, czwartek 25 kwietnia 2024
Pierwsze centrum bezpieczeństwa
Tak będzie wyglądało centrum. fot. ARC 



Dodaj do Facebook

Pierwsze centrum bezpieczeństwa

ER
Województwo morawsko-śląskie jako pierwsze w Unii Europejskiej będzie miało regionalny system ratunkowy i Zintegrowane Centrum Bezpieczeństwa.
Już w tym miesiącu województwo morawsko-śląskie rozpocznie budowę Zintegrowanego Centrum Bezpieczeństwa w Ostrawie. Jego celem będzie koordynacja pracy policjantów, ratowników pogotowia i strażaków. Do ośrodka przekierowane zostaną wszystkie numery alarmowe w województwie, włącznie z europejskim numerem alarmowym 112.

— Jednym z niezbędnych kroków do osiągnięcia bezpieczeństwa jest stały dostęp do informacji, koniecznych do tego, by z powodzeniem identyfikować nadzwyczajne sytuacje a następnie wydawać decyzje o skutecznym sposobie działania — mówi portalowi iHorizont.cz hetman województwa Evžen Tošenovský .

Całkowity koszt budowy obiektu wyniesie 680 milionów koron - 85 proc. tej kwoty będzie pochodziło z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej, resztę pokryje budżet państwa, odpowiedni wkład wniosą również miasto Ostrawa i województwo.

Zintegrowane Centrum Bezpieczeństwa, które powinno zostać ukończone w 2011 roku powstanie na miejscu nieukończonego budynku „Meta“ w pobliżu komendy Straży Pożarnej i Szpitala Miejskiego w Ostrawie.
Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jak zrobią Centrum w Ostrawie, no to będzie już po sprawie

a Katowice jak grajdoł ze swoja kolejowa ruderą

Mam pytanie do autora tekstu-gdzie jest województwo morawsko-śląskie? Kto jest wojewodą? W jakim państwie znajduje się to wojewodztwo?

Wiadomo, że chodzi o Moravsko slesky kraj w Republice czeskiej. "Kraj" jest tam jednostką administracyjną odpowiadającą polskiemu "województwu" i w związku z tym dla ułatwienia w tekstach pisanych dla polskiego czytelnika można używać takiego właśnie nazewnictwa. Podobnie też można "okres" nazwać powiatem, a "obec" gminą. Województwem możemy też nazwać niemiecki "land" bądź podobne jednostki administracyjne w innych państwach.

Pięknie to wyjaśniłeś ;-)

a co my będziemy z tego mieli może straż pożarna do Cieszyna szybciej przyjedzie :)

może i nic nie będzimy mieli, ale warto wiedzieć. jak widać po pytaniu o województwo morawsko-ślaskie, wiedza o sąsiadach zza miedzy jest raczej ograniczona.

Szkoda ze mieszkancy ZC nie wiedza gdzie jest woj.morawsko-slaskie! My teraz po wejsciu do strefy Schengen bedziemy mogli właśnie bardzo korzystać w sytuacjach kryzysowych! Jak ktos nie wie to niech sobie np z roznymi służbami pogada !!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama