Takiego TKB jeszcze nie było!![]() Iwkowianie wystąpili na TKB po raz pierwszy. fot. WO ![]() Każda dziewczyna chce najlepiej wypaść na scenie. fot. WO ![]() 44. TKB to 108 zespołów, w tym kilkanaście prezentujących folklor Beskidów. fot. WO ![]() Tadeusz Filipczyk to góralski hetman z Jabłonkowa na Zaolziu, który od lat współorganizuje tamtejsze Gorolski Święto. fot. WO Ale to, co najważniejsze, to ludzie. Atmosferę tego festiwalu zawsze tworzyła i tworzy widownia. Gdy publiczność znakomicie się bawi, wtedy i my, artyści świetnie czujemy się na scenie i lepiej występujemy. Czy coraz powszechniejsza komercja nie przeszkadza w przeżywaniu folkloru? Ależ góralszczyzna zeszła na komercję zanim jeszcze pojawił się Tydzień Kultury Beskidzkiej. Teraz rozchodzi się o to, aby tę komercję utrzymać w ryzach, aby się za bardzo nie rozprzestrzeniła. I to się udaje. Cieszy, że ludzie — pomimo upływu czasu — nadal przyjeżdżają do Wisły, Szczyrku, Żywca, czy Jabłokowa raczyć się folklorem. I tego nie wolno nam, góralom i organizatorom, zaniedbać.
|
reklama
|
Czy tekst ten pisał redaktor gazetycodziennej? Bo nie jest zbyt obiektywny, tak mi sie wydaje, niezbyt dziennikarski.
no pisze przecież u góry kto to napisał:-) GOROL jest the best!!
Informujemy, że autorem wypowiedzi jest wyżej podpisany TADEUSZ FILIPCZYK, góralski hetman z Jabłonkowa.
Dzięki za wyjaśnienie. To tłumaczy dlaczego miałem mieszane odczucia czytając tekst. Osobiście z Panem Tadeuszem się nie zgodzę, a pytanie do redakcji: czy taką formułę ma gazetacodzienna.pl?
Formula Gazetycodziennej.pl jest gazetowa, a wiec poza typowymi artykulami jest w niej miejsce rowniez na opinie i komentarze. Ten artykul jest subiektywna ocena i dlatego zostal zamieszczony w dziale opinie. Pozdrawiamy
Niestety mam wrażenie, że TKB z roku na rok staje sie coraz bardziej komercyjna imprezą, a nie świętam kultury i folkoru. Pytanie do organizatorów. Czy nie czas pomyślec nad zmiana formuły, aby uratować dawny charaker tego święta?
Dodaj komentarz