, sobota 9 grudnia 2023
Trzyniec: grupowa terapia hutników
Hutnicy codziennie pracują w szkodliwych warunkach, ale wielu w dodatku jeszcze pali. fot. ER Dodaj do Facebook

Trzyniec: grupowa terapia hutników

ER
Pracownicy Huty Trzynieckiej oduczają się palić za pieniądze pracodawcy. — Huta w Trzyńcu jest pierwszym zakładem w Republice Czeskiej, który zdecydował się na taką grupową terapię — przekonuje dyrektor generalny huty Jiří Cienciala.
Pięciotygodniowe kursy trzyniecka huta funduje pracownikom jako pierwsza firma w Republice Czeskiej. — Właśnie zakończyła się druga edycja, do której przystąpiło ponad trzydziestu pracowników — mówi Jarmila Poločková z działu personalnego huty. — W ten sposób motywujemy hutników, aby bardziej dbali o zdrowie.
Podczas zajęć, pracownicy huty dowiadują się m.in. jaki wpływ ma nikotyna na organizm człowieka, oglądają zdjęcia zniszczonych organów, dowiadują się jak prowadzić zdrowy tryb życia, mierzą pojemność własnych płuc. Uczestnicy kursu dostają też skierowania na darmowe terapie. — W ten sposób chcemy uwrażliwić ludzi na to, że prowadzą niezdrowy tryb życia. Niektórzy dają się przekonać — przekonuje Anna Šnajdrová, która prowadziła kurs.

Pierwszy odwyk zaliczyło 46 hutników. Palenie rzuciło 20. Drugi kurs przyciągnął 33 pracowników, z których niepalenie deklaruje teraz 13 hutników. — To projekt pilotażowy. Wierzymy, że w ten sposób w naszej firmie zwiększy się liczba osób niepalących i ich wydajność — przekonuje dyrektor generalny huty Jiří Cienciala.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama