, sobota 25 maja 2024
Wisła: Górale ubrali prezydenta w bruclik i gunię! (fotorelacja)
Anna Komorowska razem z góralami. fot. Leszek Szymczak Dodaj do Facebook

Wisła: Górale ubrali prezydenta w bruclik i gunię! (fotorelacja)

KK, zdjęcia Leszek Szymczak
Wisła: Górale ubrali prezydenta w bruclik i gunię! (fotorelacja)

Górale ubrali prezydenta w bruclik i gunię. fot. Leszek Szymczak

Spotkanie prezydenta z obywatelami rządzi się swoimi prawami. Nad bezpieczeństwem głowy państwa czuwa sztab ochrony, wszystko ujęte jest w grafiku. Pewnych akcentów, słów czy zachowań zaplanować się jednak nie da. Nie inaczej było w Wiśle podczas spotkania pary prezydenckiej z mieszkańcami Śląska Cieszyńskiego.
PISALIŚMY: Prezydent Bronisław Komorowski w Wiśle: Stąd lepiej widać Warszawę!

"Dziękujemy za serdeczne powitanie! Nie dam rady wyśpiewać tak pięknie witaczki, ale obiecuję, że kiedyś na pewno zdarzy się tak, że zaśpiewamy sobie razem. Słuchałem tych pieśni i tego "hohohoho". Za pierwszym razem nie byłem pewien, czy ciupaga nie poleci, czy jakiś niedźwiedź nie wyskoczy, ale przy trzecim już czuję, że to jest dowód sympatii, dowód rzeczywistej radości" - te słowa Bronisława Komorowskiego nie tylko ociepliły atmosferę na placu Hoffa, ale także wzbudziły dodatkowy entuzjazm wiślańskich grup śpiewaczych, które "hohohoho" jeszcze głośniej zaakcentowały.

Także przywołanie w swoim przemówieniu Honorowego Obywatela Wisły Jerzego Buzka wzbudziło sympatię. - Zawsze był w Wiśle pomysł, żeby po stolicę sięgać. To się udało przez Zadni Groń i willę Warszawa. Przede wszystkim udało się Śląskowi Cieszyńskiemu przez wysłanie do Warszawy Jurka Buzka, u którego byłem ministrem. Serdecznie państwu dziękuję - powiedział Bronisław Komorowski.

Nie zabrakło miłych akcentów dla zgromadzonych na placu Hoffa widzów. Z kilkoma osobami para prezydencka przywitała się osobiście, nielicznym udało się także otrzymać autograf. Wszyscy robili natomiast pamiątkowe zdjęcia.

Burmistrz Wisły Jan Poloczek przyznał podczas spotkania, że aura nie sprzyja, by prezydenta przebierać w góralskie ubranie, ale wyraził nadzieję, że będzie jeszcze okazja przy lepszych warunkach pogodowych. Na cieplejszą aurę nie czekali górale. Grupy śpiewacze najpierw zaprzyjaźniły się z panią prezydentową, a później, integrując się z prezydentem, przyodziały go w bruclik i gunię.

Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


FotoFoto
Komentarze: (35)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dawni Górale to ludzie mający swoje zasady, którym zawsze byli wierni. Niestety dzisiaj to tylko wspomnienie. To co zaprezentowano w Wiśle na spotkaniu z panem Komorowskim to klasyczny komunistyczny klon goralszczyzny. Nawet pan Komorowski liczył się z możliwością przywitania w sposób na jaki zasłużył(ciupaga). Panie Bronku bez obaw...

owsiki masz?... adhd? wyluzuj rajtuza chłopeczku

taaak masz duże problemy ze zrozumieniem przeczytanego tekstu.

1. Redakcja Gazetycodziennej.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.

2. Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu, jeżeli jego treść:
- zawiera niecenzuralne słowa bądź wyrażenia,
- nawołuje do przemocy,
- uraża uczucia religijne,
- jest rasistowska, antysemicka, szowinistyczna, wulgarne lub obraźliwa,
- narusza zasady współżycia społecznego,
- zawiera adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe,
- zawiera reklamy produktów lub usług,
- propaguje alkohol, narkotyki lub inne środki odurzające,
- obraża osoby publiczne lub inne osoby uczestniczące w dyskusji,
- może łamać prawa autorskie,
- nie jest zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- jest pisana tylko wielkimi literami,
- zawiera długi ciąg znaków interpunkcyjnych,
- obraża osoby publiczne, uczestniczące w dyskusji,
- zawiera uwagi skierowane do redakcji oraz pracowników Gazetycodziennej.pl
- jest napisana w języku innym niż polski.

3. Uwagi do redakcji prosimy przesyłać za pomocą poczty e-mail na adres: redakcja@gazetacodzienna.pl

4. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa Gazetycodziennej.pl i jej wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną. Prosimy o staranne pisanie i przestrzeganie zasad ortografii.

5. W przypadku kilkukrotnego naruszenia regulaminu, użytkownik zostanie zbanowany.

taaak, rozumiem, siedzenie przed tv... to dlatego pisiory takie światłe i nowoczesne!..

Jak ktoś niema zaiteresowań to spotkanie z preziem może i jest atrakcyjne...ciekawsze jest chyba nawet siedzenie przed tv.

wow!.. zazdroszczę koledze... przyjemnie musi być?!...

co tero je u was mom w dupie.

Wreszcie Jakiś Prezydent uszanował naszą Wisłę i jak obiecał przybył i przywitał się z mieszkańcami i turystami. Poprzedni prezydent mimo, że wielu ludzi na Niego czekało na pl. Hoffa "olał" wszystkich i nie przyjechał. Został wygwizdany. Nie chcemy takich prezydentów, którzy swój lud mają za nic! Potrafią tylko stwierdzić "spieprzaj dziadu"

POczyrwincom jak najgorszego 2011 nowego roku.

--------------------------------------------------------------------------------

potwierdzają się dane statystyczne - elektorat pis-u jest niewykształcony, chetnie ze wsi. Stąd te konotacje rolnicze i błędy ortograficzne.. I co się potem dziwić... Wstydzą się za was porządni rolnicy.

oby ta wiocha zapadla sie POd ziemie razam z wszystkimi POkomuchami z tej dziedziny.

w dupie żeście som, w kaczej dupie!...

Bronka

Ale jak sie widzi takich maśloków jak te komorowskie to sie dziwujem. Opice je wybroły ?
Ni polskojynzyczne mamlasy i oczywiście wiślony

Jeszcze za kadencji Kwaśniewskiego urząd Prezydenta RP był ogólnie szanowanym urzędem. Faktem jest że było parę wpadek wówczas piastującego ten urząd ale media dość solidarnie zadbały o to aby te wpadki nie wyszły zbyt szeroko. TO dopiero opcja PO zaczęła niszczyć szacunek do tego ewidentnego osiągnięcia Polaków w Wolnej Polsce, jakim został na pewno urząd Prezydenta RP. Jeśli tzw autorytety bez mrugnięcia okiem napędzały tę machinę to chyba nie wydaje się im że skoro teraz mają swojego człowieka na tym stanowisku, to nagle maszyna się zatrzyma.

Brak kultury bije z Twojej wypowiedzi. Przecież tak nie można. Chciałbyś aby o Tobie tak mówiono? Przestań na litość boską

Siedział sobie w domku! Twardy lepiej już nic nie pisz!

"Nasz twardziel, Komorowski B. prosząc w połowie 1982 r. funkcjonariuszy SB o zwolnienie z internowania – którym się teraz chełpi – zapewniał „że jego dotychczasowa działalność nie miała sensu i w przyszłości nie zamierza angażować się w żadne przedsięwzięcia o charakterze politycznym” (cytat z dokumentu IPN).
Nieświadomych młodych wykształconych z dużych miast wypada przy tym uświadomić, że opozycjoniści po wprowadzeniu stanu wojennego, aresztowani w taki czy inny sposób, powszechnie stosowali się do zasady nie składania żadnych zeznań i nie prowadzenia jakichkolwiek rozmów z bezpieką! "

Bezpiece się opowiadało różne bzdury a potem robiło swoje! Wieśniak z ciebie i tyle!

Wisła jest zlokalizowana w Euroregionie Śląsk Cieszyński, ale "ciągnie" pieniądze unijne również w ramach Euroregionu Beskidy ;-)

Wisła jest w Euroregionie Ślask Cieszyński przecież...

wreszcie znowu normalny Prezydent!

nie matura a właściwa małżonka zrobi prezydentem nawet Bronka.

za prezydenta swojego chłopa i nawet gajowego oraz sympatyczną mamuśkę całkiem normalnych dzieci, zamiast pary nadętych i mlaskających bufonów co Martusię pazerną wychowała...

Komorowski zawsze dostojnie wyglądał ze swoim wąsem gajowego i szczupłą (na tle żony) sylwetką na trybunie ale wtedy jakiś diabeł go kusi i zaczyna dzielić się ze swymi myślami i wtedy cały czar pryska. Zawsze coś palnie. Przecież nawet dziecko wie, że ciupagą w byle co się nie rzuca.

Wisła jak zawsze potrafiła się zachować. GRATULUJĘ!
Komorowski również stanął na wysokości zadania a nie jak Kaczyński, który nie był łaskaw wyjść do Wiślanów kiedy przyjechał do Zameczka a ci czekali na niego na rynku.

Szczególnie ładnie na zdjęciach wypadła Jej Wyporność.

zdjęcia pana Leszka są bardzo fajne, sympatycznie ogląda się fotorelację, zresztą podobne wrażenia mam z całego spotkania pary prezydenckiej w Wiśle

przerywajac wasze kolko wzajemnej adoracji - autorem zdjec jest Pan Leszek

Od kiedy Wisła je w bjylskimeuroregionie beskidy:(

KACZOROWI TO NIE W DZIÓB !

przy szkółce niedzielnej

Macku, gratuluje swietnych zdjec

bedziemy wyc z przerarznia,cala ludzkosc.I dobrze skonczy sie wszystko.

--------------------------------------------------------------------------------

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama