, poniedziałek 11 grudnia 2023
Policjanci z Cieszyna zatrzymali 34-latka, który skonstruował ładunek wybuchowy i zdetonował go w skrzynce na listy w Górkach Wielkich. Mężczyzna posiadał także pistolet i przerobioną amunicję. W wybuchu, który spowodował, nikt nie odniósł obrażeń....
Pojawiło się nadzieja, że kilkusetmetrowy metrowy odcinek ul. Góreckiej w Skoczowie zostanie wyremontowany. I to jeszcze w tym roku!
15 mln 397 tys. zł wyniosły straty w wyniku pożarów i miejscowych zagrożeń, jakie wydarzyły się na terenie powiatu cieszyńskiego w 2013 roku. W tym samym okresie wartość uratowanego mienia podczas działań ratowniczych straży pożarnej wyniosła ponad...
- Nie jestem zwolennikiem zmian dla samych zmian - mówi Czesław Płygawko, nowy dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie, w rozmowie z portalem gazetacodzienna.pl.
Już po raz dwunasty Śląskie Stowarzyszenie Menedżerów uhonorowało najlepsze firmy i menadżerów. Wśród nich znalazł się Bank Spółdzielczy w Cieszynie, który otrzymał tytuł "Bank Roku 2013 na Śląsku".
Józef Broda, związany z Beskidem Śląskim pedagog, folklorysta, multiinstrumentalista, budowniczy instrumentów ludowych, został uhonorowany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Szpital Śląski w Cieszynie zachęca wszystkich do przekazywania książek, które wzbogacą biblioteczkę powstającą na Oddziale Psychiatrycznym.
Skoczów zaprasza lokalnych przedsiębiorców, jak również osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą na terenie gminy, do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym programu "Samorządowa Polska", z którego istnieje możliwość...
Ks. bp. Paweł Anweiler, zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rzeczpospolitej Polskiej, otrzymał Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Wyróżnienie odebrał
Czternaście jednostek straży pożarnej walczyło z pożarem karczmy przy ul. Zofii Kossak w Górkach Wielkich.
Aleksandra Trybuś, posłanka Platformy Obywatelskiej, apeluje o włączenie się w pomoc dla mieszkańców Ukrainy. Dary można przynosić m.in. do cieszyńskiego biura posłanki.
19-letni chłopak doznał poważnych uszkodzeń ciała wskutek wypadku rowerowego do jakiego doszło w Zamarskach. Konieczna była interwencja śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
reklama