, czwartek 20 luty 2020
Bono w Cieszynie
Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. To tu odbędzie się konferencja z udziałem Petera de Bono. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Bono w Cieszynie

EDYTA RASMUS
Do Cieszyna przyjedzie Bono. Ale spokojnie... nie ten słynny wokalista grupy U2, tylko Peter de Bono, znany w świecie autorytet w dziedzinie technik myślenia.
Peter de Bono przyjeżdża do Polski po raz pierwszy. 22 listopada odwiedzi Cieszyn, aby wziąć udział w konferencji organizowanej w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości. Celem wizyty jest propagowanie rozwoju myślenia kreatywnego.

Techniki myślenia kreatywnego de Bono stosowane są w prawie wszystkich największych firmach świata, w organizacjach rządowych i pozarządowych, są wdrażane w edukacji, stosowane w laboratoriach wynalazczych i naukowych. Korzystają z nich IBM, Pentagon, ONZ... Władze British Airways zdecydowały się wykorzystać techniki kreatywnego myślenia przy opracowywaniu nowego systemu parkowania przy lotnisku Heathrow (jest największym lotniskiem świata pod względem ilości obsługiwanych pasażerów i połączeń międzynarodowych). Efektem było m.in. obniżenie kosztów utrzymania i obsługi lotniska. DuPont - drugie na świecie największe przedsiębiorstwo branży chemicznej, zaadaptowało i stale wykorzystuje techniki kreatywnego myślenia na wszystkich szczeblach organizacji. Przykładem może być zastosowanie technik przy produkcji opatentowanego włókna Kevlar. Efekt? Rdykalne zmiany w procesie produkcji, które pozwoliły na znaczne obniżenie kosztów.

W Polsce Peter de Bono weźmie udział tylko w trzech konferencjach, w tym w Cieszynie. Podczas tego spotkania będzie można dowiedzieć się czym jest myślenie innowacyjne, jaką rolę pełni w biznesie, ekonomii, rozwoju firm, w jaki sposób organizacje i firmy mogą na nim skorzystać.
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Przyda się to gospodarzom miasta. Niech wreszcie zaczną robić postępy. Przygotujcie im jakąś oślą ławkę.Bo i tak nic nie zrozumieją.Wykład będzie po angielsku.

też by nie zrozumieli. To są kursy MYŚLENIA

laminating machine, Equipment and Supplies - laminating machine has a wide variety of pouch paper bag machine and roll laminators. Laminating Equipment available at paper bag machine...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama