, poniedziałek 11 grudnia 2023
Od wydawcy: Nasza pracaDodaj do Facebook

Od wydawcy: Nasza praca

WOJCIECH KRAWCZYK
Pracujemy po to, żeby przekazywać naszym Czytelnikom najświeższe i rzetelne informacje z regionu. Jest to naszą ambicją i codziennością. Od rana do wieczora, a także nocami, jesteśmy na posterunku. Informujemy o tym, co się dzieje, bo wierzymy, że Czytelnicy na te wiadomości czekają. Jest to nie tylko naszą pracą, ale także swoistym powołaniem i misją.
Jest wiele portali informacyjnych. W internecie można dziś pisać o wszystkim, ale specyfiką naszego portalu jest przekazywanie bieżących informacji z regionu. Staramy się robić to najlepiej, jak to tylko możliwe, a co za tym idzie - jak najszybciej i rzetelnie.

Pojawiają się opinie, że nie zawsze o wszystkim piszemy, że niektóre informacje pojawiają się z opóźnieniem. Przyczyna jest tylko jedna: zanim o czymś napiszemy, wnikliwie sprawdzamy temat, którym się zajmujemy. Czasem zajmuje to kilka godzin, a czasem dni. Mamy jednak świadomość dobrze wykonanej pracy i poczucie zadowolenia, bo to co opisujemy, jest dokładnie sprawdzone i przedstawione obiektywnie.

PISALIŚMY: Od wydawcy: Listy do redakcji

W naszej pracy kierujemy się etyką zawodową. Nie korzystamy z informacji niesprawdzonych lub opracowanych przez innych. Opisujemy wydarzenia obiektywnie i staramy się nie budzić kontrowersji. Chcemy, aby to co piszemy, było wartościowe i potwierdzone. Publikujemy również informacje z innych źródeł, ale wtedy podajemy ich pochodzenie. Nie wszędzie możemy być, choć zdajemy sobie sprawę, że czasem warto jakiś temat Czytelnikom zaprezentować. Korzystamy z takich informacji na podstawie umów barterowych i zwykle te media również wykorzystują nasze opracowania.

Otrzymujemy wiele informacji, którymi teoretycznie warto się zająć. Niektóre z nich są podszyte emocjami i nie możemy zrobić z nich materiału. Inne są wypaczane przez informatorów i również nie możemy o nich napisać. W każdym przypadku sprawdzamy i weryfikujemy to, co do nas dociera. Sami szukamy tematów, które warto Państwu zaprezentować.

PISALIŚMY: Od wydawcy: Rządzili Księstwem Cieszyńskim

W tym tygodniu przyjrzymy się promocji cieszyńskich instytucji i samorządów. Zastanowimy się wspólnie z Czytelnikami nad tym, czy jest ona właściwa, dobrze prowadzona. Rozważymy, czy współpraca urzędów z mieszkańcami jest zadowalająca, czy informacje z tych instytucji, zaproszenia do udziału w uroczystościach docierają do nas, odbiorców, potencjalnych uczestników.

Zapraszam do czytania portalu gazetacodzienna.pl i do czynnego udziału w tworzeniu treści gazety!
Komentarze: (13)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A może redakcja wreszcie zaktualizowałaby niektóre pozycje bo już nie można patrzeć na informacje o ciasteczkach,rybach itp.

Doskonały slogan reklamowy :D co za dureń go pisał ? Nikt nikomu łaski nie robi. Skoro nie zależy właścicielowi na poczytnisci-wejsciach to mówimy gromkie ADIOS AMIGOS !

nie podoba się - nie czytać, nie pisać...

my chcemy pisać, my nie lubić pieniędzy, my nie sprzedawać reklamy. My kochać Śląska zamka sztuka i przedsiębioczościa...

dajemy dupy już od 200 zł netto - sprzedaliście moje G.....o więc proszę nie jęczeć -, bo to prawie jak martyrologia codziennej

=> Placebo. Myślę że logowanie można sobie darować. Przecież komentarze z nieodpowiednim słownikiem, chamskie i obrażające bezpośrednio konkretne osoby można usunąć, a dojście do autora nie jest aż takim problemem. Wprowadzanie kultury na siłę, poprzez logowanie chyba nie wyjdzie. Kultura musi sama dojrzeć w ludziach.

czy może mi pan red. Krawczyk wyjaśnić działanie "czerwonej ramki"? /ponawiam tą prośbę/ - do nazbyt deklaratywnego i napuszonego szczyptą dobrej woli, kolejnego tekstu programowego, odniosę się przy jego... kolejnej edycji

A może WT?! a nie Placebo...

Ha ha ! Po logowaniu jedyne pewne byłoby zerowe zainteresowanie czytelników bo tak naprawde to te komentarze trzymają tu większość :)

Proszę rozważyć obowiązek logowania się komentatorów. Może skończyło by się wtedy szkalowanie i chamstwo?Podniosło by to poziom wypowiedzi i prestiż gazety!

bez komentarza...

Brak równowagi w ilości tematów z powiatu. Nie wiadomo czemu strona jest zalewana informacjami z Wisły ? mnie i wiele innych osób już to zniechęca do Was......Kiedy coś było o Brennej, Skoczowie, Goleszowie ?

A jakie to są informacje to samo co na OX .
Bardzo słaby portal w którym nic nie ma co by dotyczyło trudów życia społecznego i gospodarczego naszego regionu.
Być może Panu naczelnemu się dobrze żyje bo ma zasobny portfel ale ludziom w większości nie starcza do przysłowiowego pierwszego.Proszę zająć się takimi problemami jak podwyżka cen mediów ,czynszów z jakiego powodu tak drożeje, kto jest za to odpowiedzialny itd.

mamy tylko jedną wadę - jesteśmy perfekcjonistami. Druga rzecz publikujemy materiały łamiące prawa autorskie - patrz walki bokserskie z Polsatu, mecze canal+ a później piszemy teksty o że w naszej pracy kierujemy się etyką zawodową:

Polecam kilknąć np w ten film :) http://www.gazetacodzienna.pl/index.php?p=wwiad&id=4392

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama