, czwartek 7 grudnia 2023
Rowerami wzdłuż Olzy
Ścieżka rowerowa wzdłuż Wisły w Skoczowie. Podobna ma prowadzić wałami Olzy. fot. Dorota Kochman Dodaj do Facebook

Rowerami wzdłuż Olzy

ER
Zaolziański Bogumin zamierza we współpracy z innymi miastami wybudować nowe ścieżki rowerowe wzdłuż rzeki Olzy.
— Nowa trasa rowerowa może zostać ukończona do 2011 roku, kiedy powinny zostać wydane również materiały reklamowe i przewodnik po ścieżkach — mówi rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego Lucie Balcarová. Dodaje, że oprócz Bogumina ścieżka przebiegała będzie przez Dolną Lutynię, Dziećmorowice, Dobrawę, Karwinę i Piotrowice.

Obecnie przygotowywana jest dokumentacja niezbędna do wydania decyzji terenowej, której opracowanie współfinansować będą miasta Bogumin i Karwina. Koszty przedsięwzięcia szacowane są na ponad 700 tys. koron.

W związku z wybudowaniem ścieżki rowerowej Bogumin przygotowuje również inne projekty, mające na celu lepsze połączenie z sąsiednią Polską. — W związku ze ścieżką rowerową wzdłuż rzeki Olzy przygotowujemy wybudowanie mostu przez tą rzekę, na miejscu dzisiejszego brodu — tłumaczy Balcarová.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Panie Ficek ucz się!

Tak to má být.

Pan Ficek robi scieżki rowerowe tylko na planach. Poza tym nie ma nic. Zatopił most, to i ścieżki zasypie.

Bardzo fajny pomysł. Ciekawe, że najlepiej rozwija się polsko-czeska współpraca poza miastem Cieszyn, ludzie się dogadują, jeden drugiemu nie robi na złość

A w Cieszynie 22 września w poniedziałek z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu Cieszyńska Rowerowa Masa Krytyczna. Startujemy o 17 z rynku.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama