, piątek 21 czerwca 2024
6-latek nabił się na ogrodzenie
6-latek przeskakując ogrodzenie tak niefortunnie złapał za ostry pręt, że ten przebił mu dłoń. fot. ARC Dodaj do Facebook

6-latek nabił się na ogrodzenie

WO
Strażacy z Karwiny na Zaolziu mieli bardzo nietypową interwencję. Musieli ratować chłopaka, który nabił rękę na stalowe ogrodzenie.
Do wypadku doszło w sobotę. 6-letni chłopak przeskakiwał przez ogrodzenie i tak niefortunnie złapał za ostry pręt, że ten przebił mu dłoń. Miał szczęście, że nie uszkodził tętnicy i nie próbował samemu sobie radzić, tylko wezwał na pomoc kolegów, którzy zadzwonili na pogotowie i straż pożarną. — Gdy dotarliśmy na miejsce na dłoni chłopaka nie było widać nawet odrobiny krwi! — mówi rzecznik prasowy strażaków Petr Kůdela..

Strażacy uznali, że nie mogą ryzykować zdjęcia dłoni z ostrego pręta, gdyż wtedy mogliby uszkodzić tętnicę i 6-latek wykrwawiłby się. Nie próbowali też przeciąć stali, gdyż chłopak mógłby to boleśnie odczuć. Co więc zrobili? Delikatnie odkręcili ogrodzenie, zdjęli je ze słupków i razem z chłopakiem przetransportowali na wozie do szpitala. Chirurdzy wyjęli pręt z dłoni dopiero wtedy, gdy chłopak był już na sali operacyjnej pod narkozą.
Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Zdjęcie drastyczne. Dobrze że wszystko się skończyło pomyślnie.

wiecej takich zdjec!

O qtfa!

Wojtek! Takie zdjęcie??? Bez przesady! Nie róbcie "Kobry podBeskidzkiej" z Gazety Codziennej!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama