, sobota 20 sierpnia 2022
WOŚP dla strażaków-ochotników także ze Śląska Cieszyńskiego
Przekazanie sprzętu dla jednostek OSP na Placu Piłsudskiego w Warszawie. fot. WOŚP  Dodaj do Facebook

WOŚP dla strażaków-ochotników także ze Śląska Cieszyńskiego

JM
WOŚP dla strażaków-ochotników także ze Śląska Cieszyńskiego

W uroczystości obok Jerzego Owsiaka wziął udział m.in. Waldemar Pawlak, wicepremier i prezes Związków Ochotniczych Straży Pożarnych. fot. WOŚP

Sprzęt ratowniczy za ponad 2,5 miliona złotych dla 575 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w całym kraju zakupiła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach akcji \"Stop powodziom\". Wśród obdarowanych znaleźli się również strażacy-ochotnicy z powiatu cieszyńskiego. Sprzęt uroczyście przekazano 18 grudnia na placu Piłsudskiego w Warszawie.
Jednostki OSP z Cieszyna-Boguszowic, Wisły-Centrum, Skoczowa, Zebrzydowic, Koniakowa, Rudnika oraz Kończyc Wielkich otrzymały od fundacji Jerzego Owsiaka nowy sprzęt, który pomoże im w walce ze skutkami powodzi. Strażacy wzbogacili się o nowe motopompy do odprowadzania wody oraz agregaty prądotwórcze. - Mieszkamy w takim rejonie, że ta pompa na pewno się przyda i pomoże nam w szybszym usuwaniu zanieczyszczonej wody z piwnic, garaży oraz studni - mówi Andrzej Morawiec, prezes OSP Zebrzydowice, która otrzymała pompę szlamową. Strażacy z tej jednostki do tej pory posiadali tylko jedno takie urządzenie, a tylko w tym roku dwukrotnie musieli walczyć z wielką wodą.

Zakup i przekazanie sprzętu było możliwe dzięki zorganizowanej 4 lipca 2010 roku przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy akcji "Stop powodziom", której celem było wsparcie jednostek ratowniczych walczących podczas tegorocznych powodzi oraz działających na terenach zagrożonych powodziami w przyszłości.
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Przecież Owsik to samo zło

bo tu sie dużo pali

Popieram i bardzo szanuję Pana Owsiaka! Wielki szacunek Panie Jurku!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama