, czwartek 7 grudnia 2023
Dziewczynka narysowała pedofila
Tak dziewczynka zapamiętała pedofila. Obok portret pamięciowy, który na podstawie rozmów z dziećmi stworzyła policja. fot. Materiały policji Dodaj do Facebook

Dziewczynka narysowała pedofila

TWO
Uczennica z Czeskiego Cieszyna narysowała portret pedofila, który molestował ją seksualnie. Policja opublikowała rysunek licząc, że może to przyczynić się do odnalezienia zwyrodnialca.
Pedofil od miesięcy grasuje w Czeskim Cieszynie (Gazetacodzienna.pl informowała o tym w czerwcu). Najprawdopodobniej był też widziany we Frýdku-Místku. Na razie jest nieuchwytny.

Śledzi dzieci, gdy wracają do domu
Pierwszego ataku dokonał 6 marca o godz. 15.30. — Kiedy nieletnia uczennica otwierała drzwi do mieszkania, podszedł do niej nieznajomy mężczyzna i pod pozorem, że przysyła go jej mama wepchnął dziewczynkę do środka. Następnie usiłował ją rozebrać — mówi rzeczniczka północnomorawskiej policji Soňa Štětínská. Dziewięcioletnia uczennica zaczęła krzyczeć. Mężczyzna wystraszył i uciekł.

Mimo, że po tej napaści policja i straż miejska zaczęły dokładniej obserwować okolice szkół i przedszkoli, pedofil zaatakował ponownie trzy miesiące później. Tym razem na ofiarę wybrał siedmioletnią dziewczynkę. — Kiedy wracająca ze szkoły uczennica otworzyła drzwi od mieszkania, nieznany sprawca wepchnął ją do środka a następnie nakłaniał do poddawania się czynnościom seksualnym — opisuje atak rzeczniczka policji.

Do kilku podobnych ataków doszło we Frýdku-Místku (od połowy listopada 2007 roku do połowy stycznia 2008). Pedofil zbliżał się do dzieci w pobliżu ich mieszkań a następnie obmacywał. Policja bada ewentualny związek pomiędzy przypadkami, który miały miejsce w Czeskim Cieszyna a tymi, do których doszło we Frýdku-Místku. — Na razie nie da się stwierdzić w sposób jednoznaczny, czy mamy do czynienia z tym samym sprawcą — zaznacza Soňa Štětínská.

Dwa portrety i rysopis
Po kilku miesiącach śledztwa policji udało się sporządzić portret pamięciowy mężczyzny, który właśnie został opublikowany. — Zadanie było niezwykle trudne, ponieważ portret przygotowywany był na podstawie wypowiedzi dzieci, które mogą odbierać niektóre fakty zupełnie inaczej od dorosłych. Dlatego ze wszystkich informacji należało wybierać tylko te, które były ze sobą zgodne — tłumaczy Štětínská.

Policja dysponuje nie tylko opracowanym komputerowo portretem pamięciowym, ale również podobizną pedofila narysowaną przez jedną z molestowanych dziewczynek.

Zdaniem policji, sprawcą napadów na dziewczynki jest mężczyzna w wieku od 30 do 35 lat. Ma jasną karnację, prawdopodobnie przefarbowane włosy z pasemkami i ciemne oczy. Na twarzy ma widoczne wypryski, najprawdopodobniej trądzik. Dzieci zapamiętały, że pedofil ubrany był w biały podkoszulek marki Adidas, spodnie sportowe typu trzy czwarte i buty Adidas z niebieskimi sznurowadłami. Mówił po czesku, bez akcentu. Sprawiał schludne wrażenie, pachniał męskimi perfumami.

W Polsce nie atakował, ale lepiej uważać
Czeska policja ostrzega, że pedofil może zaatakować znowu, również po polskiej stronie. — Jak dotąd nie odnotowaliśmy żadnego takiego przypadku — zapewnia Ireneusz Brachaczek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Rodzicom dzieci, które wracają same do domu policja zaleca, aby nauczyli je przestrzegania kilku podstawowych zasad. Nie powinny przechodzić przez opuszczone miejsca, podczas powrotu powinny w miarę możliwości trzymać się blisko kolegów, zwracać uwagę, czy nikt za nimi nie idzie i nie wdawać się w rozmowy z obcymi ludźmi.
Przed wejściem do domu należy zwracać uwagę, czy nie usiłuje do niego wejść ktoś obcy, nie wpuszczać obcych osób do domu i nie wchodzić z nimi do windy. Dzieci powinny umówić się z rodzicami, że poinformują ich o przyjściu do domu dzwoniąc z domowego telefonu stacjonarnego na telefon komórkowy któregoś z rodziców.
Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jak bym złapała tego faceta!!!!....

faceta? przecież to dziecko jest. Jakiś młody szczyl goni po mieście i się podnieca.

Ja bym temu szczeniakowi tak skopał dupę, że więcej by na dziecko nie popatrzył...

wykastrować

Myślę,że rok w celi z przestepcami mającymi córeczki szybko by go wyleczył z pedofilii. A potem farmakologia i ciach po jego małym KULFONIE. Tacy jak wyjdą z więzienia to zawsze zrobią to jeszcze raz. Powinni mieć znaną nam z filmu OBROŻĘ!!!

Dwa dni temu do córki wracającej ze szkoły podjechał samochód. Facet proponował cukierki i podwiezienie do domu!! Córeczka uciekła! Zawiadomilismy szkołę i policję. Okolice wciąż patrolują radiowozy. Rodzice uważajcie na swe pociechy!!!

jako pedagoga przeraża mnie fakt, że nie dostaliśmy żadnej informacji o niebezpieczeństwie, jakie potencjalnie grozi naszym dzieciom- po to, aby zarówno nauczyciele, jak i rodzice mogli porozmawiać o takich szczególnych sytuacjach!brak przepływu informacji może się okazać tragiczne w skutkach w takich przypadkach!wspólpracujmy!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama