, sobota 19 września 2020
Miasta odkrywają kandydatów
Witold Dzierżawski był burmistrzem Skoczowa w pierwszych dwóch kadencjach. Andrzej Bacza (w tyle) kandydował na burmistrza już w poprzednich wyborach. Bez powodzenia. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Miasta odkrywają kandydatów

DG
Miasta odkrywają kandydatów

Janina Żagan będzie się ubiegała o reelekcję w Skoczowie. fot. Wojciech Trzcionka

Co najmniej trzech kandydatów stanie do walki o skoczowski ratusz: obecna burmistrz Janina Żagan, były burmistrz Witold Dzierżawski oraz radny Andrzej Bacza.
- Ostatnie lata były dla mnie bardzo trudne. Najpierw moja choroba, potem choroba żony i jej śmierć. Myślałem, że nie wrócę do polityki, jednak mimo wcześniejszej emerytury, sądzę że powinienem jeszcze coś sensownego zrobić - argumentuje swoją decyzję Witold Dzierżawski, z wykształcenia politolog.

Witold Dzierżawski był burmistrzem Skoczowa w pierwszych dwóch kadencjach. Potem pracował w Śląskim Urzędzie Marszałkowskim, a w latach 2001-2006 sprawował urząd starosty cieszyńskiego. - Sądzę, że ilość pozyskanych pieniędzy i przygotowanych projektów realizowanych do dziś na terenie powiatu jest świadectwem tego, że lata w których pracowałem w samorządzie nie były zmarnowane. Skoczów potrzebuje spokoju w ratuszu i ogromu pracy na rzecz nieco zaniedbanych inwestycji, zwłaszcza kanalizacji. Trzeba nam w Skoczowie zaufania, spokojnej dyskusji i mądrych decyzji, podejmowanych dla rozwoju całej gminy, nie tylko jej centrum, ale także osiedli peryferyjnych i dziesięciu podskoczowskich wiosek - mówi Witold Dzierżawski.

Andrzej Bacza był przewodniczącym Rady Miejskiej Skoczowa. Jest współzałożycielem i dyrektorem Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Skoczowa "Mała Ojczyzna". Z jego inicjatywy powstało pierwsze w powiecie Gminne Centrum Informacji. - Znam problemy ludzi i nigdy obok nich nie przechodzę obojętnie. Interesuje mnie polityka społeczna jako system długofalowych zamierzeń i działań na rzecz zaspokojenia i rozwiązywania problemów społecznych. Skoczów stać na to, żeby żyło się tu zasobniej - pisze na swojej stronie 38-letni kandydat na burmistrza Skoczowa.

Ostra walka zapowiada się w Wiśle, gdzie do boju o najwyższy urząd w mieście staną na pewno aktualny burmistrz Andrzej Molin oraz Paweł Brągiel, członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego (kandydat Platformy Obywatelskiej).

W Ustroniu o reelekcję ubiegał się będzie obecny burmistrz miasta Ireneusz Szarzec. Jest kandydatem Ustrońskiego Porozumienia Samorządowego. - Mam za sobą cztery lata dobrej współpracy z radą. Myślę, że to argument aby starać się o kolejną kadencję. Jest parę rzeczy, które warto dokończyć, jak sprawa środków unijnych. Wyzwaniem, które w przyszłości należałoby podjąć to rozbudowa stadionu w Ustroniu - mówi Ireneusz Szarzec. Nazwiska innych kandydatów na burmistrza Ustronia nie są na razie znane. Członkowie ustrońskiego koła Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli, że poprą z wyborach Ireneusza Szarca.

O kolejną kadencję będzie się też ubiegać Anna Grygierek, burmistrz Strumienia. - Nie zastanawiałam się nad tą decyzją. Jest wiele rzeczy, które chciałabym dokończyć. Wspólnie z radnymi jesteśmy mocno zaangażowani w pracę na rzecz powiatu, dajemy z siebie wszystko i chcemy realizować to, co zaczęliśmy - tłumaczy najmłodsza pani burmistrz na Śląsku Cieszyńskim.
Komentarze: (65)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

gwarantują zwycięstwo pani Żagan

brrr...bagno polityki, wciąga...ale ktoś musi pracować w tych mało higienicznych warunkach i to nie chodzi tylko o potrzebę aktywności,co raczej o potyczki, walkę, kiedy skacze adrenalina - podobnie, jak na a polowaniu, prawie każdy myśliwy mieni się obrońcą przyrody, tymczasem myśliwi egzystują głównie dzięki narzucaniu przyrodzie swoich reguł gry,co nie leży oczywiście w jej interesie...
ps widać, że pani Janina Żagan sprawdziła się ale to Skoczowiacy wiedzą najlepiej, czy nadszedł czas na zmiany na szczytach władzy

na HERBIE Skoczowa

pan Witold Dzierżawski to twardy gracz i uczciwy człowiek o dużym doświadczeniu politycznym (gł.samorządowym) ale, jak pisze oszi, niech decydują skoczowscy obywatele - to ich teren

Bacza baczy by nie przegapić kolejnej okazji...

pozostałym na placu boju życzę szczęścia za 4 lata. Może zmężnieją, dojrzeją a może będą tylko tymi drugimi. Zawsze wnukom można wmówić że było się drugim a kontr-kandydat przedostatnim.

"pokerzystów politycznych" łatwo rozpoznać na zdjęciach (patrz wyżej)...

cóz pojedynek janka-bacza/witek bedzie jak bronek-jarek. a kto wygrał?

bo zaś przegrasz

photoshopem wykorygujemy

z twarzą loosera to najwyżej do pierwszej tury dociągniemy.

jezeryna, skoczowioki też majom swój muppet show na ratuszu - obserwować tych panoczków, to sranda do kilowej dity...

Rzeczpospolita, 19-01-2009, ostatnia aktualizacja 21-01-2009 18:06

Kraków, 19 stycznia 2009 r.

Jego Magnificencja

Prof. dr hab. Karol Musioł

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego

Pragniemy wyrazić nasze zaniepokojenie wydarzeniem, do jakiego doszło w dniu 13 stycznia br. na posiedzeniu Rady Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Fakt uniemożliwienia wszczęcia procedury habilitacyjnej dr. Markowi Migalskiemu bez podniesienia jakichkolwiek merytorycznych argumentów i wbrew jednomyślnej, pozytywnej ocenie jego dorobku naukowego przez Zespół powołany w tym celu przez Radę Wydziału, rodzi uzasadnione podejrzenia, że o wyniku tajnego głosowania zadecydowały względy niemające nic wspólnego z kryteriami, jakie określa ustawa o tytule i stopniach naukowych. Wyrażamy nadzieję, że mimo tego incydentu Uniwersytet Jagielloński pozostanie miejscem, w którym podstawą do decyzji w sprawach personalnych nie będą uprzedzenia czy też porachunki o charakterze osobistym i politycznym.

Podpisał kandydat Witold Dzierżawski, Politolog

Dobrze, że tacy są kandydaci, bo obecna Burmistrz nie musi się martwić o wygraną!

http://blogjw.wordpress.com/2009/01/23/podpisalem-list-otwarty-w-sprawie...

Dzierżawski miał talent śliskiego piskorza i dzięki niemu wciskał się w każdą szczelinę lokalnej polityki, natomiast kompetencji i kwalifikacji do rządzenia mu brakowało. Nadrabiał dosładzaniem kleru i gierkami zakulisowymi.

Nie chcemy PIS-u w Skoczowie. Panie Dzierżawski niech sobie Pan idzie z PIS-em do Sejmu czy gdziekolwiek ale nie do nas!

Bacza hahahahahahahahaha!!!!!!!!!!!!!! Nie robicie se jaj !!

Inicjatorzy powstania Podbeskidzkiego Społecznego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego, Kandydata na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej:

11. Witold Dzierżawski – politolog, Starosta Cieszyński I i II kadencji

radykałom od J.K., eliminującego dwór do reprezentantów najbardziej wulgarnych polityki, dziękujemy!

wulgarnych form...

staje się coraz bardziej wyraźne,na podstawie doświadczeń powiatru,że kobiety zyskują większy autorytet i są bardziej wiarygodne, wojujący mężczyźni, spalają się szybciej w ferworze potyczek i walk frakcyjnych...

W.Dzierżawski - piskorz, aspirujący do grubej ryby...wciąż taki apetyt, wyżej byłego starosty,nie podskoczy...

RZĄDOWCÓW !

pamiętam tego pana z brodą - medialny na pewno !

pojęcia o wykonaniu i realizacji danego projektu...
pewnie był przetarg i jakaś firemka podjęła się dzieła... w polityce podobnie...!

Taką firemkę można w tydzień utworzyć i w dwa dni zwinąć. .....

p. Bacza po raz kolejny przegra z kretesem! Nawet do drugiej tury nie wejdzie! Teatru i zabawek nam nie potrzeba w Skoczowie,więc temu Panu już dziękujemy, bo pokazał na co go stać.

Proponuję na stolec burmistrza Skoczowa Hanke - tą co ma krowe.

Zbadajcie na całym Śląsku Cieszyńskim: 1. Kto ukrywa się pod jakim parasolem i gdzie należy? 2. Kto zaliczył ile partii (ugrupowań po drodze..._) 3. Kto, co zrobił i robi (mam na myśli kandydatów na radnych, i burmistrzów) A potem z czystym sumieniem idźcie do wyborów.

glosuje na zimnego Lecha

?

Ranking Europejska Gmina - Europejskie Miasto Gazety Prawnej wskazuje jak bardzo obecny samorząd Skoczowa może poszczycić się osiągnięciami w pozyskiwaniu środków unijnych. Brane były pod uwagę wszystkie programy pomocowe, których beneficjentami były zarówno władze samorządowe, jak i przedsiębiorstwa, rolnicy i organizacje społeczne. Ranking obejmuje zarówno „stare”, jak i „nowe” środki. Skoczów zajmował zaszczytne 133 miejsce w 2010 roku, 163 miejsce w 2009 roku, 143 miejsce w 2008 roku na 167 gmin miejskich i wiejskich w województwie śląskim.

wczoraj jeszcze byl historykiem... po zaliczonym jednym roku studiow.hi hi A w ogole to kameleon i zaprzaniec

cwanego karierowicza bez kwalifikacji i kompetencji; a politolog czy historyk z niego taki, jak z koziej dupy rajzentasza. Unikać!...

Co, zmiana z coraz lichszej PO na katastrofę PIS. Czy wy ludziska powariowaliście ?

Imiona ANDRZEJ JAN Nazwisko MOLIN Data urodzenia 18.12.1954 Imię ojca GUSTAW Imię matki GERTRUDA Miejsce urodzenia MIĘDZYRZECZE GÓRNE Ppl/Ka-24/09 zarządzenie z dnia 05.03.2009 dotyczące Andrzeja Molina – prokurator IPN zarządził o pozostawieniu sprawy bez dalszego biegu wobec nie stwierdzenia wątpliwości co do zgodności oświadczenia lustracyjnego z prawdą. Nazwa funkcji Data rozpoczęcia Data zakończenia Burmistrz , Urząd Miasta w Wiśle 27.11.2006 Akta paszportowe. Karta Pz-35 z kartoteki paszportowej Biura Paszportów MSW; akta paszportowe (służbowe) o sygn. arch. EABB 8325; akta paszportowe (czasowe) o sygn. arch. EABB 540055.

Górale nie zapraszają do siebie repatriantów. Nie jesteśmy w stanie przyjąć repatriantów - broni się Andrzej Molin, burmistrz Wisły, która na rabatki i gminne trawniki wyda w tym roku 150 tys. zł. Burmistrz podkreśla, że miejscowość jest postrzegana jako bogata, ale statystycznie należy do uboższych. Dodaje, że Wisła jest atrakcyjna, więc liczba czekających na mieszkania duża.
- Nie wynika to z naszej niechęci. Wisła słynie z tego, że jest wielowyznaniowa, przyjeżdża do nas wielu turystów - tłumaczy Molin.
Kiedy jednak mówię, że turyści zostawiają u wiślan pieniądze, a repatrianci to pewien obowiązek dla gminy, burmistrz wzdycha bezradnie: - Tu mnie pan złapał.Katarzyna Krzemińska-Kruczek, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Bytomiu, który co roku sprowadza repatriantów, mówi, że to bardziej kwestia dobrej woli niż możliwości gminy, bo wszystkie mają problemy.

o nazwie STANCZYK. a to co tam sie działo - to se ne vrati :)

obecni kandydaci jakby bez płci ...?

obecni kandydaci jakby bez płci ...?

kandydata...!

bretońska piosenkarka, już nie młoda, ale ...
czy nie ma racji...?

Przeciętni wyborcy nie interesują się faktami, a swoje decyzje opierają na emocjach.

- jest prosty: do wyboru mamy zawsze złodziei, ale przynajmniej fachowców, oraz oszołomów, ale przynajmniej uczciwych. Jeśli wyborcy zdecydują się na złodziei, gdzieś w połowie kadencji się orientują, że moralność kandydatów ocenili właściwie, ale co do rzekomej fachowości dali się zwieść. Jeśli postawili tym razem na oszołomów, okazuje się, że ich oszołomstwo jest niewątpliwe, ale wiara w uczciwość, niestety, była złudna. Po czym w kolejnych wyborach głosy przerzucane są ze złodziei na oszołomów albo odwrotnie; i tak dookoła Wojtka.

a szkoda, że brak mądrych...?

ok.300 lat p.Ch.

Istnieje pewne zło, które widziałem pod słońcem,
A jest nim pewien rodzaj pomyłki,
Która wychodzi od zwierzchności :
Że głupców stawia się na wysokich stanowiskach,
A zasobni w mądrość siedzą nisko.

(Księga Kaznodziei (Koheleta) Salomona 10,5-6)

- Przechodzę coś w rodzaju kryzysu czy przesilenia - tak Kazimierz Kutz w "Faktach po Faktach" tłumaczył przyczyny opuszczenia klubu PO. Polityk stwierdził też, że po odejściu Janusza Palikota, w Platformie została dziura, a sama partia przesunęła się zdecydowanie w prawo. - Wkłada tyłek w fotel po PiS-ie i staje się ciotką - ocenił.

dobre, ale się porobiło...?

A może w Skoczowie będzie POPIS - jeden (a) pierwszy (a) a drugi (a) drugi (a) lub na opak. Co się nie udało w Warszawie uda się w Skoczowie - miłość jest ślepa, a łaska wyborców na pstrym koniu jeździ. Heca będzie na kraj cały! Skocz do Skoczowa zobaczysz POPIS.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama