, wtorek 30 maja 2023
Geje i lesbijki zza Olzy chcą adoptować dzieci
Rodzina dwóch lesbijek. fot. Wikipedia.pl Dodaj do Facebook

Geje i lesbijki zza Olzy chcą adoptować dzieci

WOJCIECH TRZCIONKA
Czescy homoseksualiści mogą od dwóch lat zawierać związki partnerskie. Sporo takich powstało również na Zaolziu. Czy wkrótce męsko-męskie i damsko-damskie pary będą mogły adoptować dzieci?
Mówić o tym zaczynają ostatnio coraz głośniej członkowie gejowskich i lesbijskich organizacji, którym zalegalizowane dwa lata temu związki partnerskie już nie wystarczają. Twierdzą, że nadal są dyskryminowani. — Chcemy oficjalnie mieć dzieci. Chcemy móc je adoptować — przekonują na forach homoseksualiści.

Karol - kolejarz i Franciszek - kucharz, mieszkają razem w Hawierzowie, 20 km od granicy z Polską. Są pierwszą parą homoseksualną, która skorzystała w Czechach z możliwości zawarcia związku partnerskiego. Ceremonia odbyła się 1 lipca 2006 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostrawie. Zjawiły się rodziny, dziennikarze, zwykli gapie. Błyskały flesze, słychać było gromkie brawa. — Wreszcie jesteśmy pełnoprawną parą i możemy wspólnie o sobie decydować — cieszyła się młoda para przyjmując gratulacje i kwiaty. Na palcach lewych dłoni błyszczały nowiusieńkie, złote obrączki.

Dzisiaj, według badań, takie homoseksualne związki akceptuje aż 70 proc. Czechów. Organizacje zrzeszające gejów i lesbijki chciałyby wykorzystać tak duże poparcie i powoli zaczynają forsować pomysł adopcji dzieci. Jednak zgodę na to, według badań, dałoby obecnie tylko 22 proc. Czechów. Przeciw są też politycy. — Nie wydaje mi się, żeby homoseksualiści w Czechach byli dyskryminowani — mówi w rozmowie z „Mladą Frontą Dnes" europarlamentarzysta Ivo Strejček.

Adopcja dzieci przez homoseksualistów nie przyjdzie w Czechach łatwo. Już samo uchwalenie prawa o związkach partnerskich miało w Czechach długą i dramatyczną historię. Aż pięciokrotnie projekt ustawy trafiał pod obrady parlamentu. Przeciwny związkom był prezydent Vaclav Klaus. Uważał on, że ustawa o związkach homoseksualnych nie pomoże w walce z dyskryminacją, za to wprowadzi wielkie zmiany w pojmowaniu relacji międzyludzkich. Czeski parlament odrzucił jednak prezydenckie weto. — To porażka nie tylko moja, ale wszystkich, którzy uważają rodzinę za fundament społeczeństwa — mówił prezydent. A czescy biskupi napisali w oświadczeniu, że ustawa prowadzi do „obniżenia godności małżeństwa i rodziny".

Pierwszym na świecie krajem, który wprowadził instytucję pełnoprawnych małżeństw homoseksualnych była Holandia. Od 2001 roku geje i lesbijki mają tam prawo do adopcji dzieci na równi z parami heteroseksualnymi. Według badań opinii społecznej tylko w Holandii i Szwecji większość społeczeństwa akceptuje homoseksualistów jako rodziców (odpowiednio 69 i 51 proc.). Polacy są w tej kwestii najbardziej konserwatywni - tylko 7 proc. powierzyłoby dziecko parze gejowskiej. Podobnego zdania jest 12 proc. Litwinów, Bułgarów i Słowaków oraz 13 proc. Węgrów. Bardziej tolerancyjna jest Francja (35 proc.).
Komentarze: (68)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

"...mieszkają razem w Hawierzowie, 20 km od granicy z Polską." - to ma być jakiś straszak, czy co?!

No to teraz ruszy ciemnogród do ataku!!

Kochający inaczej nie ma co czekać, nie ma daleko jedźcie teraz po dzieci za Olzę. Huuuurrraaa!

Czy opice dostanóm w Czechach taki prawa jako ludzie ?
Precz z dyskryminacjóm opic !

...Pierwszym na świecie krajem, który wprowadził instytucję pełnoprawnych małżeństw homoseksualnych była Holandia..... A niedawno w Holandii powstała Partia Homofilów i Zoofilów, która domaga się legalizacji wspołżycia ze zwierzętami, pod warunkiem, że nie krzywdzi się zwierzecia. Proponuję im jako warunek członkostwastosunek z jeżem. Oświeconemu ap także.... W kolejce czeka partia korpofagów i nekrofilów...

ap ma racje!!! twoj komentarz jest żałosny!

Żałosne to jest silenie się na tzw.otwartość na wszelkiej maści odmienności. Bo to tolerancja, poprawność i trele morele.
Nikt nie zabrania dorosłym ludziom łączyć się w związki, jeżeli ktoś z własnej woli akceptuje pewne wzorce zachowań.
Ale zostawcie w spokoju niewinne dzieci!!!
Dorosły ma prawo wyboru-dziecko nie zawsze...

... to też pedały?

Zazdrościsz tym paniom ze zdjęcia że tworzą fajną rodzine i coś mi sie wydaje ,że dzieci maja lepsze dziecinnstwo niż niejedno dziecko z rodziny " hetero" pozdrawiam

Do ch... poj... już ich wszystkich? Niech sobie są gejami, lesbijkami nie mam nic przeciwko pod warunkiem, że swoje brudy będa prali u siebie w domu. Mężczyzna z mężczyzną kobieta z kobietą jest wbrew naturze, ale to jest ich wybór. Natomiast dzieci adoptowane przez homo dla mnie już z góry są stracone i będa miały zjechaną psychikę. Nie oszukujmy się to już by było wielce nienormalne jakby do tego doszło... apokalipsa...

A Ty jesteś idiotką -gówniarą . Adoptuj sobie jeża

Co się tak denerwujecie!! :) Te babki i dzieciaki naprawde wygladaja na fajną rodzinke;)

widze że tu kogoś ewidentnie kręcą jeże!!

Recepta jest prosta: umożliwić adopcję pod warunkiem, że adoptowane będą tylko dzieci pochodzące z pedalskich rodzin- urodzone przez jednego z pedalów.

Ap, Jola-pozdrawiam. Polska zawsze bedzie ciemnogrodem,niestety. Nietolerancyjnym,homofobicznym ciemnogrodem. A szkoda.

Ja rozumiem, że są rodziny hetero patologiczne. Ale wtedy zgodnie z prawem dzieci są im odbierane.
A spróbuj towarzystwo pedalsko-lesbijskie pozbawić rodzicielstwa, zobaczysz reakcję pederastów całego świata, że nietolerancyjni homofobowie nalatują na ich sposób życia i prawa obywatelskie!
LUDZIE- nie dajmy sąbą manipulować !!!

Co to za głupia koza co za każdym razem wyzywa Polaków od ciemnogrodu tolerancyjna na wszystko co głupie na zachodzie. Wynoś sie do lewaków jak ci się tutaj nie podoba. Co cię tutaj trzyma? widoki na spadek?

Mam w stadzie jednego barana, który regularnie dobiera mi sie do innych baranów… Stado jest przez to znerwicowane i ogólnie wkur….e. Baran odmieniec regularnie dostaje po łbie. Nie pomaga. Będę musiał przeznaczyć go na gejowy gulasz.

"Przypomniała mi sie sprawa sprzed wielu lat, kiedy w (zdaje sie) senacie USA dyskutowana była sprawa adopcji dzieci przez homoseksualne “małżeństwa”.
Pewien starszy wiekiem senator w odpowiedzi na dosyć agresywne argumenty młodszego, popierającego adopcje kolegi odpowiedział coś takiego:
- “O ile mi wiadomo, pan senator ma dwójkę wspaniałych dzieci.
Proszę sobie teraz wyobrazić sytuacje, kiedy pan senator wraz z małżonka giną np. w wypadku samochodowym a dzieci zostają oddane do adopcji - synek parze pederastów, córeczka parze lesbijek … życzę miłego weekendu.”
Gość ponoć pożegnał sie z karierą polityczną za taka wypowiedz ale chyba dal trochę do myślenia"

cytat z wikipedii:
Tolerancja (łac. tolerantia - “cierpliwa wytrwałość”; od łac. czasownika tolerare - “wytrzymywać”, “znosić”, “przecierpieć”) to w mowie potocznej i naukach społecznych postawa społeczna i osobista odznaczająca się poszanowaniem poglądów, zachowań i cech innych ludzi, a także ich samych.
* Tolerancja nie oznacza akceptacji (por. łac. acceptatio - przyjmować, sprzyjać) czyjegoś zachowania czy poglądów. Wręcz przeciwnie, tolerancja to poszanowanie czyiś zachowań lub poglądów mimo że nam się one nie podobają.
* Tolerancja jest postawą, która umożliwia otwartą dyskusję. Bez tej postawy dyskusja zamienia się albo w zwykłą sprzeczkę albo prowadzi do aktów agresji.
*Reasumując TOLERANCJA TO NIE AKCEPTACJA

Polacy nie są homofobami tzn. nie boją się homoseksualistów. Mam wrażenie, że raczej się nimi nieco brzydzą. A to nie są pojęcia tożsame.

Racja. Jestesmy malo tolerancyjnym, niezdolnym do akceptacji spoleczenstwem. Bardzo bym chciala,zeby dzieci mialy normalne rodziny. Ale tych z domow dziecka nikt nie chce przygarnac, a instynkt macierzynski (nawet u lesbijek) robi swoje. I jesli chca obdarzyc niechciane przez wlasnych rodzicow dziecko, to nie powinno z gory sie tego zakazywac. I tak wiadomo,ze nawet w Holandii przepisy adopcyjne sa bardzo szczegolowe i byle parce facetow trzymajacych sie za rece dziecka sie nie daje (jak z pewnoscia wyobraza to sobie wiekszosc krzyczacego spoleczenstwa).
A to,ze Polska jest ciemnogrodem, to nie moja wina. Bardzo mi z tego powodu przykro. Bo co to za kraj,gdzie prezerwatywy be, dom publiczny be (choc ku**y na kazdym rogu), nauka o seksie be, in vitro be, kobiety zyjace pod jednym dachem be. A na ksiezy, ktorzy okradaja swoich parafian (oplaty za cokolwiek co z udzialem ksiedza!!), ktorym udowodniono pedofilie, ktorzy splodzili setki czy tysiace dzieci, ktore wypelniaja domy dziecka- na nich przymyka sie oczy, bierze wode w usta i znajduje zastepczy temat, bo Kosciol Katolicki i wszystko co z nim zwiazane w Polsce jest NIETYLANE, TABU i SWIETE!!! A jak sie znajdzie ktos, kto sie temu sprzeciwia, natychmiast zostaje wyzywany od roznych dziwnych imion. To jest moja opinia, czy sie wam to podoba czy nie. Z zyczeniami pogodnej mszy.

Brawo Panie redaktorze! To są najważniejsze tematy cieszyńskie! Brawo!

Gdy człowiek rozumny zacznie pisać jakąś opinię, nie domyślamy się, jak ją skończy. Gdy zacznie głupi - wiemy na pewno.

Nie jestem zwolennikiem adopcji przez gejów i lesbijki dzieci, bo to krzywdzi owe dzieci. Dziecko potrzebuje ojca i matki. Ale trochę wkurza mnie histeryczny ton wielu wypowiedzi. Homoseksualiści to promil społeczeństwa, 1 na 1000 ( choć oni twierdzą, że kilka % ) i szkoda czasu na zajmowanie się tym tematem zastępczym

O ciekawy temat na GC.....

Każdy ma prawo wyboru - niech żyje tak jak chce. Dzieci jednak powinny wychowywać się w domu z mamą i tatą.

Nie mam nic przeciwko gejom i les ale pytanie czy chcemy mieć tak samo wyzwoloną "miłość" jak na zachodzie? Nasz naród póki co zachowuje swą tożsamość dzięki historii i dzięki temu że jesteśmy narodem z długą tradycją! Amerykanie mogą nam pozazdrościć!!! Geje i les ok, adopcja NIGDY!!!

Polska nie jest Ciemnogrodem!!! chociaż wielu (szczególnie Polaków) tak twierdzi. Pomieszkaj trochę w Stanach czy Anglii i zobaczysz nie Ciemnogród ale totalną rozpierduchę nie jeden z rodaków sie o tym przekonał syf i mogiła. Powodzenia

Krakers daremny trud. Ta kobieta wie swoje. Na logikę ją nie przekonasz. Celem jej jest zaznaczenie własnej przynależności. Do świata, do nowoczesności, do postępu. Bo cóż to za życie bez dyskretnego choćby smrodku konwenansu, zwanego dziś poprawnością polityczną, zwłaszcza jeśli i konwenans, i smrodek są światowe.

Krakers, ja nie mam na mysli tej najnizszej warstwy spoleczenstwa, ktora przewaza w Ameryce (w ktorej mieszkalam 7 lat, wiec troche porownania mam). Jasne,ze nie ma co porownywac. Ale piszemy o odczuciach Polakow w stosunku do wszystkiego, co uwazane jest na "inne". Ludzie nie maja o czym pojecia, a wykrzykuja tak ekstremalne poglady, ze szlag czlowieka moze trafic. Bycie gejem, to nie jest czyjes widzimisie. Z tym sie czlowiek rodzi. I musi sobie z tym poradzic. W Polsce go zakamieniuja. I to nazywam ciemnogrodem. Ja tutaj uogolniam,pisze o wiekszosci spoleczenstwa, a nie o jednostkach. Uderzysz w stol odezwa sie nozyce. Pozdrawiam.

Cytat "Bycie gejem, to nie jest czyjes widzimisie. Z tym sie czlowiek rodzi." - Oczywista bzdura. Gdyby to była prawda to byłaby możliwość przekazywania tej cechy potomstwu.

"Oczywista bzdura. Gdyby to była prawda to byłaby możliwość przekazywania tej cechy potomstwu. " - a to jest dla ciebie oczywista oczywistość, Lola?

Aha,jeszcze kawał p.t. zawód miłosny-nekrofil napotkał partnera w letargu!!

Jestem jak najbardziej za przyznaniem gejom i lesbijkom praw do rejestracji związków. Ale adopcja powinna być tylko dla WZOROWYCH małżeństw hetero. Tak samo powinny być wykluczone osoby samotnie wychowujące dzieci

Lola ma doktorat z genetyki widze ;)

pozdrawienia dla Moniki!

Ja też z pozdrowieniami dla Moniki i Joli. Króliki najbardziej lubią siedzieć między kapuścianymi głowami.

Chyba macie rację, że ze skłonnościami żeby być homosiem można się urodzić. Mój stary był inseminatorem bydła i mnie teraz ciągnie do zwierzątek. Ale nie krówek, tylko do brodatych kózek! Proszę o akceptację!!!

Rozwój człowieka rozpoczyna się w środowisku rodzinnym, którego prawidłowy przebieg najlepiej chroni przed homoseksualizmem. Nikt nie rodzi się homoseksualistą. Wśród nieprawidłowych relacji rodzinnych sprzyjających powstawaniu skłonności do homoseksualizmu wymienia się następujące czynniki oddziałujące na nieprawidłowy rozwój osobowości: obojętność lub wrogość ojca do syna-chłopca, zachłanność matki pragnącej uzależnić syna od siebie i odizolować go od ojca oraz niezmordowane zabiegi matki przeszkadzające synowi w osiąganiu męskości i poślubieniu innej kobiety. Inną przyczyną skłonności do homoseksualizmu może być deprawacja homoseksualna. Intensywność skłonności do homoseksualizmu zależy też od głębi zaburzeń w wychowaniu, polegających na silnym niezaakceptowaniu płciowości dziecka i wychowywaniu do identyfikacji / inną płcią niż płeć dziecka. Brak uczucia, niedojrzałość, obsesyjne nawyki, izolacja społeczna, deprawacja obyczajowa, Swoboda widowisk i publikacji sprzyjają także ujawnianiu się skłonności homoseksualnych.

Nikt nie rodzi się homoseksualistą ? Co za brednie.
W każdej populacji zwierzęcej są osobniki homoseksualne. Tak samo wśród ludzi. Ich liczba nie przekracza kilku procent. Trzeba tych ludzi zaakceptować zamiast prześladować, co niestety jest częste w Polsce

Badania socjologiczne pokazują, że największa agresją wobec homoseksualistów wykazują się ...ukryci homoseksualiści,
np. wielu księży którzy w celu ukrycia swoich skłonności wybrali życie w celibacie

Błąd. Admin usuwa takie posty z adresami stron.

Do wert. Udowodno również, że do największych obrońców niby atakowanych homoseksualistów należą ........sami homoseksualiści kochający podgrzewanie atmosfery wokół tego tematu.

Ani jedna z sensacyjnych i nagłaśnianych przez media informacji o odkryciach biologicznych źródeł homoseksualizmu nie została potwierdzona naukowo. Tak było z pracą Simona LeVaya, który ogłosił, że za zachowania homoseksualne odpowiedzialna jest grupa neuronów o nazwie INAH3 znajdująca się w podwzgórzu mózgowym. Późniejsze badania dowiodły, że naukowiec się mylił, do czego zresztą sam po trzech latach się przyznał, mówiąc: "Nie dowiodłem, że homoseksualizm jest uwarunkowany genetycznie ani nie znalazłem genetycznych przyczyn bycia gejem. Nie wykazałem, że geje są gejami od urodzenia".
Negatywnie zweryfikowana została także teza Johna M. Baileya i Richarda Pillarda głosząca istnienie genu odpowiedzialnego za zachowania homoseksualne. Okazało się, że czynnik genetyczny nie może determinować zachowań seksualnych, co potwierdziły badania nad wieloma parami bliźniąt jednojajowych. Chociaż posiadały one identyczny zestaw genów, to jednak niektóre z nich różniły się orientacją seksualną. Pod wpływem tej krytyki jeden ze wspomnianych naukowców John M. Bailey przyznał, że nie da się wyjaśnić zjawiska homoseksualizmu wśród bliźniąt inaczej niż przez wpływ otoczenia.
Podobnie zmiażdżona przez naukowców została teoria Deana Hamera, który doniósł, że źródłem homoseksualizmu jest szczególna sekwencja genetyczna wewnątrz chromosomu Xq28. Badania kanadyjskich uczonych obaliły tę hipotezę, a sam Hamer po pięciu latach zmuszony był przyznać, że "te geny nie powodują, iż ludzie stają się homoseksualni".
Wszystkie te domniemane odkrycia łączyło to, że zostały nagłośnione przez media jako niemal naukowo udowodnione. W ten sposób utrwalały one w opinii publicznej obraz homoseksualizmu jako zjawiska zdeterminowanego przez czynniki biologiczne. Łączyło te badania jeszcze jedno: ich autorzy - Simon LeVay, John M. Bailey i Dean Hamer - to zdeklarowani homoseksualiści. Ich tezy szybko i skwapliwie podchwytywane były i rozpowszechniane przez lobby gejowskie.

Równie chętnie kolportowano też teorie B. A. Glaudego, że o skłonnościach homoseksualnych decydują hormony, czy tezy Laury Allen i Roberta Gorskiego, że za orientację tę odpowiedzialne jest spoidło przednie, czyli wiązka włókien nerwowych łączących płaty czołowe mózgu. Również te twierdzenia zostały później przez naukę obalone.

Nie jestem homo. Nie interesuje mnie cała genetyka, itp. Naukowcy różne rzeczy gadają. Stwierdzam jedynie fakt: w każdej populacji zwierząt i wśród ludzi kilka procent to homo. Jeśli w jednej rodzinie
1 dziecko to homo, inne hetero to tego nie da się wytłumaczyć złym tatusiem lub mamusią. I albo to zaakceptujemy i damy tym ludziom żyć, albo będziemy nową wersją faszystów

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama