, poniedziałek 18 października 2021
Kultura na weekend: kolędowanie w Istebnej i Agnieszka Osiecka w Czeskim CieszynieDodaj do Facebook

Kultura na weekend: kolędowanie w Istebnej i Agnieszka Osiecka w Czeskim Cieszynie

Z cyklu \"co w kulturze\", polecamy weekendowe kolędowanie w Istebnej oraz ostatni spektakl o Agnieszce Osieckiej w wykonaniu Sceny Polskiej w Teatrze Cieszyńskim. Wśród propozycji kulturalnych znalazła się także impreza sportowa dla najmłodszych. Wszystkie chętne dzieci zapraszamy do rywalizacji o Maskotkę Ustronia.
22 stycznia

Kolędowanie w Istebnej

Kościół Ewangelicki zaprasza na ekumeniczny koncert kolęd, który odbędzie się w Istebnej. W ramach spotkania wystąpią Wałasi, Estrada Regionalna Równica z Ustronia, CDN z Istebnej oraz dzieci ze świetlicy terapeutycznej na Dzielcu. Koncert zaplanowany jest na 22 stycznia na godzinę 17.00. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Tenor w Strumieniu

Aula Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu zaprasza na koncert Piotra Rachockiego absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach. Podczas imprezy będzie okazja do wysłuchania najpiękniejszych arii operowych przy akompaniamencie fortepianu w towarzystwie Ingi Madej. Repertuar tenora zawiera także następujące partie: Pamino w "Czarodziejskim flecie", Damazego w "Strasznym dworze", Orłowskiego w "Zemście nietoperza" i Siebel w "Fauście", czy Remendado w "Carmen" G. Bizeta. Artysta współpracuje z filharmoniami i instytucjami kultury w całym kraju. Koncert organizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu zaplanowany jest na 22 stycznia o godzinie 18.00. Wstęp wolny!

23 styczeń

Słodkie rodzynki, gorzkie migdały

Przypominamy, że Scena Polska Teatru Cieszyńskiego zaprasza na ostatni w Czeskim Cieszynie spektakl pt. "Słodkie rodzynki, gorzkie migdały". Napisania scenariusza podjęła się Renata Putzlacher, a sztukę wyreżyserował Bogdan Kokotek. Sztuka ta to przede wszystkim solidna dawka muzyki. Nie zabraknie takich piosenek jak: "Mój pierwszy bal", "Małgośka", "Na zakręcie" czy "Szpetni czterdziestoletni". Na widzów czeka także nie lada gratka - premierowe wykonanie utworu "Beskidzie, Beskidzie", napisanego przez artystkę w czasie wizyty na Śląsku Cieszyńskim. Spektakl odbędzie się 23 stycznia o godzinie 17.30. Bilety w sprzedaży w kasie teatru przed rozpoczęciem spektaklu.

Zawody o Maskotkę Ustronia

W najbliższą niedzielę, 23 stycznia, odbędą X Zawody o Maskotkę Ustronia. W zawodach mogą uczestniczyć dzieci od 4 do 10 lat pod opieką rodzicó, bądź opiekunów. Dzieci startować będą od najmłodszych roczników. Pierwszeństwo mają oczywiście dziewczynki, potem przyjdzie czas na rywalizację chłopców. Każde dziecko będzie musiało pokonać slalom liczący około 150 m. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu zawodów od godziny 9.30 do 11.00 w biurze mieszczącym się powyżej dolnej stacji kolei linowej. Przypominamy o obowiązkowym posiadaniu kasków! Bez nich nie ma możliwości wzięcia udziału w zawodach i otrzymania nagród. Poza sympatyczną Maskotką Ustroniaczką przygotowane będą także słodkie upominki. Wszystkich chętnych zapraszamy do rywalizacji w Ustroniu na stoku narciarskim obok wyciągu "Solisko" Czantoria. Start zaplanowany jest na godzinę 11.30.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

na ostatni w Czeskim Cieszynie spektakl pt. "Słodkie rodzynki, gorzkie migdały". *** A dyr. Łyżbicki zaprasza na obserwację mysich harców na urokliwej scenie teatru im. A. Mickiewicza

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama