, sobota 19 września 2020
Kożdoń w szpitalu, Gluza starostą
Czesław Gluza jest oficjalnym kandydatem na nowego starostę cieszyńskiego. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Kożdoń w szpitalu, Gluza starostą

TWO
Kożdoń w szpitalu, Gluza starostą

Mirosław Kożdoń jest od piątku w szpitalu. fot. Wojciech Trzcionka

Starosta cieszyński Mirosław Kożdoń, za odwołaniem którego mają dzisiaj głosować radni powiatowi, jest w szpitalu — dowiedziała się Gazetacodzienna.pl. Potwierdziły się nasze informacje, że oficjalnym kandydatem na jego miejsce jest Czesław Gluza z Ustronia.
O tym, że Mirosław Kożdoń przybywa w szpitalu Gazetacodzienna.pl poinformowała jako pierwsza dzisiaj rano. — Jestem chory, od piątku leżę w Szpitalu Śląskim w Cieszynie — potwierdził nam starosta. Co mu dolega? Przekonuje, że dopiero jest diagnozowany, ale jego choroba na pewno ma związek z planowanym na dzisiaj jego odwołaniem. — To przecież duże emocje — dodaje. Mirosław Kożdoń w rozmowie z Gazetącodzienną.pl zdradził, że będzie chciał prosić lekarzy o przepustkę i liczy, że po południu stawi się na sesji. — Czy jednak pojawię się, czy nie głosowanie w sprawie mojego odwołania odbędzie się — dodaje.

Wniosek o odwołanie starosty złożyło miesiąc temu („Chcą głowy starosty") jedenastu radnych z Platformy Obywatelskiej, Samorządowego Ruchu Ziemi Cieszyńskiej i komitetu Czas. Tajne głosowanie zaplanowano dzisiaj pod koniec sesji. — Jesteśmy prawie pewni, że uda nam się odwołać obecnego starostę — mówi Marcin Ślęk, rzecznik prasowy PO, jeden z inicjatorów odwołania Kożdonia.

Jak się dowiedzieliśmy, jeszcze dzisiaj może też być głosowany wniosek w sprawie powołania nowego starosty. — Koalicja ma oficjalnego kandydata, więc złożymy taki wniosek — zapewnia Ślęk. Potwierdza wcześniejsze informacje „Codziennej" („Czy to jest nowy starosta?"), że kandydatem na nowego starostę jest radny powiatowy PO Czesław Gluza, 51-latek, który od 1991 roku jest naczelnikiem wydziału spraw obywatelskich i zarządzania kryzysowego Urzędu Miejskiego w Ustroniu.

Odwołanie starosty jest równoznaczne z odwołaniem całego Zarządu Powiatu. O wynikach głosowania poinformujemy zaraz po zakończeniu dzisiejszej sesji.
Komentarze: (37)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Koledzy z Platformy cię brachu załatwili. Co za syf

A starostom bedzie tyn, co bedzie najbardziej spocóny przed sesyjóm godów wóm.

A kto chce głowy starosty i za co ?

chluśniem, bo uśniem Panie przyszły Starosto...

Jesteście tendencyjni, co wam przeszkadza, że ktoś pije, jak wy nie lubicie to nie pijcie. Dla mnie starosta może nawet ćpać kokę, wszystko jest dla ludzi, wolałbym takiego, niż jakiegoś frajera co chodzi do kościoła.

za to,że wypiał się na zespół,który go na tym stołku posadził

To się nazywa choroba zawodowa, nawet celnicy na wschodniej granicy też już ją mają. Więcej zdrowia Panowie i Panie, a jak kto chory to do sanatorium!

a to cwane,pochorujemy przez pół roku i będzie
leciało cały czas 11.ooo PLN zasiłku.
Z czego-ano z kasy frajerów ,czytaj podatników.

jest takie powiedzenie wyżej s.. niżli du.. ma.
I to jest adekwatne do zachowań.

żebyśmy nie zamienili jak stryjek: siekierkę na kijek

Ze Starostą to chyba jednak tak było jak pisze "do maxa" .Taki sposób siedzenia powoduje że głowa nie jest na swoim miejscu.To był eksperyment PO, dość drogi chyba, bo cz łowiek bez żadnego doświadczenia w samorządzie i administracji o inwestowaniu to już nawet nie mówię.Bycie Radnym, nawet w Cieszynie to o wiele za mało aby dobrze wypełniać funkcję Starosty. Co do tej choroby to dajmy spokój, bo teraz chyba zasiłek jest jakoś inaczej liczony, może ktoś obyty z ZUSem to wyjaśni.

Kandydat na nowego starostę ma problemy aa więc dziwię się,że taką osobę wysuwa się na to stanowisko.Czy nie ma tam nikogo lepszego.

teraz zrozumiałam o co chodzi w "chluśniem, bo uśniem" z przyszłym starostą

Pan Kożdoń, jak byl radnym, to krytykował Radyę miasta i Burmistrza. Uważal,że wie lepiej , a oni robią źle.Teraz pokazal co potrafi.Zepsuć wszystko i bazować na kolesiach.
Panie Burmistrzu, pan sie wykazal wielką kulturą, bo ani razu nie powiedział Pan publicznie złego słowa na tego, który Pana jawnie obrażał w przeszlości.

Pan starosta jest w cieszyńskim szpitalu??????Zdziwienie moje nie ma granic.!!!Leczy się tam, gdzie krytykował zarządzających.W takim zlym szpitalu powiwerzył wlasne zdrowie? A TO CI DZIW!

a kto w PO jest lepszy? są tylko gorsi, hi. hi

Ta mieszkanka to pachnie mi lizusostwem i musi być radną lub samym ...ckiem, który nie ma za grosz odwagi dlatego taki przemyślny NICK. Bo ,tak logicznie ,to która to mieszkanka Cieszyna wie co dzieje się na sesjach rady i zna szczegóły ich osobistych kontaktów.

Np. jego żona, ale to było by tendencyjne -rejs.

Masz rację - i wyciąga stare pieczki. To raczej wygląda na porachunki- też stare,ale kopać leżącego to wstyd. Ale taka władza lokalna ,której nikt tu nie chwali jak sama się nie pochwali pod niewinnym Nickiem.

A ja widziałem wczoraj Pana Staroste na Rynku!

już odwolany?

Odwołany!

trzeba było czytać Głos.. i Wiadomości Ratuszowe. Żeby wiedzieć co dzieje się w Cieszynie, takiej małej dziurze, nie trzeba być radną.

ciekawski

NIE

jakbyś się trohę interesował polityką to byś wiedział że nie trzeba być radną aby wiedzieć co sie dzieje na sesjach w mieście czy powiecie każdy moż e przyjść i słuchać co się tam dzieje i wyciągać swoje wnioski więc zamiast pisać głupstwa to się wybierz kolego lub koleżanko

A ,która to cieszynianka ma wypchaną głowę Głosem i Wiadomościami Ratuszowymi. Te organy zawsze stoją u boku władzy ; niezależnie z czyjego nadania. Intuicja mnie nie myli.

Druga cieszynianka... , to ta sama co pierwsza- już to słyszałem w jakiś komentarzach. Al masz rację w 100 %. Odezwie się ta trzecia ,czy korektor błędów.

Kolego, koleżanko - jakie to szkolno- pedagogiczne, -"cieszynianko" vel ...icek.

kiedyś wiadomości ratuszowe o czymś informowały.
A teraz Pan Burmistrz o czymś tam postanowił,ale
o czym konkretnie to nie ma nic.
Cieszyniacy może szkoda naszych pieniędzy na
biuletyn propagandowy,promujący wyłącznie Pana
Burmistrza w garniturze i sandałach na dodatek w skarpetkach.

Po to są biuletyny. Kiedyś w w jednym numerze Wiadomości Skoczowskich zamieszczono zdjęcie burmistrza Dzierżawskiego 16 razy, a Guinness World Records o tym milczy. Więc w Cieszynie nie jest tak źle (:)

Pan Kożdoń kiedy był radnym miejskim w Cieszynie był wielkim wrogiem Pana burmistrz Ficka. Ręki sobie nie podawali! Teraz w myśl partykularnych interesów .....najlepsi koledzy!
Jakich? Poparcie w wyborach, stanowiska w mieście, powiecie! Przykład? Przewodniczący Brachaczek nowy dyrektor szpitala lub pogotowia(temu Kożdoń wstrzymał obsadę dyr pogotowia!) choć teraz to już nie takie pewne. Ale nowy starosta to też PO, więc sprawa jest otwarta!

KOŻDOŃ DOBRZE LICZY ... ZWŁASZCZA WŁASNE PIENIĄDZE...6 MIESIĄCY NA ZWOLNIENIU A KASA PŁYNIE...

wiedzialam ze to nie dla ciebie fucha jestes bardzo konfliktowy a to Cie przeroslo

PO to okropny syf ale tylko w Cieszynie

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama