, piątek 2 czerwca 2023
15 lat za zabójstwo taksówkarza
Czescy taksówkarze byli wstrząśnięci śmiercią kolegi. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

15 lat za zabójstwo taksówkarza

TWO
Na 15 lat więzienia skazał ostrawski sąd Polaka Bogumiła K. za zamordowanie i obrabowanie czeskiego taksówkarza rok temu na Zaolziu.
Wyrok zapadł w piątek. Bogumił K. wysłuchał go z kajdankami na rękach i nogach. Gdy usłyszał werdykt sądu, powiedział, że zrobiło mu się niedobrze i prosi o odprowadzenie do więzienia. Sąd się nie zgodził. Blady jak ściana Bogumił K. musiał wysłuchać uzasadnienia wyroku do końca.

Prokuratura żądała nawet 20 lat więzienia dla Polaka, który 1 kwietnia 2007 roku w Hawierzowie zamordował ostrawskiego taksówkarza Romana Karla. Chciał od niego pieniędzy - w tym celu przyłożył mu nóż do szyi. Gdy jednak mężczyzna zaczął się bronić zadał śmiertelny cios. Jeszcze tego samego dnia Bogumił K. napadł na innego taksówkarza. Też zaatakował go nożem, ale ten nie bronił się, tylko wypłacił mu 5,5 tys. koron, dzięki czemu wyszedł z opresji żywy.

Polak pracował na Zaolziu w jednej z tamtejszych kopalń. W kraju ma żonę i trójkę dzieci.

Proces odbywał się przy zaostrzonych środkach bezpieczeństwa. Skazany odwołał się od wyroku.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Brawo, za takie zabojstwo 15 lat to minimum.

O ile sobie dobrze przypominam, główny bohater filmu Kieślowskiego "Dekalog 5" dostał wyrok śmierci właśnie za zabicie taksówkarza. Proponowałbym dać skazanemu ten film do oglądnięcia, może da mu to coś do myślenia.

50 lat powinien był dostać.

Inga 15 lat za zabicie? Niech 20 latek zabije kogoś wyjdzie mając 35 jeszcze całe życie przed nim... 25 to minimum i ciężkie roboty by państwo nie musiało go utrzymywać.

Praca najlepszą karą, praca uszlachetnia, może w Polsce nie mamy tajgi do wyrębu, ale kilka tysięcy kilometrów brzegów rzek można wysprzątać, wyrównać, nadsypać...

Powinien dostać 25 lat 15 to za mało a taksówkarzowi to zycia nie przywróci...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama