, sobota 19 września 2020
Nowy starosta porzuca politykę
— Sprawą priorytetową jest kontynuacja budowy szpitala — mówi nowy starosta Czesław Gluza. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Nowy starosta porzuca politykę

Chciałbym bardziej skupić się na pracy w starostwie, niż na działalności politycznej — mówi Czesław Gluza, nowy starosta cieszyński.
Jest pan zadowolony z wyboru? Dostał pan spore poparcie — 24 na 28 radnych głosowało na pana.
— Satysfakcja jest, ale schody dopiero się zaczynają. Staję przed trudnymi zadaniami. Trzeba na nowo ustalić zasady współpracy z radą, klubem opozycyjnym. Nie kryję, że przedstawiłem opozycji propozycję objęcia stanowiska w Zarządzie Powiatu, ale nie została przyjęta. Część jednak opozycji głosowała na mnie. To cieszy.

Jakich błędów poprzednika chciałby pan uniknąć?
— Chciałbym inaczej współpracować z radą i bardziej skupić się na pracy w starostwie, niż na działalności politycznej. Nie jestem już wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej w powiecie, jestem tylko członkiem, bo to jest z definicji stanowisko należne staroście.

Jakie są pańskie priorytety?
— One są ustalone i niezmienne. Na pewno konieczny jest audyt w starostwie, przyjrzenie się pracy wydziałów. Docierają różne sygnały. Trzeba je sprawdzić. Sprawą priorytetową jest kontynuacja budowy pawilonu diagnostyczno-zabiegowego szpitala. Tego tematu nie unikniemy. Powiat ze środków własnych nie jest w stanie sfinansować inwestycji, która ciągnie się już kilkadziesiąt lat. Będzie nacisk, żeby pozyskać środki zewnętrzne. Musimy zmierzyć się z tym problemem. Pozostają też kwestie infrastruktury oświatowej, w której są pewne zaniedbania oraz infrastruktury drogowej. A poza tym są przygotowane wnioski o aplikacje unijne i będzie położony na nie ogromny nacisk.

Już pan wie, kogo zwolni w starostwie?
— Nie mam takich zamiarów. Muszę zobaczyć, jak starostwo pracuje.

A co z dyrektorem pogotowia? Konkurs na to stanowisko wygrał Jan Kawulok, dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej, ale dotąd nie dostał nominacji.
—To jest świeże. Nie byłem w środku tych spraw. Na pewno decyzje zapadną szybko, bo przeciąganie tej sprawy niczemu nie służy. Konkurs na dyrektora szpitala został już ogłoszony.

Notował: WOJCIECH TRZCIONKA
Komentarze: (37)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Panie Trzcionka, coś się Panu pomyliło. W tekscie "Czesław Gluza nowym starostą" pisze Pan: "Aby Gluza przeszedł, jego kandydaturę musiało poprzeć co najmniej 15 radnych. Dostał 18 głosów. 10 radnych głosowało przeciw." A tutaj podaje Pan inne liczby.....

a może pierszy odważny,który powie,że po prostu
powiatu na ten pawilon nie stać.

włacha..

Tak - starosta dostał 18 głosów. 24 były za odwołaniem p. Kożdonia.

PO to DNO i nasz kochany Kraj rozkradaja jak moga do tego to niedouczone tumony, a wygrali bo pracownicy budzetowki na nich zaglosowali, teraz gdy przyszli po swoje to pocalowali klamki, kjuz niedlugo to potrwa gdyz firmy sadazowe zwiazane z PO nie moga za dlugo windowac im sadazy gdyz staca wiarygodnosc. Przewiduje sie ze ta parodia rzadu dotrwa co najwyzej do wakacji a potem kompromitacja jak zwykle, a jak zadzi PO proponuje obejzec sobie w filmie "Kariera Nikosia Dyzmy" z Pazura.

Do patrioty - patriotyzm polega także na umiłowaniu i szacunku do języka ojczystego, tumanie! Do meritum (?) się nie odnoszę, bo nie warto.

oczywiście, literówka :)

Tak sobie marzę, że może wreszcie do Cieszyna przyszło nowe ....... Oby (Tak bardzo chciałbym, aby było normalnie..>)

Myśleć też nie warto. To przerasta POstępowcow. Après nous le déluge

Natychmiastowych wyborow do sejmu i Senatu zeby zapobiec powszechnym strajka i katastrofie gospodarczej Polski. Podwyzki plac w pierwszej kolejnosci musza dostac pracownicy produkcyjni wytwarzajacy dochod inaczej przylacza sie do 2,5 milionowej emigraci zarabioajacej 5 razy wiecej w Anglii i rzad straci 3 miliony podatkow czyli pieniadze na rozczenia urzednikow i biurokratow. Zadamy natychmiastowej demisji rzadu TUSKA ,INACEJ GROZI NAM PARALIZ GOSPODARCZY I UNICESTWIENIE POLSKI

Znowu wszystkie pieniądze pójdą na szpital... Mamy szpitale w Bielsku, nie stać nas na taki gmach w naszym powiecie

Stwierdzenie Pana nowego Starosty że są "wnioski o aplikacje unijne" żle wróży szpitalowi i drogom bo to znaczy że nie ma pojęcia o czym mówi.
Sam Starosta pewnie nie ma doswiadczenia w pozyskiwaniu unijnych funduszy ale przecież "kleszczy" ma tam w tym urzedzie dosyć!Co do szpitala to właśnie może porozmawiajmy o tym na co wskazał "dystans". Nie mam dostepu do szczegółów, trzeba by zapytać publicznie Pana Dzierżawskiego i Kuboszka (to za ich czasów ta inwestycja została wznjowiona) ile ten Szpital ma w końcu kosztować bo co jakiś artykuł o tym to wiecej. Chciałbym usłyszeć publiczna deklarację Pana Posła Kopcia (jeszcze piszę duzymi litarami) jaką ma strategię zdobycia środków na ten cel!!!!!!!

Patriota ty jesteś pisuarem a nie żadnym patriotom.Narodowy socjalizm czyli faszyzm jaki zafundowało nam pis to było coś najgorszego co mogło się w Polsce zdarzyć od wybuch II wojny światowej.Te nieudaczniki chciały nasz kraj przemienić w III świat.Po rządzi niecałe 3 miesiące więc trudno oczekiwać narazie jakiś efektów.

czy kojarzysz słowo towarzysz,odpowiedz.

Nie dość żeś debil, to jeszcze kolejny półanalfabeta.
Piszemy: patriotą nie patriotom!!!

wprawdzie jesteś niedouczony bo nie wiesz,że
towarzysz to bardzo staro polskie słowo,a gdzie
jest często używane to jak trochę poczytasz to się
dowiesz.

i zaśmieca forum?

trzcionce się często myli....czcionka

tylko ja...

Czesiek, już zaczynasz perniczyć jak potrzaskany urzędnik. Jaki audyt? Po co Ci to? Wiesz dobrze - jaki audytor taki audyt. Dostaniesz stek papierów zawierających różne "ą i ę" oraz całą litanię aktów prawnych które se możesz poszukać w internecie. Potem będziesz siedział jako Kożdoń, do dziesiąty wieczór i czytoł te bazgroły. A czas leci. Jak nie wiesz co jest Starostwu potrzebne to "po coś to broł". Partia Ci kazała a Ty Nom tu wciskasz jakieś "pierdoły" o niezajmowaniu się polityką. Potrafisz wyper... pierwszych dziesięciu wazeliniarzy co wpadną "przypadkiem" (może już?) pogratulować "sukcesu"?
Potrafisz zaprosić i pogadać z dozgodnymi przeciwnikami PO i PZPR-u?
Widzisz zatem sam jak będzie ciężko!
Co jo godom. Ty to wszystko wiesz. Jesteś przecież produktem tej urzędniczej układanki co to potrafi żyć sama dla siebie. Ludzie, sprawy? To przecież tylko "cyferki" w zestawieniach. Za chwile bedziesz godoł jak Burmistrz Cieszyna: Nie da się jednego okienka do zapłaty załatwić do ustawa nie puszcza!

Ludzie z Ustronia sie na ciebie dziwają, nie przejmuj sie tymi smarkami co tu wypisujom, srej to, i do roboty bo potoś tam je.

Polacy ! walczcie o swoje ! żądajcie podwyżek od POpapraców,
wiosna nasza, protest zmiecie rząd Tuska i rządy POpaprańców w Cieszynie

Nawiazując do pytania o zwolnienia, zmiany w starostwie pragnę dać swoj przykład : przestalem pelnic funkcję czlonka zarzadu nie dlatego ze mnie za prace skrytykowano ,bo na sesji padaly wrecz przeciwne glosy, tylko dlatego ze koledzy z partii mieli takie odczucia !
Zupelnie bez żadnego powodu ,bez jakiejkolwiek uczciwej oceny zostalem z zarządu wycofany i nie muszę już marnować sił i środków na dalszą uczciwą pracę dla społeczenstwa Śląska Cieszyńskiego !!! Rozumiem ze takie są meandry polityki , ale myślę że można jednak prowadzić uczciwą politykę !!!

Jureczku zastanów się cytuję ..." nie muszę już marnować sił i środków na dalszą uczciwą pracę dla społeczeństwa Sląska Cieszyńskiego"... - to nie społeczeństwo cię odwołało ,ale kumple z Rady. Dlaczego się zatem na nas obrażasz? tj. na społeczeństwo. Czy zatem dalej masz zamiar pracować - tylko ,że tym razem "nie uczciwie" skoro wcześniej pracowałeś uczciwie. Jako Twój dawny kolega radzę ci nie pisz na tych łamach byle czego -to ci szkodzi.

Panie Herma ! Uspokój się Pan !
Kaczory podpalają Polskę, organizują dzikie strajki celników i hołoty z Budryka, ich celem jest totalny burdel,
a Pan tu jęczysz jak stara baba

Panie Herma idz Pan lepiej pielegnuj domek na rajskiej a nie nam tu opowiadaj brednie

Dzisiaj nasz powiat odwiedzi premier Jarosław Kaczyńki! Będzie gościem w szpitalu Śląskim w Cieszynie, gdzie spotka się z dyrektorem i zapozna z bolączkami gnębiącymi nasz szpital!

Cóż, wykastrowany i chory znienawisci sekciarz i jakaś żywa skamienielina ubecko partyjna

Panie Jerzy ! Nie żartujmy !Pana "służba" w Zarządzie Powiatu za jakieś dwa tysiączki diety miesięczie (chyba jest bez podatku) za kilka godzin w tygodniu to płaca w efekcie lepsza aniżeli Premiera czy Prezydenta więc to raczej My-społeczeństwo marnowaliśmy środki na Pana,co do sił to nie wiem gdzie Pan je marnował ale chyba nie w Starostwie.A za co Pan tam odpowiadał jeśli wolno wiedzieć?

To jakaś paranoja. Będąc Radnym nie można działać UCZCIWIE. Ludzie trzymajcie mnie! A może głęboka, skrywana PRAWDA o społeczeństwie, które ukrywa albo nie chce wiedzieć co się dzieje. A co do wywalania Panie Jerzy. Proszę sie wrócić myslami do sytuacji z PRL-u i przpomniec sobie pewne daty i sytuacje. Nie wystarczy powiedzieć "jestem przeciw" trzeba jeszcze wiedzieć "przeciw czemu" jestem. A może trza całą Radę do psychiatry wysłać. Składam taki wniosek do pporządku obrad najbliższej sesji. Wracając do Pana Jerzego: nie ma litości dla Pana. Wszyscy pamietamy plakat :"aktywny w obronie interesu publicznego". No to DO RO-boty człowieku a nie slimtać tutej. A jak ludzie na Twój widok bedom spieprzać na drugą strone to wiedz, że... osiągnąłeś... sukces.

jest ktos zdrowy psychicznie? Przecież to co mówi Herma, Kożdoń i inni, to brednie do kwadratu i bezczelność bez granic. Pajace i jeszcze raz pajace!!!

Zosia ,to nie o prof. chodzi ale o doktora z Przepilińskiego. Tem z Rajskiej daj spokój on nie jest radnym.

Czesie nie być hipokrytą od polityki za nic już nigdy nie uciekniesz no wiadomo z wyjatkiem stuacji gdy Cie w....ą

Szanowni dyskutanci dziekuję za szczere ale nie zawsze celne uwagi ,wezmę je sobie do serca , a pracować nadal bede uczciwie ! Sytuacja ogólna w naszym kraju sklada sie właśnie z tysięcy takich drobnych spraw jak ta .!
A swoją drogą to przygladajcie się wyborcy jak za tą dietę pracują radni !!!

i na trzeźwo...

Panie Jurku albo Pan dziękuje albo opiniuje.
Pamiętaj Pan o Napoleonie który mówił:
Lud który jest w stanie wszystko powiedzieć jest w stanie wszystko zrobić

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama