, sobota 19 września 2020
Polityczny spór wokół boiska
Tak wyglądają boiska budowane w programie Orlik - z jednej strony boisko piłkarskie, z drugiej - do siatkówki, koszykówki i tenisa, pośrodku - szatnie i natryski. fot. ARC Dodaj do Facebook

Polityczny spór wokół boiska

DOROTA KOCHMAN
W Wiśle, przy Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, powstanie boisko w ramach rządowego programu Orlik 2012. Starostwo Powiatowe ogłosiło właśnie przetarg na jego budowę. Nie obeszło się jednak bez politycznych przepychanek.
Orliki powstają w całej Polsce w ramach rządowego programu, którego największym orędownikiem jest premier Donald Tusk. Nic więc dziwnego, że gdy pomysł budowy pierwszego Orlika na Śląsku Cieszyńskiej w Wiśle, pojawił się na sesji Rady Powiatu, najwięcej zastrzeżeń do inwestycji mieli radni Prawa i Sprawiedliwości.

— Co to za pomysł, żeby boisko sportowe powstało przy szkole o profilu gastronomiczno-hotelarskim? Powiat musi zaciągnąć kolejny kredyt na niepotrzebne boisko. Wydaje mi się, że wystarczającym wkładem powiatu będzie przekazanie pod boisko gruntu — argumentował radny PiS Gabriel Broda. Radny Ludwik Kuboszek nie miał wątpliwości, że boisko jest potrzebne, ale nie podoba mu się lokalizacja. — ZSGH w Wiśle ma bardzo dobrą bazę sportową, dlaczego w Cieszynie, gdzie jest sześć szkół średnich i ani jednego porządnego boiska czy hali nie budujemy obiektu z programu Orlik — mówił Kuboszek. Na co dostał odpowiedź, że w Cieszynie nie ma terenu należącego do powiatu, na którym boisko mogłoby powstać.

Inwestycja będzie współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego (oba dadzą po 333 tys. zł). Powiat musi wyłożyć na budowę aż 1 mln zł. Starosty Czesława Gluzy taka kwota nie przeraża. — Inne powiaty już przystąpiły do programu i dobrze na tym wyszły — przekonuje Gluza. Pomysłu broni też członek Zarządu Powiatu Jerzy Malik. — Boisk i placów zabaw, czy w ogóle miejsc rekreacyjnych w naszym powiecie jest ciągle zbyt mało, a boisko ze sztuczną trawą ma taką zaletę, że będzie wykorzystywane całorocznie i całodobowo. W dzień z obiektu będą korzystać uczniowie ZSGH, a popołudniami mieszkańcy Wisły — uważa Malik (gdy był burmistrzem w Skoczowie, wybudował trzy nowoczesne boiska ze sztuczną nawierzchnią).

Boisko będzie miało sztuczną nawierzchnię. Zostanie oświetlone. Ma mieć dwie płyty. Jedna będzie miała wymiary 60 na 30 metrów, druga 40 na 21 m. Dodatkowo powstanie zaplecze sanitarne. — Wisła zdeklarowała, że po oddaniu obiektu do użytku będzie utrzymywała boisko i zatrudnieni trenera — mówi wicestarosta Mieczysław Szczurek.
Komentarze: (16)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

wyrazy szacunku

Budwac takich boisk jak najwiecej. A gdzie, przy jakiej szkole, czy to z programu PO, czy PiS, to bez roznicy.

BRAWO WISŁA!!!!!!

POlityczna propaganda platfusów, nie mają na głodne dzieci, mają na zbytki, boiska dla kelnerów

Trzeba sie kierować ilościa szkół w okolicy przede wszystkim (czyt. ilościa korzystających młodych ludzi). Swoją drogą rzeczywiście budowanie kompleksu przy "hotelarzu" to chybiony pomysł, dużo "narybku" nie bedzie tam z pewnoscia.

ustron tez bez boiska. na 17 tys mieszkancow. a niby najbogatszy

Założę się, że ci najwięcej jęczą o tym, że niepotrzebnie tyle kasy, pierwsi jęczą, że w Pekinie było mało medali. Cudów nie ma. Bez dobrych boisk nie będzie dobrych wyników

i często basen, nawet kryty...

Oczywiście Wisła!!!
Tam Tusk miał najlepszy wynik w Powiecie.
Wybory prezydenckie za pasam, a boiska to jedyny program, który PO próbuje realizować !

Brawo Starostwo, brawo Starosta pan Gluza, oraz wszyscy ci co poparli ten projekt z panem Malikiem na czele.To skandal tak duża szkoła nie ma porządnego boiska tyle lat.Oczywiscie pisowiec mieczykk musiał do tego dorobić komentarz polityczny.Przestań zabierać głos, wstyd przynosisz
Co ma bułka do boiska???

tyle..

Boiska to temat zastepczy POpaprancow, POmyjakow,POmylonych POtworow. Jak Polska podpisze traktat lizbonski,to mozna sie spodziewac ze Niemcy zabiora nam ziemie zachodnie,icki swoje kamienice,ruski nam nic nie oddadza a Polacy w swoim kraju zostana niewolnikami ! Co na to wszystko Guru PO Slonce Peru, Donoldinho von Tuske ???

ciekawe po co kucharzowi i hotelarzowi boisko zamiast nauki dodatkowe WF-y idiotyzm a inne szkoły w powiecie?

Oj widze że zazdrość szaleje na forum !!

W Dzień Dziecka premier Tusk z wielką pompą otworzył nowe boisko w Izdebkach na Podkarpaciu. Ale po jego wyjeździe obiekt zamknięto. Bo do terminu odbioru brakowało 20 dni. Żywo przypominało to absurdy późnego komunizmu. Były to sceny jak z komedii Bareii. Czy w Wiśle Sloneczko Peru zrobi też podobne przedstawienie dla gawiedzi? Pożyjemy i pośmiejemy się zdrowo.

Tu nie o boisko chodzi! Kto i Kiedy będzie je otwierał? Oto jest dylemat... prawdziwy

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama