, poniedziałek 11 grudnia 2023
Rusza piesza pielgrzymka z Zaolzia na Jasną GóręDodaj do Facebook

Rusza piesza pielgrzymka z Zaolzia na Jasną Górę

GŁOS LUDU
W sobotę po porannej mszy o godz. 6.00, z czeskocieszyńskiego kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa wyruszy 17. piesza pielgrzymka z Zaolzia na Jasną Górę do Częstochowy.
Grupa, której opiekunem duchowym będzie ks. Robert Wojnowski, w ciągu 6 dni pokona trasę o długości 162 km, podzieloną na odcinki liczące od 21 do 37 km. Najdłuższy jest pierwszy etap, prowadzący z Czeskiego Cieszyna do Krzyżowic. W miejscowościach, w których grupa będzie zatrzymywała się na noc, pielgrzymi zostaną zakwaterowani w prywatnych domach parafian. — Ludzie, którzy nas przyjmują, są niezwykle gościnni — podkreśla Jadwiga Franek, która wraz z mężem Franciszkiem tradycyjnie organizuje pielgrzymkę. — Sami śpią gdzieś w kącie kuchennym albo na strychu, a nam udostępniają swoje sypialnie i pokoje gościnne.

Pielgrzymka piesza to co prawda najstarsza, lecz nie jedyna forma zaolziańskiego pielgrzymowania na Jasną Górę. W tym roku po raz piętnasty wyrusza do Częstochowy dwudniowa pielgrzymka autokarowa (wyjazd w czwartek 26 lipca) a po raz piąty pielgrzymka rowerowa (wyjazd w środę 25 lipca). Przybycie tych dwu grup do Częstochowy zaplanowane jest tak, by spotkały się one w czwartek z grupą pielgrzymów pieszych i razem udały na mszę do Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Franek podkreśla, że kaplica jest dla zaolziańskiej pielgrzymki zarezerwowana na mszę oraz na tradycyjne nocne czuwanie, czyli całonocną adorację przed Cudownym Obrazem Matki Bożej.

Chętni do udziału w pielgrzymce mogą zgłaszać się pod nr tel. 00420-558-711-188 lub 00420-731-707-132 lub wysyłając maila pod adres: frankowie@seznam.cz.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

oj Franek !!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama