, czwartek 2 grudnia 2021
Motywy zwierzęce w Galerii Szarej
- Przestajemy postrzegać zwierzęta jako istoty nam bliskie, stworzenia archetypiczne, łączące nas z przyrodą, przeszłością i tradycją - twierdzi artystka. fot. ARC Dodaj do Facebook

Motywy zwierzęce w Galerii Szarej

Galeria Szara i Fundacja Strefa Szarej zapraszają na otwarcie wystawy Poli Dwurnik. Artystka przedstawi serię obrazów \"Ogród Apolonii\" nawiązujących do libretta opery Georga Friedricha Haendla \"Alcina\" oraz rysunkowe tablice \"Unnatural Death\".
Czarownica, bohaterka opery mieszkająca na wyspie zamienia byłych kochanków w rośliny i zwierzęta. Podobnie postępuje Dwurnik. Ukryci pod postacią zwierząt mężczyźni stanowią część życia artystki. Zbudowana w ten sposób metafora przedstawia skomplikowane relacje panujące w jej związkach. Druga część wystawy poświęcona jest bezsensownemu zabijaniu bezbronnych istot. - Na wzór eleganckich plansz ze staroświeckiego bestiarium tworzę kolekcje brutalnych śmierci - mówi Pola Dwurnik. Artystka zestawia wizerunki zwierząt z ludzkimi zwłokami.

Motywy antropomorfizacji pojawiają się głównie w literaturze, niestety spychane są na dalszy plan do edukacyjnej roli młodzieży. To, co ostatnio dzieje się w kraju tylko potwierdza, że zapominamy o zwierzętach, stają się one dla nas mniej ważne. - Przestajemy postrzegać zwierzęta jako istoty nam bliskie, stworzenia archetypiczne, łączące nas z przyrodą, przeszłością i tradycją - dodaje artystka.

POLECAMY: Kultura w portalu gazetacodzienna.pl

Pola Dwurnik to artystka wizualna. Uprawia malarstwo, rysunek, fotografię studyjną i pisze o sztuce. Galeria Szara i Fundacja Strefa Szarej zapraszają na wystawę artystki.

Spotkanie autorskie z Polą Dwurnik odbędzie się 16 lutego o godzinie 19.00, otwarcie wystawy rozpocznie się 18 lutego o godzinie 19.00.

Ekspozycja czynna będzie od 19.02 do 23.03.2011.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama