, czwartek 9 kwietnia 2020
Tusk będzie czytał ewangelię?
Czy premier Donald Tusk przyjedzie w święta w Beskidy? fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Tusk będzie czytał ewangelię?

WOT/Super-Nowa.pl,TWO/Gazetacodzienna.pl
Tusk będzie czytał ewangelię?

Oczywiście program wizyty premiera nie ograniczyłby się do czytania ewangelii – mówi ksiądz Jan Byrt. fot. LC/Super-Nowa.pl

Donald Tusk czytający ewangelię podczas Wielkanocy na Salmopolu? To realny scenariusz. Premiera zaprosił w Beskidy ksiądz Jan Byrt, proboszcz parafii ewengelickiej w Salmopolu.
W cyklu „Ewangelia ze znanymi Polakami”, wymyślonym przez pastora ze Szczyrku, wystąpił już między innymi dziennikarz telewizyjny Kamil Durczok. Teraz szansę głoszenia Słowa Bożego otrzymał premier Donald Tusk. Ksiądz Jan napisał do Kancelarii Premiera e-maila, w którym zaprosił Donalda Tuska do Szczyrku. – W końcu miał duże poparcie w Szczyrku i Wiśle w wyborach prezydenckich, rzędu 80 procent, dlatego liczę na jego przyjazd. Chciałbym, żeby czytał ewangelię w Niedzielę Wielkanocną. Tego dnia rozpocznie się nasz projekt „Reklama dla Jezusa”. Będziemy rozdawać koszulki w wydrukowanymi słowami z Pisma Świętego. Premier otrzymałby koszulkę nr 1. Oczywiście program wizyty premiera nie ograniczyłby się do czytania ewangelii – mówi ksiądz Jan Byrt.

Pastor czeka na odpowiedź z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jak tylko przyjdzie pozytywna informacja, wystosuje oficjalne pismo. W Kancelarii potwierdzają, że e-mail doszedł. – To jednak zbyt odległy termin, żeby w tej chwili można było podjąć wiążącą decyzję – wyjaśnia Super-Nowej.pl Katarzyna Bujańska, asystentka rzecznika prasowego rządu.

— Premier jest otwarty na takie pomysły, idea ekumenizmu jest mu bardzo bliska. Wszystko zależy teraz od rozkładu zajęć na najbliższe tygodnie — mówi „Gazecie Wyborczej" Rafał Grupiński, sekretarz stanu w kancelarii premiera.

Jak Donald Tusk się nie zgodzi, to następni w kolejce będą księża... występujący w „Plebanii”. – Reżyser serialu wybudował dom w Szczyrku, dlatego chcę go zaprosić do współpracy – dodaje ksiądz Jan Byrt.
Komentarze: (14)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

"cuda cuda ogłaszają"

Jak może czytać ewangelię osoba niewierząca czy to takie zwyczaje u ewangielików

A nie lepiej gmach Sejmu przerobić na kaplicę!!!

Bedzie czytal-zle,nie bedzie-zle. A zreszta to bez roznicy, Bush przysiegal na Boga 2 razy i co mamy..

Może też postawię pytanie: "Co to jest Ewangelia...?"
===================================
To jest Dobra Wiadomość, taki News OK! Pan Bóg rozwiązał największy problem ludzkości, problem naszych grzechów...
Z tego powodu, nie mamy pokoju z Bogiem, z samym sobą i z ludźmi ...
Pan Bóg wziął sprawy w Swoje ręce i ofiaruje nam Boży pokój oraz życie wieczne. Uczynił to, ponieważ jest nami zainteresowany i kocha nas, to ważne!
Jednak pokój z Bogiem możemy osiągnąć tylko poprzez Jezusa Chrystusa (Rzym.5,1)
Boża Miłość do człowieka wyrażona została poprzez niepowtarzalny akt złożenia okupu za nasze grzechy w postaci ukochanego Syna, Jezusa (Jan 3,16)
Pan Bóg chce również uczynić nasze życie obfitym i wiecznym ! (Jan 10,10)

Pan Bóg chce, więc dlaczego tak niewielu odkrywa co jest Bożym zamysłem względem nas...?
Na przeszkodzie stoi oddzielenie nas od Boga. Chociaż jesteśmy stworzeni na Jego obraz, nie uznajemy Jego planu i Jego zasad. Człowiek zbuntował się i wybrał nieposłuszeństwo ze wszystkimi konsekwencjami... Ten negatywny program dotknął wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli i daleko im do chwały Bożej (Rzym.3,23)
Nieodwracalną konsekwencją grzechu jest nasza śmierć, lecz Pan Bóg chce aby Jego stworzenie żyło i to jest dowód Jego wspaniałomyślności, że w Chrystusie daje nam życie wieczne (Rzym.6,23)
Człowiek chce być dobry i szuka okazji, aby czymś zabłysnąć przed Bogiem ale te wysiłki, jak dobre uczynki, religijne praktyki, kontemplacje i nauki filozoficzne czy nawet moralność z najwyższej półki nie zaspakaja Świętego Boga!
Grzech jest niczym promieniowanie radioaktywne, ma moc niszczącą i degradującą nas w oczach Bożych! Jedynym Mostem łączącym ludzkość ze Świętym Bogiem jest Jezus Chrystus. Jego dzieło w postaci żywej ofiary złożonej za każdego z nas otwiera na drogę do Nieba!
Jezus jest Jedynym Pośrednikiem w tym temacie! (1 Tymot.2,5)
To, co wydarzyło się prawie ponad dwa tysiące lat, jest niczym kolosalna gotówka ulokowana w dobrym banku do naszej dyspozycji. Musimy zgłosić się do tego banku i otworzyć konto na nasze nazwisko (Rzym.5,8)
Procedury w tym banku są bardzo jasne i proste, aby dostać się do Szefa, wystarczy znać Asystenta nr Jeden! On powtarza ludziom: Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem wiecznym...Ja jestem droga do Ojca, Boga! (Jan 14,6)
Nasze pobożne życie, dobre życie, jakiekolwiek zasługi dla ludzkości w oczach Bożych jest jak brudna szata...Jesteśmy obdarzeni życiem wiecznym z Łaski, czyli bez naszych zasług ... (Efez.2, 8-9)
Pan Bóg przygotował proste rozwiązanie, wprost genialne, jak wszystko, co uczynił, jednak to człowiek musi dokonać wyboru ...Musi zaufać Jezusowi, mało tego, musi Go zaprosić do swojego życia, a nawet więcej, do swojego serca, poprzez osobiste zaproszenie ... Jak Biblia to widzi:
Bóg stoi u bram naszego życia i delikatnie stuka do naszego jestestwa, poprzez różne okoliczności, przeważnie dobre zdarzenia i przypadki...Czyni to bardzo taktowanie i subtelnie, dlatego tak wielu nie docenia tego, On czeka, czy ktoś jednak nie zreflektuje się i nie odezwie w modlitwie do Niego...?
(Objaw.św Jana 3,20)
Życie bez Boga mocno wiąże człowieka z grzechem, powoduje odłączenie od Niego, frustracje, poczucie winy, brak celu dla naszego życia i nieodkrycie jego sensu ...
Z kolei życie w pokoju z Bogiem poprzez dzieło Jezusa na Krzyży Golgoty daje nam przebaczenie grzechów, pokój wewnętrzny w nas, pokój z Bogiem, pokój z ludźmi, obfite życie, Życie Wieczne z naszym Stwórcą po śmierci...
Jeżeli uwierzymy w Jezusa i zaprosimy Go do naszego życia, zostaniemy włączeni do Bożej rodziny, staniemy się dziećmi Boga (Jan 1,12)
Taka metamorfoza wiąże się z naszymi nowymi zainteresowaniami, nowymi wartościami, żyjemy inną treścią, aniżeli tą, jaka była dotychczas (Rzym.10,9)
Dla wielu z nas jest ta prawda jak sen czy może bajka... A czy życie nasze nie jest jak sen z bajki?
Biblia mówi, że narody są niczym krople wody w wiadrze ...
Czego od nas Pan Bóg oczekuje:
1/ Jestem grzesznikiem...
2/ Porzuć swoje grzechy, żałuj za nie i wyznaj to
Bogu w modlitwie ..
3/ Doceń dzieło Jezusa i odnieś to do siebie całkiem
osobiście, zaproś Jezusa, by wszedł w Twoje
życie, oddaj mu ster Twojego życia, tzn. coś w tym rodzaju:

"Kochany Panie Jezu,
Wiem, że jestem grzesznikiem i potrzebuje Twojego przebaczenia. Wierzę, że umarłeś za moje grzechy. Chcę się od nich odwrócić. Proszę Cię teraz, wejdź do mojego życia i do mojego serca. Chce ci zaufać, jako mojemu Zbawicielowi, podążać za Tobą, jako moim Panem i żyć w społeczności Twego Kościoła. Amen!
To może być Twój najważniejszy dzień w życiu...
(e)

ktoś tu pisze sam do siebie.

pomyśl, może o to Ciebie chodzi?

Donald marzy, żeby było miło
Donald marzy, żeby się spełniło
Donald marzy, żeby polskie ludzie
Donald marzy, taplali się w cudzie
Żeby mu dopomóc pomarzcie razem z nim
Chcieliście Irlandię, a macie czeski film!

Donek przecież czytać nie umiesz?

Wreszcie czymś porządnym zajmie się premier tego kraju, bowiem głoszenie ewnageli (tj. dobrej nowiny) ostanio jakoś nie było w modzie! Jeżeli da przykład, to może i inni będą go naśladować!

@bajtel- Niby racja, ale nie za to mu płacimy

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama