, wtorek 30 maja 2023
Jak dokończyć budowę szpitala? (część 1 dyskusji)
Jan Kawulok to radny wojewódzki (PiS) i dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie. fot. WO Dodaj do Facebook

Jak dokończyć budowę szpitala? (część 1 dyskusji)

JAN KAWULOK, radny wojewódzki, dyrektor Szpitala Śląskiego
Ile potrzeba, żeby pawilon diagnostyczno-zabiegowy Szpitala Śląskiego w Cieszynie mógł zacząć działać? Jakieś 50 mln zł.
Liczyliśmy na 3 mln zł, marzyliśmy o 5 mln. Ostatecznie Sejmik Województwa Śląskiego przyznał nam na kontynuację budowy pawilonu diagnostyczno-zabiegowego Szpitala Śląskiego w Cieszynie maksymalną kwotę. 5 mln zł na wiele nam pozwoli. Do końca roku i na początek przyszłego pieniędzy na pewno nam wystarczy. Potem liczymy na wciągnięcie inwestycji do budżetu centralnego państwa. Mamy przychylność wielu osób, w tym wojewody śląskiego.

Do 1990 roku budowa pawilonu diagnostyczno-zabiegowego była inwestycją centralną. Potem przejął ją wojewoda bielski, a w 1993 roku inwestycja została wstrzymana. Teraz jest szansa na definitywne dokończenie pawilonu, choć nie wiem, w jakim okresie. To zależy od skuteczności naszych posłów, którzy czynią starania o ponowne wciągnięcie inwestycji do budżetu centralnego.

Ile potrzeba, żeby pawilon mógł zacząć działać? Jakieś 50 mln zł. Jest to kwota trudna, ale możliwa do zdobycia.

***

Powyższy artykuł wyraża osobiste poglądy jego autora.

W dziale Opinie Gazetycodziennej.pl chcemy prezentować różne stanowiska na tematy społeczne, gospodarcze, polityczne, kulturalne, religijne i sportowe Śląska Cieszyńskiego ludzi różnych opcji, wyznań, zainteresowań... Chcielibyśmy, aby dział Opinie naszego dziennika stał się szeroko pojętą platformą wymiany opinii o regionie. Zapraszamy chętnych do przesyłania nam felietonów, dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami oraz bieżącego komentowania artykułów.
Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ale co tu komentowac? Jedyna roznica jest taka, ze Pan Kawulok mowi "my", czyli kasa na diagostyczny zostala zalatwiona nie tylko przez jedna osobe. Bylo to wspoldzialanie wielu osob :)

po co wydawać tyle milionów skoro te darmozjazdy strajkują nie starczą te stare pawilony

Wybudowac i nie wyposazac a sprzedac.

Diagonostyka potrzebna jest poniewaz trzeba przeniesc tam sale operacyjne gdyz obecnie zlokalizowane na starym pawilonie nr 3 oraz w łóżkowcu stracą atest i nie będzie można operować.
Przecież wymagania są ciągle podnoszone i bez inwestycji będzie można szpital zamknąć.

W jednym sie zgadzamy - definitywne dokończenie pawilonu, choć nie wiem, w jakim okresie?

no cóz Kawulok za długo włada już Slaskim Szpitalem zaczynał od kierownika do dyrektora dać mu wolność i już czas zmienić go na lepszego. W Śląskim mozna dużo zaoszczędzić lecz tego Kawulok ze swoją świtą nie widzi( przerost ADMINISTRACJI TO PIERWSZE)
Dobra rada JASIU ODEJDŹ JUŻ NA CIEBIE PORA

Wygrał konkurs to żądzi. Problem że to konkursy dożywotnie a młodzi spieprzają

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama