, piątek 3 grudnia 2021
Recenzja: Królewna Śnieżka wciąż bawi!
W niedzielę 18 grudnia odbyła się premiera "Królewnej Śnieżki". Fot. Teatr Cieszyński. Dodaj do Facebook

Recenzja: Królewna Śnieżka wciąż bawi!

BARBARA ŚLIŻ
Recenzja: Królewna Śnieżka wciąż bawi!

Kolejne spektakle 21 grudnia i 15 stycznia. Fot. Teatr Cieszyński.

Burza, środek lasu, zagubiona Królewna, na której życie czyha zła Macocha, zazdrosna o jej piękną urodę. Zwierzęta i Siedmioro Krasnoludków stają się przyjaciółmi Śnieżki. Jest też Królewicz, który ratuje Królewnę, spełniając jej marzenie o wielkiej miłości. Pełna marzeń i naiwności historia właśnie miała swoją premierę.
18 grudnia Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie wystawiła po raz kolejny „Królewnę Śnieżkę”. Także i tym razem reżyserii podjął się dyrektor teatru Karol Suszka, dla którego jest to już ósma realizacja tej baśni. Sala teatru wypełniła się po brzegi. Gromkie brawa i niekontrolowane wybuchy śmiechu najlepiej świadczą o powodzeniu spektaklu. Na scenie pojawili się nie tylko "starzy" aktorzy, ale także młodzi debiutanci, uczniowie szkół podstawowych z Czeskiego Cieszyna. W roli Śnieżki wystąpiła Anna Konieczna, demoniczną Królową zagrała Anna Paprzyca, Tomasz Kłaptocz wcielił się w postać Królewicza. Dzieci zaangażowane w ten spektakl świetnie dały sobie radę w nowej dla nich roli.

"Królewna Śnieżka" jest spektaklem, zabawą dla dzieci i ich rodziców. Humorystyczne dialogi, nawiązujące niekiedy do współczesności, wpadające w ucho radosne piosenki- pokazywanki, a przede wszystkim kolorowa scenografia składają się na emocjonujące widowisko plenerowe. Bogate, barwne stroje postaci, a zwłaszcza krasnoludków nie odbiegają od innych realizacji. Ciekawym zabiegiem okazały się buty krasnali. Aktorzy zgodzili się chodzić na kolanach w specjalnie przygotowanym dla nich obuwiu, dzięki czemu wzrostem faktycznie przypominali bajkowe postaci. Dodatkowym atutem spektaklu było niewątpliwie "wyjście" aktorów poza scenę i zwroty do publiczności.

Młody widz obserwujący perypetie bohaterów z pewnością wiele wyniósł z tego spektaklu. Nauka tak prostych czynności, jak mycie zębów, czesanie, czy sprzątanie pokazane na scenie szybciej i łatwiej trafią do młodego odbiorcy niż nieustanne powtarzanie: idź umyj ręce! Śnieżka to także uświadomienie, że na świecie nie istnieją tylko dobre rzeczy, zło czai się wszędzie, a naiwność często prowadzi do zguby. Z drugiej jednak strony mamy do czynienia ze światem marzeń, w którym one się spełniają. Obudzona z letargu Królewna rozpoczyna nowe życie z Królewiczem. Spektakl przynosi wiele radości nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Zabawne gry słowne, skojarzenia częstokroć wywołują uśmiech na twarzach dojrzałego odbiorcy.

Tym, którzy jeszcze nie mieli okazji obejrzeć tej realizacji teatralnej przypominamy, że Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie będzie wystawiać Śnieżkę 21 grudnia o godzinie 19.00 oraz 15 stycznia o godzinie 17.30.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

To jest dziwne , gdzie reżyser ? gdzie główni aktorzy ? gdzie autor scenefrafii ?to tu raczej powinno być

Byłam, widziałam, było to wspaniałe widowisko!!! Bawili się i dziec,i i dorośli!!
Za 50 zł mam karnet na 6 (sześć premier) i ciągle się zastanawiam ... dlaczego nie w polskim Cieszynie a w czeskim...? U nas naprawdę nic się nie popłaca...?

Niezrozumiałe, prawda?;)

Jak ci żal to się spal.

A w naszym teatrze też bajeczka wystawiona przez zespół parafii Św. Elżbiety. Dzieci tradycyjnie grają za "Bóg zapłać" oczywiście za zgodą rodziców. Czego się nie robi dla swoich pociech aby dostąpiły życia wiecznego,w końcu "po czynach ich poznacie"

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama