, środa 24 lipca 2024
Kartka z pamiętnika... zajęcia w Pierśćcu
Młodzież z Pierśćca na zajęcia przychodzi z rodzicami. Niedawno przygotowywali ozdoby wielkanocne. fot. Jolanta Gawlas Dodaj do Facebook

Kartka z pamiętnika... zajęcia w Pierśćcu

NATALIA DRÓŻDŻ
Kartka z pamiętnika... zajęcia w Pierśćcu

Zajęcia integrują dzieci z rodzicami. Wspólny cel umacnia także więzi między uczniami w klasie. fot. Jolanta Gawlas


Kartka z pamiętnika... zajęcia w Pierśćcu

Tomasz Olszar, sponsor ostatniego spotkania, aktywnie uczestniczył w zajęciach. fot. Jolanta Gawlas

Ma 14 lat, jest uczennicą pierścieckiego gimnazjum. Postanowiła podzielić się z nami swoimi wrażeniami z prowadzonych w szkole warsztatów. W całości prezentujemy opinię Natalii.
Od jakiegoś czasu ja i moi rówieśnicy z klasy razem z rodzicami spotykamy się, by robić kolczyki lub korale. Dochody z ich sprzedaży są przeznaczane na kupno nowych podręczników dla naszej klasy.

Gdy pierwszy raz usłyszałam o tych spotkaniach, nie chciałam na nie chodzić. Myślałam, że będzie nudno. Po pierwszych zajęciach od razu zmieniłam zdanie. Było wspaniale! Tyle różnych, kolorowych rzeczy przygotowaliśmy i panowała bardzo miła atmosfera.

Spotkania mają na celu nie tylko naukę samodzielności, ale również są okazją do zawierania nowych znajomości i bliższego poznania się. Wszystkie zajęcia zorganizowała pani Jola, która działa w stowarzyszeniu Vesta, które sponsoruje nam część potrzebnych materiałów. Bardzo fajnie i miło się z nią pracuje. Doradza lub podsuwa ciekawe pomysły i wszyscy ją bardzo lubią. Ciepło wspominam te ''pracowite'' dni, bo nigdy się tam nie nudzę.

Od kiedy pamiętam, zawsze chciałam mieć przeróżne korale, kolczyki... Teraz sama je mogę zrobić, takie jakie mi się podobają, bo umiem. Nie muszę prosić rodziców o ich kupno. Doszłam do wniosku, że klasa, która spotyka się razem po obowiązkowych lekcjach, jeszcze bardziej przybliża się do siebie i zacieśnia więzi między sobą. Te spotkania sprawiły, że zobaczyłam pracowitych i pomocnych uczniów, co nie zawsze widać na lekcjach. Dzisiaj wiem, że moi koledzy i koleżanki mają wspaniałych rodziców, na których można zawsze liczyć.

Przekonałam się również, że wspólnie jest fajnie. Mamy najlepszą wychowawczynią pod słońcem, panią Dorotę Michalik, która pracuje z nami. Bierzemy z niej wszyscy przykład, bo jest artystycznie uzdolniona, o czym, jak twierdzi, dopiero teraz się przekonała.

Na koniec chciałabym jeszcze serdecznie podziękować pani Joli i oczywiście pani Dorocie w imieniu naszej klasy za trud i poświęcenie nam czasu, nauczenie współpracy oraz wspólnego dążenia do celu.

- Ostatnie spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Vesta, w przedświąteczne piątkowe popołudnie odbyło się w pierścieckiej strażnicy. Jak zwykle miało ono na celu integrację rodzin, które miały możliwość wykonania palm na Niedzielę Palmową oraz innych ozdób świątecznych. Powstały piękne palmy, które dostrzec można było podczas niedzielnej mszy. Na pewno ozdabiane jajka wykonane w czasie zajęć, jak i inne ozdoby, znajdują się w rodzinnych domach i cieszą oko oglądających. Całą akcję wspierał właściciel firmy Sylmar Tomasz Olszar, który dla swoich klientów otrzymał ozdoby świąteczne - powiedziała Jolanta Gawlas, sekretarz stowarzyszenia.

- Mam nadzieję, że mój wkład pozwolił na spędzenie kilku wspólnych chwil w rodzinnym gronie, a efektem tego są naprawdę ładne rzeczy. Jako mieszkaniec Pierśćca jestem przekonany o potrzebie takich działań i krótki udział w zajęciach utwierdził mnie, że spotkania cieszą się zainteresowaniem. Życzę wszystkim uczestnikom zajęć, czytelnikom portalu gazetacodzienna.pl i wszystkim moim klientom spędzenia Świąt Wielkanocnych i dalszych dni w miłej, rodzinnej atmosferze - przyznał Tomasz Olszar.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama