, piątek 19 sierpnia 2022
Praktyki uczniów ZSGH w AngliiDodaj do Facebook

Praktyki uczniów ZSGH w Anglii

D.Mendrek
Praktyki uczniów ZSGH w Anglii


Praktyki uczniów ZSGH w Anglii


Praktyki uczniów ZSGH w Anglii


Praktyki uczniów ZSGH w Anglii


Praktyki uczniów ZSGH w Anglii

Grupa 10 uczennic z klas hotelarskich, turystycznych i gastronomicznych Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich w Wiśle pod opieką Doroty Mendrek odbyła czterotygodniowe praktyki zawodowe w Portsmouth – portowym mieście w Wielkiej Brytanii. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Mobilny Technik w ZSGH w Wiśle” realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER).

Uczennice odbywały staże w hotelach Ibis Budget, Premier Inn, Rydeview Hotel oraz w hinduskiej restauracji Akash. Ciekawym doświadczeniem, oprócz doskonalenia swoich umiejętności zawodowych, była możliwość uczestniczenia w życiu codziennym Anglików, gdyż dziewczęta były zakwaterowane u rodzin. Uczennice i opiekunka rozmawiały o sprawach codziennych i jadły posiłki razem z rodzinami, co pomogło im pokonać barierę językową i popracować nad doskonaleniem umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim. W miejscach praktyk uczennice spotkały się z bardzo życzliwym podejściem personelu. W hotelach uczestniczki projektu przede wszystkim pracowały w służbie pięter, a czasami w recepcji. Miały też możliwość poznania pracy i sposobu zarządzania w angielskich hotelach. W restauracji Akash praca polegała na nakrywaniu do stołu, obsługiwaniu gości i przygotowaniu potraw – typowych dań hinduskich.
Czas wolny grupa spędzała na zwiedzaniu miasta i wycieczkach. W Portsmouth uczennice zwiedziły City Museum, D-Day Museum, które upamiętnia inwazję wojsk alianckich na Normandię, Emirates Spinnaker Tower – 170 m wieżę z pięknymi widokami na miasto, morze i okolicę. Zwiedzały także stare miasto, kościoły i Katedrę Św. Tomasza oraz spacerowały nad morzem. Bardzo ciekawa była wycieczka do Winchesteru - byłej stolicy Anglii. Grupa zwiedziła The Great Hall, gdzie na ścianie wisi okrągły stół króla Artura oraz City Mill – młyn miejski. Najsławniejszym zabytkiem tego miasta jest najdłuższa w średniowiecznej Europie Katedra pod wezwaniem Trójcy Świętej, św. Piotra i Pawła i św. Swituna. Znajduje się w niej biblia z XII wieku, grobowce królów i biskupów oraz grób J. Austin. Stare miasto uczennice poznały dzięki grze miejskiej. W Londynie uczennice odwiedziły Buckingham Palace, Westminster Abbey, Big Ben, Pałac Westminsterski, London Eye, Trafalgar Square, Tower Bridge oraz Piccadilly Circus. Podziwiały wieżowce ze szkła i metalu w dzielnicy City, kontrastujące z niską zabudową miasta.
Dzięki wyjazdowi uczennice poszerzyły swoją wiedzę, nabyły nowe umiejętności, poprawiły komunikację w języku angielskim, poznały kulturę i codzienne życie zwykłych ludzi mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama