, piątek 29 września 2023
 Scena Polska w Czeskim Cieszynie: Osiecka raz jeszcze
cena Polska zaprasza na spektakl, który odbędzie się w niedzielę 23 stycznia o godzinie 17.30. Fot. ARC Dodaj do Facebook

Scena Polska w Czeskim Cieszynie: Osiecka raz jeszcze

 Scena Polska w Czeskim Cieszynie: Osiecka raz jeszcze

Sztuka ta to przede wszystkim solidna dawka muzyki. Fot. ARC

Agnieszka Osiecka to autorka wesołych, lirycznych, nostalgicznych i niebanalnych piosenek. \"Słodkie rodzynki, gorzkie migdały\" to bardzo osobiste widowisko muzyczne, zapis codziennych zdarzeń, które poetka zamknęła w swoich piosenkach.
Scena Polska Teatru Cieszyńskiego zaprasza na ostatni w Czeskim Cieszynie spektakl pt. "Słodkie rodzynki, gorzkie migdały". Napisania scenariusza podjęła się Renata Putzlacher, a sztukę wyreżyserował Bogdan Kokotek.

Premiera odbyła się 6 marca ubiegłego roku. Na deskach Sceny Polskiej pojawili się prawie wszyscy aktorzy Teatru Cieszyńskiego, a towarzyszył im zespół muzyczny w składzie: Iwona Bajger - skrzypce, Tomasz Pala - fortepian, Bartłomiej Stuchlik - kontrabas i Łukasz Walczak - perkusja.

Spektakl przedstawia życie Agnieszki Osieckiej. W rolę poetki wcielają się cztery kobiety. Najmłodsza z nich, Kasia Stonawska to uczennica 6 klasy Polskiej Szkoły Podstawowej w Gnojniku. Dorastającą Agnieszkę zagrała Anna Konieczna, dojrzałą - Joanna Litwin-Widera, a starszą Anna Paprzyca. Choć historia czasem jest bardzo nostalgiczna, przewijają się także wątki humorystyczne.

Sztuka ta to przede wszystkim solidna dawka muzyki. Nie zabrakło takich piosenek jak: "Mój pierwszy bal", "Małgośka", "Na zakręcie" czy "Szpetni czterdziestoletni". Na widzów czeka także nie lada gratka - premierowe wykonanie utworu "Beskidzie, Beskidzie", napisanego przez artystkę w czasie wizyty na Śląsku Cieszyńskim.

Ci, którzy nie mieli jeszcze okazji obejrzeć tej sztuki mają szansę nadrobić zaległości. Scena Polska zaprasza na spektakl, który odbędzie się w niedzielę 23 stycznia o godzinie 17.30. Bilety do kupienia w kasie teatru przed rozpoczęciem spektaklu.
Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Następna możliwość obejrzenia spektaklu to soboty 19 marca w Ustroniu i 26 marca w Teatrze w Czeskim Cieszynia

i odsunął ojca i syna Matysiaków od władzy w naszym mieście - teraz mają obaj dużo czasu, by sprawdzać przestrzeganie ustanowionych przez siebie w parku idiotycznych zakazów

zakaz jazdy na rolkach zakaz jazdy na deskorolce zakaz gry w piłkę - brakuje wyraźnie zakazu gry w tenisa zakazu jazdy rowerem, zakazu joggingu zakazu siedzenia stania srania i pierdzenia. No to je sranda. Park Pokoju - Larisch by się popłakał ze śmiechu.

w Parku Pokoju, czyli u Larischa na zahrade - patrz zdjęcie poniżej... ps. - jakby kto nie chciał pamiętać, to tyle zdziałał dla miasta niejaki A. Matysiak jr zanim dostał kopa od wyborców.

Byłem na spektaklu w zeszłym roku. Polecam. PS. Szkoda, ze w po naszej stronie Olzy nie ma prawdziwego Teatru (nie mylić z budynkiem).

za to ma prawdziwy teatr, aktorów, spektakle. My mamy dyrektora Łyżbickiego od 30 lat i milion złotych ekstra dotacji rocznie do obiektu, w którym przez większą część roku tylko myszy biegają po scenie.

SOLD OUT :-)

nie u Czechów !

" Choć historia czasem jest bardzo nostalgiczna, przewijają się także wątki humorystyczne..."

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama