, czwartek 20 luty 2020
Czesi pędzą do nas na zakupy
Tłok na targowiskach potrwa do samych świąt. fot. Edyta Rasmus Dodaj do Facebook

Czesi pędzą do nas na zakupy

EDYTA RASMUS
Dopiero połowa listopada, a na przejściach granicznych i targowiskach w Cieszynie już panuje przedświąteczny tłok.
— Od kilku lat daje się zauważyć sezonowość natężenia ruchu na targowiskach. Przed świętami pojawiają się autobusy i „sznury" Czechów, a przez bazary idzie się z prądem, jak cały tłum — mówi wiceburmistrz Cieszyna Włodzimierz Cybulski. Czechom ścisk nie przeszkadza, a handlarze i administratorzy targowisk są zadowoleni, bo w tym okresie wzrastają im obroty. — Liczymy, że tegoroczne dochody z miejskich targowisk będą dzięki temu zbliżone do ubiegłorocznych — dodaje Cybulski.

Czesi też żyją zakupami w Polsce. „W Polsce jest taniej!" - taki tytuł nosił duży artykuł poświęcony zakupom na cieszyńskich targowiskach w największej czeskiej gazecie „Mlada Fronta Dnes". Dziennik pisze, że Polska jest ciągle bardzo popularnym miejscem zakupów, a ostatnio zaczęło tutaj jeździć nawet więcej Czechów, gdyż ludzie dość już mają drożyzny w swoich sklepach, głównie spożywczych. Informacje te potwierdza Daniela Vlčková, rzeczniczka pograniczników: — Do Polski na zakupy jeździ coraz więcej naszych obywateli.

Przyczyną wzrostu ruchu granicznego są zbliżające się święta i niskie ceny na targowiskach. Czesi kupują u nas tradycyjnie wiklinę, pierzyny, środki chemiczne, wózki i zabawki dziecięce oraz sztuczne choinki, a ostatnio coraz częściej masło, mleko, chleb i ziemniaki, które są tańsze nawet o połowę.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Niech żyje największe przedsiębiorstwo miejskie - targowisko. I pomyśleć ,że kiedyś te patałachy z ratusza go sprywatyzowały i wydzierżawiły prywatnej spółce "MARKET" za śmieszną kwotę.

istnieją być może "koszty ukryte " tej "darowizny"

istnieją być może "koszty ukryte " tej "darowizny"

Targowisko zostało odzyskane po 6 miesiącach od tej fatalnej prywatyzacji.

Cuda, cieszyńskie cuda. Nowa? specjalność Miasta cuda.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama