, piątek 27 stycznia 2023
Od wydawcy: Gazetacodzienna.pl - wydanie specjalne
Specjalne, drukowane wydanie Gazetycodziennej.pl, skupi się przede wszystkim na charytatywnych działaniach na terenie Śląska Cieszyńskiego. Fot. Maciej Kłek Dodaj do Facebook

Od wydawcy: Gazetacodzienna.pl - wydanie specjalne

WOJCIECH KRAWCZYK
Szanowni Czytelnicy,

Po świąteczno-noworocznym odpoczynku czas zabrać się ostro do pracy. Jakie Gazetacodzienna.pl ma plany na pierwszy tydzień nowego roku?
Jak zwykle, pojawią się bieżące informacje. Poruszymy sprawy gospodarcze i polityczne, pojawią się zapowiedzi i relacje z wydarzeń kulturalnych oraz informacje specjalne.

Pierwszy tydzień 2011 roku zakończy 19. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, o którym najpierw będziemy na bieżąco informować, a już po samym finale podsumujemy go dużym reportażem.

Niedzielne orkiestrowe granie to dla nas temat tygodnia. GazetaCodzienna.pl jest patronem medialnym akcji na Śląsku Cieszyńskim. 9 stycznia na żywo będziemy relacjonowali wszystko to, co dzieje się w regionie, będziemy obserwowali, jak radzą sobie sztaby i czy zostaną pobite kolejne rekordy.

Redakcja Gazetycodziennej.pl również przyłącza się do akcji i organizuje aukcję. O szczegółach poinformujemy w ciągu tygodnia.

Śląsk Cieszyński to jednak nie tylko WOŚP, dlatego w tym tygodniu będziemy również oceniać i analizować wizytę prezydenta oraz zaskoczymy Was wywiadem z celebrytą. Na koniec tygodnia tradycyjnie już dobra publicystyka.

Na koniec jeszcze jedna, dobra wiadomość: w tym tygodniu przygotowujemy specjalne, drukowane wydanie Gazetycodziennej.pl, w którym skupimy się przede wszystkim na charytatywnych działaniach na terenie Śląska Cieszyńskiego. Gazeta będzie kolportowana w niedzielę podczas XIX Finału WOŚP. Wydanie będzie bezpłatne.
Komentarze: (40)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Widzę, że dyskutujących na tema: pomagać, nie pomagać, komu pomagać? sporo! Ale zastanawiam się ile te osoby faktycznie pomogły i komu! Znam to z życia pyskówki organizować i innych osądzać to potrafią a sami niczegi nie zorganizują. Powołaj jeden z drugimfundację i pomagaj uczciwie - jeżeli potrafisz??? Zazwyczaj osoby bierna najwięcej wyliczają i dyskutują. Gorąco pozdrawiam ludzi dobrej woli!!

chwała Bogu w końcu coś dla martusi odpowiedniego, inteligentni inaczej też mają wyższe potrzeby

się uśmiecha i myśli: Ten cieszyniok to chyba ma problemy natury emocjonalnej, pisze i nie wie o czym ale napewno bzdury.

osiągnięcia poziomu szmatławej mizerii

A może by tak coś gwarą ! Nie wstydźcie się porzóndzić po naszymu.Jesteśmy przecież z Cieszyna i coś się nam należy.Może by wreszcie ktoś zainicjował cykliczne pisanie po naszymu.Już w Dziuenniku Zachodnim coś takiego się pokazuje co tydzień.Może byście się do tego Pana zwrócili z prośbą o stały felieton pisany gwarą.Co Wy na to.Górnoślónzoki mogóm to my chyba też ! ! !

a pieniążki dam Jurkowi Owsiakowi:)

Szkoda, że nikt nie podaje rzeczywistych kosztów grania Świątecznej Orkiestry. Są bez porównania większe aniżeli akcja caritas. Nie zmienia to faktu, że akcję trzeba wesprzeć. Jest ona całkowicie dobrowolna a zatem każda wpłata jest ofiarą serca i służy zbożnemu celowi. Gdyby nawet ktoś dorabiał po boku to obciąża własne sumienie. Nie mieszajmy do tego księży i Kościoła. Frustratom proponuję milczenie i długi spacer na przemyślenie swoich niepotrzebnie wypowiedzianych słów, które obrażają również czytelników

Kogo to obchodzi synku ?!!!!

po ekscesach z "obrońcami krzyża" i biskupich wymiocinach na kazaniach - zero tacy, zero kolędy.

Głos Ziemi przestraja się na horror-light "Kroniki" bielskiej...

No stało się zostałem wywołany do tablicy: mnie nie chodziło o wyliczenie gdzie co idzie i ile zarabia Owsiak, ale oto drogi Panie ,że zatrudnia swoją rodzinke i na tym zarabiaja dużą kasę. Jeżeli chodzi o resztę to całkowita prawda jeżeli drogi kolego zachoruje ( czego nie życze ) ktoś od Ciebie to współczuje ci w znalezieniu miejsca aby tam chorego umieścić gdzie jest ta niby najnowsza aparatura Owsiaka. Potem mi powiesz ile forsy , łez i potu wyjałeś aby coś załatwić. Pierwsze pamiętaj musisz załatwić tzw. SKIEROWANIE , A POTEM KONSULTACJA I NA KOŃCU MIEJSCE, a potemmmmmmm.....

Nie masz za grosz tolerancji a śmiesz wypisywać takie moralizatorskie teksty ?! Daruj sobie.

nie podoba się że ktoś ma poglądy inne niż kolega?.. nic dziwnego, kościół tolerancje spalił na stosie razem z tysiącami niewinnych ofiar; Moje poglądy - i moje prawo do ich głoszenia. Proszę bardzo, przykłady księży chorych z chciwości i pychy - Jankowski, Rydzyk. Mam tez kilka nazwisk z lokalnego podwórka.

najbardziej mnie śmieszy-boli to, że duża część (przeważająca) "dobrodziejów" Owsiakowych dając marne grosze do skarbonek i paradując z sercem nalepionym na ubiór czuje się lepsza od innych. Wydaje się im, że już przy okazji zrobili dobry uczynek i można reszte roku mieć w nosie pomoc komukolwiek. Zdecydowanie cenię sobie ludzi, którzy cały rok wspierają na różne sposoby potrzebujących - kimkolwiek by byli - w dowolny sposób (a tych sposobów pomocy jest bardzo wiele). Robią to bez rozgłosu i całej tej papki medialnej. Pozdrawiam NORMALNYCH :)

Wolność światopoglądową już mamy, ale kultury jeszcze nie. To, że ktoś ma odmienne poglądy nie upoważnia do obelg. Człowieku, jeżeli jesteś niewierzący to nie obrażaj Kościoła. Twój światopogląd jest Twoją sprawą i Toim prawem. W związku z tym najpierw zastanów się co tu wypisujesz.

rozumiem o co kaman :) Tu chodzi o pobicie jakiś "rekordów" ha ha ha mozna sie usmiać zdrowo. Owsiak zbiera kase, zeby "bić rekordy" i piane przy okazji no i swoja kabze tyz nabija ha ha

ja bym sobie chętnie porównał te koszty, o których piszesz - ale za Chiny nie można zdobyć danych z Caritasu... Ciekawe czemu? Mnie wygląda na to, że Caritas i kościół rzuciły się na Owsiaka jednak tylko dlatego, bo go traktują jak konkurencje w biznesie, na który księża i ich siatka znajomych mieli dotychczas monopol.

Widocznie mają większe zaufanie do Caritasu. Teraz porównaj sobie koszta ogólnopolskiej akcji WOŚP (czas antenowy, zaangażowanie samorządów, innych instytucji) z .... zyskiem. A teraz to samo zrób z Caritasem. Jak dla mnie - WOŚP wygląda marnie przy Caritasie. Staraj się myśleć samodzielnie.

Poniżej sponsorzy caritasu - Owsiakowi daję bo chcę, nie wiedziałem że wspieram Caritas choć nie chce ;P robi to w moim imieniu rząd, prezydent i reszta ekipy...

■ Agencja Rynku Rolnego
■ Carrefour Polska Spółka z o.o.
■ Clematis – Szkółka Pojemnikowa, Sz. Marczyński, w. Piotrowski
■ Czens Stanisław
■ Dioezese Wurzburg
■ Falkiewicz Paweł
■ Fido Małgorzata
■ Fundacja PGNiG im. I. Łukaszewicza
■ Grupa Lotos S.A.
■ Hojka Jerzy
■ Jakubowski Krzysztof - Baterex
■ Kowalik Ryszard
■ Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa, Sopot
■ Kancelaria Prezydenta RP Biuro Finansowe
■ Kancelaria Senatu
■ Ministerstwo Edukacji Narodowej
■ Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
■ Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
■ Ministerstwo Spraw Zagranicznych
■ Modzelewska Irena
■ Opolski Jan
■ Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
■ Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Franciszka Stelczyka,
Gdynia
■ Ks. Welenc Stanisław

Po pierwsze nie ma złośliwości tylko troska o to aby dziecko nauczyło się korzystać z google. Po drugie - w społeczeństwie powinna być niska tolerancja dla ludzi, którym wydaje się, że uzbieranie 30 mln kosztem kilkudziesięciu milionów jest "zyskiem". Tyle w temacie.

I po co te złośliwości

ciekawe.... Caritas otrzymal z Unii Europejskiej zywnosc za 120mln zl

Kościół w polsce działa wogole za darmo - nikt nie poda liczby którą kasują księża przy szpitalach... bo muszą być zatrudnieni na stanowisku (prasie nie wypada), lekcje w szkołach itd. Jeszcze nie widziałem biednego księdza ;) I jak CI już napisałem - jak daję żolowi pod kauflandem, czy owsiakowi to moja prywatna sprawa - NIE DLA CARITASU. POza tym - Prawdopodobnie 10-15 procent księży w Polsce ma dzieci – mówi „Newsweekowi” socjolog religii prof. Józef Baniak. Ale o tym tez nie mówimy, zamiatamy pod dywan. Dopalacze pod dywan. 10000 konsumentów na pewno już nie bierze... ;) nic. O i nauczyem się obługiwac google: http://legaba.6te.net/krak.htm Gigantyczny majątek, o obszarze przekraczającym dwudziestodwukrotnie wielkość Watykanu, wart kilka miliardów złotych sprezentowało państwo Kościołowi krakowskiemu po 1989 r. Na ekskluzywnych kamienicach i działkach komercyjnych kler zbija kolejne złote fortuny.

Masz link poniżej. Poproś mamę aby pokazała Ci jak obsługiwać google.

Szanowna redakcjo, użytkownik niżej chciał zobaczyć sprawozdanie Caritasu dlatego na końcu postu podaję link. Mam nadzieję, że mój wpis nie zostanie skasowany. Przy okazji warto by pomyśleć nad kursem dla niektórych dzieci neostrady, które nie potrafią znaleźć tak łatwo dostępnych materiałów. Oto link: http://www.caritas.pl/news.php?id=10331&d=59

Wiem że wklejanie linków jest niedozwolone, ale myślę że w tym przypadku to co innego
do stela, dokładne rozliczenia: http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczeniafinansowe

Prosze mi pokazać takie same z caritasu... Bo ja jak zapytałem, to usłyszałem, że to wie sam pan Bóg... Bóg zapłać słuchającym

Dokładne rozliczenia co do grosza znajdzie na stronie WOŚP - setki razy o tym było - akcji Caritas już nie....Bo cały amabras jest w tym, że zawsze prawo do żebrania miał kościół a tu coraz więcej konkurencji... i jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo że o kasę - auta w kurii kosztują...

Do wydawcy: Proszę pousuwać wszystkie nieaktualne informacje w GC.To wstyd,że znajdują się jeszcze bardzo stare informacje od kilku miesięcy.Jak codzienna to codziennie/albo prawie codziennie /powinny być nowe informacje.

Słuchaj"znawco" ja też uważam to za szlachetny gest i piękny czyn. Pomagam już 37 lat w pewnej instytucji.Jednak mam pretensje do Owsiaka ,a wiesz za co za to ,że nie rozlicza sie z tego co uzbiera dokładnie , że zatrydnia całą swoją rodzine za grubą kasę , a ci co zbieraja to robia to za friko.Niepokoi mnie jeszcze jedna kwestia , nie życząc nikomu a musiał sie leczyć ale dostac się potem do KLINIKI LUB CENTRUM ile to kosztuje zachodu prośb, ukłonówi wylanych łez.Niby składamy sie wszyscy na ten sprzęt a aby dostać się do niego decydują lekarze ,a oni wiadomo ILE ŁASKA ALE PONIŻEJ... niebiorę.

Akcja Pana Owsiaka wymyka się wszelkim racjonalnym ocenom. Pamiętajmy jednak, że "najwięcej" dają cisi, nie domagający się poklasku dla czynności swoich "rąk" i ducha. Warto tez zauważyć, że największymi szkodnikami dla społecznej szczodrości są Politycy, którzy potrafią zniweczyć najszczersze odruchy serca. To Oni marnują nasze pieniążki, a potem musimy się ściepywać na walkę z kolejnym anomaliami polskiego życia publicznego. Obserwujmy też uważnie Towarzystwo Hipokrytów, którzy jeszcze kilka (kilkanascie) lat temu "pluli" żywym słowem w Pana Owsiaka, a dziś uczestniczą w zaciętej walce aby staną obok Jego czerwownych gatków. Pamiętajmy o wyludnionych ulicach Cieszyna podczas pierwszych Grań Orkiestry. Pamiętajmy o słowach nieżyczliwych kierowanych do właścicieli pierwszych serduszek w klapach. Pamiętajmy w końcu o tym aby... jedna reka niekoniecznie winna wiedzieć co czyni druga.

Komu daję kasę moja sprawa moje pieniądze i czy je dam żulowi spod kauflandu czy owsiakowi - wam debile nic do tego. Nie chcecie - nie dawajcie a nie pyszczcie - dajecie O. Rydzykowi - Wasza sprawa, o mnie za mnie dawajcie mu swoje renty i emerytury

j.o. ratuje życie ? Nie rób mi do śmiechu dziołszko. Omotał biomase i bawi sie za wasze smieszne pieniadze wyłudzacz !!!!!!!!!!!!

Patronem medialnym na ślasku Cieszyńkim ;) A może w Polsce, a kto Wam ten patronat dał???? Jurek Owsiak?

DAWAJCIE PIENIĄDZE OWSIAKOWI ! ON RATUJE ŻYCIE DZIECIOM!

nie dawajcie pieniędzy owsikowi !

Do sebastiana z Warszawy,nie wiem czy czytałeś kiedyś Głos Ziemi Cieszyńskiej .Od pewnego czasu zaszły tam zmiany,na pierwszej stronie tytuły artykułów same HORRORY aż strach otwierać gazetę i czytać dalej. Pozdrawiam

Zmiany, zmiany na słowa, a w praktyce nic się nie zmieniacie..., a wielka szkoda że nie chcecie widzieć... Na rzecznika prasowego do Was nie przyjdę, ale to stanowisko polecam Jerzemu Urbanowi - właściwa osoba we właściwym portalu!

Cieszą mnie zapowiedziane zmiany, ale oczekuję zmiany interfejsu! Bez tego zmiany będą trudne do dostrzeżenia dla czytelnika sporadycznego.

To oszuści, wydrwigrosze, złodziejska banda wyrachowanych wampirów.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama