywie Prezio był o 2 cm wyższy i prędzej byś go w tyłek pocałował niż pozwolił sobie na uwagę, iż jest niewysoki.

Przepraszamy za pomyłkę z godziną.

Bardzo trafna uwaga

Bardzo trafna uwaga

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. W komentarzach wyrażane są osobiste poglądy Czytelników. Przypominamy, że posty m.in. obraźliwe, wulgarne i znieważające (szczegóły w REGULAMINIE) są i będą usuwane przez administratora Gazetycodziennej.pl.

Pan prezydent jest przeciwko prywatyzacji szpitali. Czyli mówiąc po naszemu jest za tym, aby starostwo dalej ładowało krocie w szpital kosztem remontów dróg. Sprywatyzowano przychodnie zdrowia i jakoś katastrofy nie ma. Tylko szpitali nie wolno, choć tam, gdzie je już sprywatyzowano, sytuacja pacjentów się poprawiła. Wyrażających radość z prezydenta prosimy o finansowanie dróg powiatowych z ich kieszeni, kieszeni pobożnych bolszewików

A trawę też będą malować?

O jaki komentarz chodzi? Może by Pan Admin radził coś wskazać. Człek jest ciemny i głupi, to wie Pan, czasami nie ma umiaru. Proszę oświecić lud korny.

pijaków też pochowają na czas wizyty

skąd wiadomo ze p. Trzcionka startuje na radnego ? też słyszałem nawet wiadomo już z jakiej opcji, ale że jego żona ma startować.

Jak działa i jakie ma priorytety sprywatyzowane TPSA wie prawie każdy Polak . Jak będą działały sprywatyzowane szpitale wiedza tylko myślący samodzielnie Polacy.

Popieram Maxa. Jedynie komercjalizacja może uzdrowić polskie szpitale. Wtedy będzie np.: Szpital Śląski SA. Na czele będzie stał menedżer, a nie jakiś upolityczniony koleś. Pacjenci na tym zyskają, dobrzy lekarze też, ale większość będzie to przedstawiać jako dostępność służby zdrowia tylko dla bogatych...

Szpitale to nie przechowalnie chorych. To firmy. Jest też jednak nauczka płynąca z kryzysu światowej sfery finansów: pieniądz nie jest dobry na wszystko. Trzeba zachować umiar między liberalnym traktowanie usługi leczenia i egalitaryzmem prawa do zdrowia.

Сразу после выборов, многие президенты почему-то вдруг теряют в зрении и слухе.

Tepsa po prywatyzacji jest o wiele lepszą firmą. Dzięki dopuszczeniu konkurencji klienci nie stracili, wystarczy porównać ceny za dostęp do internetu

Pana Prezydenta położyć w szpitalu cieszyńskim na prawach ogólnych, jak ciecia Kowalskiego, szybko by mu rura zmiękła i zdanie by zmienił odnośnie prywatyzacji, tak sobie myślę...

Napisałeś:- Dzięki dopuszczeniu konkurencji - święte słowa. A pamiętasz może jeszcze dzięki komu to "dopuszczenie" nastąpiło? Czy nie była to przypadkiem inggerencja państwa? I po jakich korowodach? Od mafii państwowej gorsza jest tylko mafia prywatna - patrz USA.

MYŚLAŁAM,ŻE TYLKO ZA KOMUNY "GLANCOWALI" MIASTA ,ULICE I ZAKŁADY PRACY. NIC SIE NIE ZMIENIŁO,TYLKO WŁADZA!!

Jeżeli prywatyzacje służby zdrowia ma przeprowadzić ta sama ekipa rządowa co ostatnią wojnę z PZPN to ja wysiadam. Najpierw buńczuczne zapowiedzi, a potem totalna wpadka. Prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale po tym jak kończy. Ja już w cuda Tuskowe nie wierzę. Przepraszam wszystkich za to, że w wyborach oddałem swój głos na PO.

już mi się wszystko myli nad tą Olszą...

oczekuje PO-zycji

...też słyszałem nawet wiadomo już z jakiej opcji... Z tej która bedzie miała najwyższe notowania.

Darmowa służba zdrowia to mit. Ludzie płacą grubą kasę i w zamian mają prawo wymagać odpowiednich usług. Prywatyzacja ośrodków zdrowia udała się. Nie wiem skąd ten strach przed prywatyzacją szpitali. Piłki nożnej bym do tego nie mieszał, nikomu nie udało się zrobić porządku z PZPN i nie uda się. PZPN nie dostaje pieniędzy z budżetu i państwo nie ma prawa tam rządzić. To organizacja społeczna

Ta ostatnia niedziela, znowu się pożegnamy... ;-) Jak to dalej leciało?

Teraz nie pora szukać wymówek
fakt, że skończyło się
dziś przyszedł inny bogatszy i lepszy ode mnie
i wraz z tobą skradł szczęście me
jedną mam prośbę
może ostatnią
pierwszą od wielu lat
daj mi tę jedną niedzielę
ostatnią niedzielę
a potem niech wali się świat
to ostatnia niedziela
dzisiaj się rozstaniemy
dzisiaj się rozejdziemy
na wieczny czas
to ostatnia niedziela
więc nie żałuj jej dla mnie
spojrzyj czule dziś na mnie
ostatni raz
będziesz jeszcze dość tych niedziel miała
a co ze mną będzie któż to wie
to ostatnia niedziela
moje sny wymarzone
szczęście tak upragnione
skończyło się
pytasz co zrobię i dokąd pójdę
dokąd mam iść ja wiem
dziś dla mnie jedno jest wyjście
ja nie znam innego
tym wyjściem jest no mniejsza z tem
jedno jest ważne
masz być szczęśliwa
o mnie już nie troszcz się
lecz za nim wszystko się skończy
nim los nas rozłączy
te jedną niedzielę daj mi
to ostatnia niedziela
dzisiaj się rozstaniemy
dzisiaj się rozejdziemy
na wieczny czas
to ostatnia niedziela
więc nie żałuj jej dla mnie
spojrzyj czule dziś na mnie
ostatni raz
będziesz jeszcze dość tych niedziel miała
a co ze mną będzie któż to wie
to ostatnia niedziela
moje sny wymarzone
szczęście tak upragnione
skończyło się

Zwieńczeniem prezydenckich wyjazdów ma być organizowany 11 listopada Bal Prezydentów ...wiecie gdzie ?

W Wawie bal bedzie ty głupku.

Если вас не пригласили на белый танец, не огорчайтесь — будьте мужчиной…

Tylko prawdziwi Polacy popierają Prezydenta Kaczyńskiego, precz z ryżym POniemieckim krzyżakiem z wehrmachtu, Słońcem Peru

To czysta podpucha nie dajcie się nabrać

/o Ile pogoda pozwoli" My to już roz przerabiali i starczy!

Президент успешно играет свою партию,когда его партия успешно играет им.

Писать должно либо о том, что ты знаешь очень хорошо, либо о том, что не знает никто.

kak byt k Golębiewsky...?

Ludziska Prezydent do Kościoła Ewangelickiego chce wejść toż mu cegła na głowę spadnie.
Ej gorole z Wisły podnieście lustro wody na Czornym aby mógł swobodnie wodować cha cha.

Lech Kaczyński to najbardziej sprywatyzowany prezydent w dziejach RP. I nikogo sie o zdanie nie pyta, kiedy sprawy wagi państwowej i dotykające losów wszystkich nas załatwia kierując sie nie interesem obywateli, a de facto względami prywatnymi, swoim i swojego brata. Nie podoba mi się ta samowolna prywatyzacja Belwederu.

Ty zupełnie nie umiesz myśleć - żałosny jesteś

Tak tendencyjny napisany, że powinien za to dostać premię - tak trzymać .
Kiedy ostatnio jakiś Prezydent był w Cieszynie !!!

szykują się jakieś wybory, że ten objeżdża polskę?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama