, wtorek 7 kwietnia 2020
Święto kina łączy Cieszyny
Projekcje będą się odbywały w kinach w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Święto kina łączy Cieszyny

WOT/Głos Ludu, TWO/Gazetacodzienna.pl
W kinach w Cieszynie i Czeskim Cieszynie oraz nad brzegami Olzy wyświetlane będą filmy w ramach 11. Przeglądu „Kino na granicy” pod patronatem prasowym Gazetycodziennej.pl. Festiwal startuje już dzisiaj i potrwa sześć dni.
Podczas przeglądu w kinach Piast w Cieszynie i Central w Czeskim Cieszynie oraz w Teatrze im. A. Mickiewicza i podczas projekcji plenerowych nad Olzą obejrzymy ponad 80 polskich, czeskich, słowackich i węgierskich filmów. Zainteresowanie imprezą jest ogromne. — Sprzedaliśmy już ponad 400 akredytacji. To rekord! — cieszy się Jolanta Dygoś, dyrektorka „Kina na granicy”.

Tuż przed rozpoczęciem tegorocznej edycji okazało się, że ubiegłoroczna impreza została nominowana do Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, gdzie powalczy o zwycięstwo między innymi z festiwalem Era Nowe Horyzonty, którego trzy edycje odbyły się w Cieszynie. — Bardzo się cieszę, że oprócz nas zostało nominowane m.in.„Kino na granicy”. To idealny przegląd na Cieszyny – kameralny, gdzie praktycznie każdy z każdym się zna. Choć w ostatnich latach trochę się zmienił. Pamiętam, jak kilka lat temu bywałem częściej w Cieszynie z racji organizowania Nowych Horyzontów, seansów oraz miejsc, w których były pokazywane, nie było tak dużo jak dziś — przyznał Roman Gutek, szef Ery.

CZYTAJ TEŻ:
Nie zależy nam na gwiazdach
Dziesiąta muza złamie granicę
Kino nominowane obok Ery!

Oficjalne rozpoczęcie przeglądu dziś o godz. 19.00 w Teatrze im. A. Mickiewicza, jednak projekcje trwają już od samego rana. Wejściówki na pojedyncze seanse są w cenie 10 zł, a karnety trzydniowe kosztują 40 zł.

Szczegółowy program projekcji dostępny jest na oficjalnej stronie festiwalu:
kliknij - Kino na granicy
Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Czy wszystkie imprezy trzeba robić z Czechami? Nic do niech niemam, ale czy oni jak coś organizują wciągają nas też w to?

Jest mnostwo imprez robionych samodzielnie przez rozne podmioty a ten ponizszy dyskutant zadal bardzo głupie pytanie bo wlasbie KINO NA GRANICY jest przegladem filmow czeskich i slowackich tak naprawde NAJWIEKSZYM FESTIWALEM TWORCZOSCI KINOWEJ TYCH KRAJOW POKAZYWANYCH W POLSCE. UNIKATOWYCH I MARKOWYCH KTORY Z ZIEMI CIESZYNSKIEJ CZYNI NIE MNIEJSZA ATRAKCJE JAK FESTIWAL ERA NOWE HORYZONTY. Taka jest prawda o ktorej warto wiedziec jak sie mieszka na naszym pograniczu bo jest sie czym pochwalic. Pod egida tej samej organizacji jest robiony jeszcze jeden znakomity festiwal starszy o 9 lat od Kina : Festiwal Teatralny Na Granicy ktory w tym roku bedzie mial swoje 20 lecie !
Tak drodzy czytelnicy GC........... !!!!!!!!

mam pytanie - w programie są nazwy oryginalne filmów - czy będą "polskojęzyczne?

festiwal jest bardzo ciekawy, mniej światowy i rozbuchanyale za to bardziej europejski, w edycji jakby - środkowoeuropejskiej - R.Gutkowi pewnie lepiej w metropolitalnym Wrocławiu - jego ambicje skrojone są pewnie na skalę dużego miasta - i niech mu tak będzie - wydaje mi się, żeta skala (niemała także) zaspokaja precyzyjnie - kulturowo i artystycznie apetytyi realne potrzeby organizatorów, elit miasta oraz aspiracje mieszkańców - Jolu, to pożyteczne i atrakcyjne, co robisz!

to żeś Juruś walnął jak gołąb o parapet...

na pocieszenie...są elity - a że, niektóre...w zarodku. Sorry...Lepsze ziarno, niż nic... Chociaż wielkie NIC .... "To je ono..."! Serdecznie!

czy my jesteśmy flimomani tylko takie imprezy muszą być nawet przez majówkę?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama