, poniedziałek 15 sierpnia 2022
W wiślańskim "Patelnioku" znają się na ubezpieczeniach



Dodaj do Facebook

W wiślańskim "Patelnioku" znają się na ubezpieczeniach

mat.pras.
14 marca 2017 roku w Oddziale ZUS w Chorzowie odbył się wojewódzki finał olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W konkursie wzięło udział 24,5 tyś uczniów z całej Polski, w tym 4 tyś. z naszego województwa. Wśród 20 finalistów z województwa śląskiego znaleźli się reprezentanci Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle: Angelika Pilch, Anna Hławiczka oraz Maciej Patrzyński.

Konkurs miał charakter współzawodnictwa zespołowego. Zadaniem każdego zespołu było rozwiązanie testu składającego się z 25 pytań wielokrotnego wyboru.Trzeba było wiedzieć m.in. komu przysługuje renta rodzinna czy zasiłek macierzyński, w jakiej wysokości są wypłacane zasiłki z ubezpieczeń społecznych albo jaka jest stopa procentowa składki wypadkowej. Jedno z pytań dotyczyło okresów nieskładkowych, które są uwzględniane m.in. przy ustalaniu prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy.

Drużyna z wiślańskiej szkoły zajęła 3 miejsce.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

To sa chyba jakies jaja zeby organizowac konkurs na temat Zakladu Utylizacji Szmalu !!!!

i dobrze że się szkolą, nie wyrosną na takie jajo jak Ty Janie:-)

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama