, poniedziałek 15 sierpnia 2022
Wyróżnienie dla uczniów z WisłyDodaj do Facebook

Wyróżnienie dla uczniów z Wisły

Wyróżnienie dla uczniów z Wisły


Wyróżnienie dla uczniów z Wisły


Wyróżnienie dla uczniów z Wisły


Wyróżnienie dla uczniów z Wisły

W dniu 4 marca 2017 reprezentanci Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle wzięli udział w XVIII Małopolskim Konkursie Szkół Gastronomicznych w Krakowie. Jest to najbardziej prestiżowa impreza gastronomiczna dla uczniów organizowana od 1999 r., w której biorą udział zawodnicy z Polski i zagranicy. Ideą konkursu jest propagowanie różnorodności potraw i napojów oraz tradycji kulinarnych.

W kategorii barmańskiej udział wzięło 12 uczniów, 9 z Polski i 3 z zagranicy. Zawodnicy mieli przygotować soft drinka do 90ml z 5 składników w ciągu 5min oraz ozdobę. Czas na zrobienie ozdoby nie był określony. Jury techniczne oceniało prawidłowość przygotowania drinka w określonym czasie a jury degustacyjne przyznawało punkty za wygląd, zapach i smak. Reprezentantka ZSGH Kornelia Lapczyk z kl. III Ha w tej kategorii zajęła V miejsce i otrzymała wyróżnienie.
W kategorii kucharskiej udział wzięło 32 zawodników. Kucharze w ciągu 120 minut musieli sporządzić 10 porcji zakąski zimnej z dowolnych składników, których kompozycja miała przenieść jury w „podróż przez smaki”. Reprezentant Wisły Karol Procner z klasy IV TG, przygotował zakąskę „Podróż w Beskidy”, na którą składały się sos z borówki brusznicy, sos szalotkowo-cebulowy, żel dyniowy, mus z foie gras oraz babeczkę ptysiową. Karol zajął IV miejsce i otrzymał wyróżnienie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama