, niedziela 20 września 2020
Mówią kandydaci na burmistrza Cieszyna (wideo)Dodaj do Facebook

Mówią kandydaci na burmistrza Cieszyna (wideo)

Zobacz zapis debaty z kandydatami na burmistrza Cieszyna jaka odbyła się 12 października w Klubie Krytyki Politycznej \"Na Granicy\".
OGLĄDAJ: Debata - kliknij!

PISALIŚMY: Pięciu kandydatów, a wizje podobne
Komentarze: (144)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jak dla mnie Kazimierz Kawulok na 100%.

.

nie róbcie sobie jaj. Czym to było nagrywane? Kalkulatorem?!

kolumnę głośnikową, co daje bardzo komiczny efekt. Chyba zamierzony, aby głos z za światów, damski bawił słuchacza...?

więcej, niż mizerna

do prawdziwego Birgemajstra...?

stary Cieszyniok

Kazimierz jest pod ogromnym wpływem Pana Zbyszka Cichomskiego.

Nasze pokolenie już wybrało : Autovidol.

Nie pij gdy prowadzisz, bo za dużo się rozlewa

Dla mnie wygrał Pan Szczurek. Jako jedyny zaproponował konkretny plan placów zabaw. I Pan Swakoń: On podał propozycję 1 burmistrza i 4 zastępców. A tak na poważnie to Lizoń i za nim Cybulski.

Ambicja to ostatnie schronienie bankruta — Oscar Wilde

A dla mnie Pan Olgierd Lizon!

Gdybyście poszli do pierwszej lepszej firmy to takich znajdziecie tam bardzo dużo. Puste frazesy. Chcecie faceta podsumować to spytajcie się o kondycję firmy w której pracuje. Poza tym sposób w jaki był ubrany sugeruje sposób w jaki będzie traktował urząd i mieszkańców.

Właśnie. Kurs giełdowy Bytomia wzrósl w ostatnich dniach o 20%. To znak, że firma upada.

Pan Zbigniew Cichomski? To jakiś nowy mesjasz cieszyński? To ten były Radny? O Boże, za jakie grzechy takie kary.

K.G. czyli koło gospodyń (nie mylić z KGB jako czołowy komentator z dyskusji kandydatów na burmistrza.Jaka dyskusja taki komentator.

A Wy se w te Cieszenie wybiercie burmistrza takigo, coby wóm cesty ponaprawioł,bo to je gańba ,żeby na dziedzinie jeździło się jako po stole, a u Was dyrbie jak na wozie drabiniastym.A dejcie se pozór byście nie wybrali rechtora ,bo tacy umió nauczać,pouczać ,pieknie rzadzić , ale do roboty to nie bardzo.Wiycie przeca dobrze boście mieli dwóch takich ,jeden był z Rybnika a drugi z Biylska. A czy to u Was nima mądrego chłopa abo baby coby chcieli być burmistrzem,tak jak u nas naszo wójcino ,już je telka roków i wszyscy jó majó radzi jeny farorz nie bardzo, a to chyba skyrs tego ,że nie chodzi do jego kościoła Ale łón ji nie podskoczy ,choćby jak chcioł.
Dobrze by też było ,żeby ten burmistrz chcioł rozwalić to szkaradztwo co to ponikierzy nazywajóm pomnike Olbrychta a jinsi targowiskiem miejskim ,a szpeci to miasto naprzeciwko elżbietanek. Bez mała jes to targowisko ,ale nie widziołech żeby tam baby z dziedziny sprzedowały jajka ,masło ,jakósi zielenine ,czy też kurzęta ,prosięta abo co się urodzi na polu .Takigo bałaganu downo żech nie widzioł a i tak kase robió tam handlorze hen z Polski a cieszyniocy muszó jeżdzic za robotó do Biylska abo i ku Katowicóm abo jeszcze dalij do Hameryki czy Anglyji .Kiejsi hań downi jeździło sie do roboty z dziedziny do Cieszyna aji z Goleszowa ,Dzięgielowa ,Skoczowa ,od Zebrzydowic ,Kończyc ,Hażlacha ,Wisły aji z Kóniakowa.Wiela moich kamratów robiło czy to w Celmie czy w Cefanie a dzisio już tych fabryk nie widze, bo te rechtory pozwoliły ich zlikwidować.Tam kaj była Celma to dzisio je jakisi Cantoni a kaj robili urzednicy Celmy to tam cosi sprzedowajó zamiast produkować motory .Abo kaj hań downi była fabryka lakierów a pote Dziewiarka dzisio bity handlyrz chińszczyzną nabijo se kase na tych głupich pepikach. A jako ci majó pieknie po drugij stronie Olzy i fórt tam cosi dłubió żeby było jeszcze pieknij a po naszej stronie nie jidzie ani przejechać bo pełno aut,jakisich oszkliwych budek a na każde płocie ,murze jakisi pstrokate plakaty ,afisze i po polsku i po czesku co to zachęcajó do kupowania u nich .No taki brzydactwo a przeca to nima miejsce na handel. Tak pamientejcie wybiercie se takigo burmistrza coby zrobił w tym mieście porzóndek ,by ponaprawioł to co te rechtory zepsuły.A wybiercie se też radnych takich zgodliwych,żeby się nie żarli między sobó a chcieli być pomocni burmistrzowi.
Jo wóm to prawie.

Jano z Zakikuli

Z tej strony Pana nie znałam. Pan chce koło KPN w Cieszynie zakładać? To niszowe koncepcje. Społeczeństwo je odrzuciło. Proszę podać swoje preferencje otwarcie. Taki winien być Burmistrz. Otwarty i konkretny. Nie milczek z ukrytymi zamiarami, kontekstami, inspiracjami. Nie uważam aby można było Panu przypisać złą wolę lub kłamstwa. Przysłowie mówi: z Kim się zadajesz...

mysle ze świetnie wypadłaby konfrontacja kandydatów... 1 na 1 - żeby sobie sami zadawali pytania plus kilka z zewnątrz.

Cybulski za dużo używa słowa: "chciałbym", "wydaje mi się", a wydawało by się, że ma doświadczenie. Ciekawe w czym? Pan Kawulok był nauczycielem to słychać, zadaje pytania i.... na szczęście sam próbuje na nie odpowiadać. Pan Lizoń, znowu : "mam wrażenie", "chciałbym". Szczurek rewolucji nie będzie robił, ja bym też nie chciał, Nie mamy wojny:-), ale definitywne zmiany są potrzebne. Sądzę, że będzie dalszy ciąg teorii Pana Ficka, nie zdziwiłbym się gdyby Pan Ficek został jego zastępcą. Dalsza część refleksji później, na razie wyłączyłem filmik, bo mam po prostu dosyć.

Nad czym tu się zastanawiać kandydaci jak kandydaci. Za to ich pieski ujadają ogonkami merdają i tyle mogą zrobić, a to niewiele wiedza zaczej niewielka. Ano zobaczymy tych cwaniaczków po wyborach ze spuszczonymi ogonami.

kontaktu z publicznością - my tu, Wy tam. Robią wrażenie, jakby się ich bali albo po prostu byli zmuszeni tę publiczność respektować, byle do wyborów:-), zupełny brak u kandydatów wiary w siebie i w to co sami mówią, to się wyczuwa i jak my w takim wypadku mamy Wam uwierzyć???. Panowie, zarabiacie niezłe pieniądze, więc co?, tak bardzo jesteście skąpi, żeby wydać parę złotych na doradcę, który Wam powie, a jeszcze lepiej- nauczy, jak się w takich debatach zachować, jak mówić, no bo co mówić, nie ulega wątpliwości, powinniście już sami wiedzieć, no chyba, że nie macie pomysłu na rządzenie miastem. A mam takie dziwne przeczucie, że pomysłu z Was nikt nie ma. "Zerżnęliście" z internetu, a dokładniej mówiąc z naszych wypowiedzi to, na co narzekaliśmy, czy też krytykowaliśmy. Jestem zawiedziony.

Narzekasz? Do dzisiaj możesz zgłosić komitet malkontencie. Prawda jest taka, że w tych wyborach KAŻDY znajdzie osobę, która mniej lub bardziej będzie reprezentowała jego stanowisko. Debata nie była miarodajna - dla części kandydatów był to pierwszy publiczny występ i trema dała o sobie znać. W niedalekiej przyszłości poznasz program każdego z nich i będziesz mógł lepiej wybrać. A jak Ci się nie podoba, to do 24:00 możesz zarejestrować komitet. Ale przecież to nie dla Ciebie. Lepiej pierdzieć w stołek. Gratuluję.

faktycznie jestes jakis wybrakowany , za nadużycie uważam stwierdzenie , ze na forum są jakieś godne uwagi wypowiedzi. Tylko nieliczni potrafią się rzeczowo wypowiedzieć tak jak np.Wars , Tp. (nie pamiętam niców ,bo rzadko pojawiam się na Codziennej ).Większość chowając sie za nickiem pozwala sobie prymitywną krytykę ,by w ten sposób zrekompensować sobie własne nieudacznictwo.

to co niżej, również do Ciebie mistrzu.

Niech Kawulok ustosunkuje się do wypowiedzi tej,skoro
popiera ojca Rydzyka-a rabina Owadia Josefa,że goje czyli my ,nie żydy ,to osły, które winny usługiwać Żydom.
Właściwie w/g niego i partii Szas w Israelu to
my wszyscy to hołota, która winna usługiwać żydom.

Myślę, że czas abyś podjął poważne leczenie.

Nie rozumiem ,dlaczego ktoś wiąze sprawy naszego miasta z tym co dzieje się w Warszawie czy też w Toruniu. Naszą powinnością jest zastanowienie się kto tak naprawdę ze zgloszonych kandydatur może zostać naszym burmistrzem. Burmistrzem miasta chlubiącego się tak piękną odległą historią. Kogo cieszyniacy obiorą sobie za wzorowego pierwszego obywatela miasta, Jakich to wartości i predyspozycji oczekujemy od kandydatów ,ktorych nam przedstawiono. Co promujemy w pierwszej kolejności co jest wazne by posiadali a czego sa w stanie się nauczyć.No i jakich zmian postaw po nowym burmistrzu oczekujemy. To wszystko musimy rozstrzygnąć jak najlepiej w gronie tych którzy podjęli się kandydowania na ten urząd. Nie ukrywam ,że moim kandydatem którego bedę popierał jest Kawulok. Za co temu dałem już wyraz we wcześniejszej dyskusji.

Pan Kawulok wydaje się być dobrym kandydatem. Moim zdaniem jednak tylko wydaje się. Widać wprost, że nie jest samodzielny. Spojrzeć trzeba zatem na jego kompanije. Tam więcej znaków zapytania niż przejrzystości. Zatem kandydatura zaczyna znacznie tracić na blasku. Pan Szczurek kompletnie odpada, bo to raczej typowy przykład urzędniczego karierowiczostwa. Podziwiam odwagę tego Pana w kandydowaniu lecz ani grama więcej uznania dla tej osoby nie mam. Pan Cybulski nadaje się na techniczne sprawy. Powinien nawet trzymać nadal pieczę nad niektórymi kwestiami. Musi mieć jednak nad sobą silną osobowość w dodatku mającą jako takie pojęcie o ekonomii. Przy tym wydaje się, że ma więcej wrogów niż przychylnych i to w najbliższym towarzystwie. Takie zwykłe ludzkie zawiści. Zostaje Pan Lizoń. Może kandydatura dobra lecz pytania takie jak u towarzyszy niedoli. Juz dziś można na wszystkich palcach rąk i nóg wyliczyć ważne w Cieszynie osoby, które skupią się wyłącznie na podkładaniu nóg Burmistrzowi Lizoniowi. Wyliczamy? Nazwiska tzw. pierwsza cieszyńska liga, z Kościołami na czele. No i jak tu wybrać? Nic to. Jakies dwie kandydatury się "wyrobią" to w drugiej turze pomyślimy raz jeszcze.

ty wytrzewiej !

...wybierzmy rożowego jelonka

Towarzysz Tadeusz Kopeć Mentor Apostolstwo Dobrej Śmierci

starosta cieszyński Czesław Gluza (12480 zł brutto), dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie, Anna Bednarska-Czerwińska 12000 zł, burmistrz Wisły Andrzej Molin 11396 zł, burmistrz Ustronia Ireneusz Szarzec - 10519 zł, burmistrz Cieszyna Bogdan Ficek 10200 zł, wójt Hażlacha Karol Folwarczny 9580 zł brutto, burmistrz Skoczowa Janina Żagan (9996), wójt Strumienia Anna Grygierek (9681), wójt Brennej Iwona Szarek - 9580, Zebrzydowic Andrzej Kondziołka - 9280, Goleszowa Zbigniew Wacławik - 9100, Chybia Elżbieta Dubiańska-Przemyk - 8720, Istebnej Danuta Rabin - 8380.

Jak dla mnie Olgierd Lizoń na 100%. Konkretny, inteligentny, nie bijący piany.

;

Możesz rozwinąć co oznacza, że kandydat nie jest "samodzielny"?

Treść raportu:
Zarząd Z.O. "Bytom" S.A. informuje, iż zawarł z ING Bankiem Śląskim aneksy do umów kredytowych o kredyt złotowy w rachunku bankowym, kredyt złotowy obrotowy w formie linii odnawialnej oraz aneks do umowy wieloproduktowej. Aneksy zostały zawarte 18 października 2010 roku.

Przedmiot zawartych aneksów:

-Aneks o przedłużeniu okresu obowiązywania kredytu złotowego w rachunku bankowym do dnia 31.03.2011r.

Oprocentowanie kredytu pozostaje bez zmian.
Limit kredytowy w rachunku bankowym wynosi 2.600 tys. zł.
Zabezpieczeniem kredytu w rachunku bankowym są: hipoteka kaucyjna na nieruchomości Spółki w Bytomiu oraz na nieruchomości Spółki w Tarnowskich Górach, zastawy rejestrowe na maszynach produkcyjnych, zastaw rejestrowy na towarach, zastaw rejestrowy na znaku towarowym Bytom, cesje wierzytelności.

Dodatkowo w przypadku braku dokapitalizowania Spółki w kwocie 20.000 tys. zł w terminie do 31.12.2010r. Emitent zobowiązuje się do zawarcia umowy zastawu rejestrowego na całym przedsiębiorstwie w terminie do 31.01.2011 r.

- Aneks o przedłużeniu obowiązywania umowy o kredyt złotowy obrotowy w formie linii odnawialnej w kwocie 4.825 tys. zł do dnia 31.03.2011r.

Oprocentowanie kredytu pozostaje bez zmian.
Zabezpieczeniem kredytu złotowego w formie linii odnawialnej są hipoteka kaucyjna na nieruchomości Spółki w Bytomiu, hipoteka kaucyjna na nieruchomości Spółki w Tarnowskich Górach, zastawy rejestrowe na maszynach produkcyjnych, zastaw rejestrowy na towarach, zastawu cywilnego i rejestrowego na 6.000.000 szt. akcji w spółce "Intermoda Fashion" S.A., zastaw rejestrowy na znaku towarowym Bytom, cesje wierzytelności.

Dodatkowo w przypadku braku dokapitalizowania Spółki w kwocie 20.000 tys. zł w terminie do 31.12.2010r. Emitent zobowiązuje się do zawarcia umowy zastawu rejestrowego na całym przedsiębiorstwie w terminie do 31.01.2011 r.

- Aneks do umowy wieloproduktowej na kwotę 2.409 tys. zł.

Na podstawie aneksu do umowy wieloproduktowej Z.O. "Bytom" S.A. kwota gwarancji bankowych dot. płatności czynszu i dobrego wykonania kontraktu została zwiększona z kwoty 1.909 tys. zł do kwoty 2.409 tys. zł.
Okres obowiązywania umowy wieloproduktowej został przedłużony do dnia 31.03.2011r.

Zabezpieczeniem umowy są hipoteka kaucyjna na nieruchomości Spółki w Bytomiu, hipoteka kaucyjna na nieruchomości Spółki w Tarnowskich Górach, zastawy rejestrowe na maszynach produkcyjnych, zastaw rejestrowy na towarach, zastaw rejestrowy na znaku towarowym Bytom.

Oprócz kredytów wskazanych powyżej Z.O. "Bytom" S.A. posiada kredyt zaciągnięty w ING Banku Śląskim na finansowanie inwestycji polegających na tworzeniu nowych salonów firmowych. Umowa została zawarta na okres do 5.01.2012 r.
Pozostałe warunki zawartych aneksów nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów.

Nie zawarto w aneksach postanowień dotyczących kar umownych, których wysokość może przekroczyć równowartość co najmniej 10% wartości tej umowy lub wyrażoną w złotych równowartość kwoty 200 000 EUR.

Kryterium uznania aneksów za znaczącą umowę:
Aneksy do umów kredytowych oraz aneks do umowy wieloproduktowej z ING Bankiem Śląskim S.A. dotyczą wartości 9.834 tys. zł, co przekracza 10% wartości kapitałów własnych Z.O. "Bytom" S.A.

Wymienione w niniejszym raporcie bieżącym kredyty są jedynymi zobowiązaniami kredytowymi posiadanymi przez Z.O. "Bytom" S.A.

Misiek, co chcesz tym raportem powiedzieć? Może to skomentujesz?

Bo wg mnie to Bytom staje się wiarygodny skoro jakiś bank daje mu kolejny kredyt. A ponoć Bytom się ma wywrócic wg ekonomistów z KPN.

Problem Bytomia to nie problem dla p.Lizonia.
Dzięki nowym akcjonariuszom zarząd Bytomia został odwołany i p.Lizoń zmienił wcześniejsze zdanie o kandydowaniu na urząd burmistrza.
Gdyby zmiany w firmie nastąpiły wczesniej to pewnie pojawił by sie pomysł na reklamę p.Lizonia dużo wcześniej (poprzednie wybory poprzez reklamę obok PKS-u dla p.Lizonia wypadały o pół roku wczesniej). Dzisiaj został tylko PIS.
Mam nadzieję, że ksympatycy PISu sprawdzą co p.Lizoń ma wspólnego z programem tej partii.

taki los ospałych miśków

Warto poznać motywację kandydatów takich jak pan Lizoń, bo jeżeli tylko jest własny zysk, a po mnie to i niech bedzie potop (standart w wielu firmach gdzie pracownik za 600zł to śmieć, a liczy się tylko 5minut bycia prezesem).
Pan Lizoń poprzez dotychczasowe czyny dobrze pasuje do takiego wzorca.

wydajesz sie być bardzo stronniczy; akurat Lizoń chyba najlepiej teraz zarabia ze wszystkich kandydujących, a pozostałych w żaden sposób nie można posadzić o bezinteresowna filantropię w stylu Billa Gatesa. To wszystko - prócz weterana ratuszowych apanaży Cybulskiego - leszcze którym marzy się posadka na ciepłym etacie, tyle, że w przeciwieństwie do Lizonia nie posiadają kompetencji do niego.

co do aktualnych zarobków p.Lizonia to są równe zero - zarząd został wyrzucony i p.Lizoń is enemployer.
Jako bezrobotny nie jest aż takim b.ważnym aby innych kandydatów nazywać leszczami.
Pisząc o motywacji p.Lizonia myślałem tyko o jego podejsciu do Cieszyna jako wlasnej korzyści. Nie byloby kandydata gdyby był w Bytomiu.
Sprawdzilem jego działalność filantropijną na jaką powoływał się pół roku przed poprzednimi wyborami
i wyszło na to że przez ostatatnie cztery lata nie miał czasu na nią. Na zasiadanie w Radzie Miasta jako radny też podczas tej kadencji nie miał czasu (tylko udział w kilku sesjach).
Zwykły wyborca ma prawo wybierać na podstawie nie tylko bilbordów wyborczych lecz również rzeczywietej wiedzy o kandydacie.

się zgadzam

wybrak to jesteś TY dziecinko. Niestety, ale kandydaci wyglądają żałośnie. K. miał jedną, jedyna godzinę na Frysztaku. Co taki świetny z niego nauczyciel? Jeździł do Katowic żeby zarobić. Teraz próbuje na Burmistrza. Znowu nauczyciel, który myśli, że jak dzieci nauczał to teraz nas może. Mamy tu tez lobbystę Lizonia, gratuluję ale na nic Twoje wypociny.

Powiedz Joe, skąd te pierdoły biorą się w twoej głowie? Piszesz o liznoniu jakbyś coś wiedział na jego temat. A to co piszesz, to bzdury. Zadzwoń do Bytomia , do spółki i się dowiedz. Siejesz defetyzm i się ośmieszasz.

Ponownie pozdrawiam wszystkich narzekających, że nie ma w tych wyborach ani jednego dobrego kandydata. Życzę wszystkim malkontentom udanego pierdzenia dzisiaj w stołek, udanego nic-nie-robienia, udanego obiadku-u-mamusi i udanego zgłaszania pretensji do ludzi, którzy coś chcą zrobić. Możecie być na 100% z siebie zadowoleni.

A jakim to Kandydatem był 12 lat temu Pan Ficek? Gutek jak przyjechał do Cieszyna, to zastał po 15.00 zamkniety na Dom Narodowy i info, ze ma przyjść jutro. Tauron Nova Muzyka poszła do Katowic. Pan Maślanka zamiast zainwestować w Cieszynie zrobił to poza miastem. Fach ponoć zamierza też się wynieść. To nie potwierdzona informacja, ale może ktoś coś wie na ten temat? Hala spotrowa za 36 mln! To totalna lipa. Hala w Tychach na 4 tys miejsc kosztowała 17 mln. To są fakty. Lecz myśle, ze i tak Pan Cybulski ma duże szanse, bo opozycja jak to opozycja... Slaba jest oragnizacyjnie i silna mentanie, co można tłumaczyć, ze każdy chce mieć władze. Lizoń nie potrafił te opozycji zjednoczyć. Jest też tak, ze takiej opozycji (mówię to o pewnych ludziach) nie da się poskładać razem. Po prostu rozpiera ich żarołoczny apetyt na władze.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama