, sobota 21 maja 2022
Finalistki z WisłyDodaj do Facebook

Finalistki z Wisły

Sukcesem zakończyły się udziały uczennic Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle w centralnych etapach olimpiad zawodowych.

Anna Chmura zajęła znakomite 9 miejsce w III Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce w Łodzi. Zaczęło się od szkolnych eliminacji, potem okręgowe w Bielsku-Białej i świetny 3. wynik - z 215 uczestników. Wtedy też zaczęły się intensywne przygotowania do etapu centralnego. Z jednej strony Ania przygotowywała się do testu, ale o wiele większym wyzwaniem było wymyślenie i opracowanie zupełnie nowego szlaku. Przy ogromnym wsparciu klasy (3T) i nauczycielek Ewy Macoszek i Ewy Stannej, Ania opracowała "Mistrzowski Szlak - czyli śladami Adama Małysza". Jest to propozycja jednodniowej wycieczki po miejscach związanych z wiślańskim skoczkiem. Razem z klasą Ania wypróbowała większość atrakcji, przygotowała prezentację i folder reklamowy.
Świetnie przygotowana pojechała na etap centralny i tam w pierwszej części, czyli w teście i prezentacji, wypadła tak dobrze, że zakwalifikowała się do finału Olimpiady, w którym zmierzyła się z opracowaniem jednego dnia wycieczki do Lipska. Ostatecznie Ania, otrzymując tytuł finalistki Olimpiady Wiedzy o Turystyce, uzyskała zwolnienie z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (z części pisemnej) i indeks na Uniwersytet Łódzki.
Kolejną finalistką została Krystyna Michalik z kl. 3Ha, która wzięła udział w Etapie Centralnym VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Kołobrzegu. W pierwszej części uczestnicy OWH przystąpili do części pisemnej, która obejmowała 100 pytań z zakresu hotelarstwa i gastronomii oraz tematu przewodniego jakim była „historia hotelarstwa”. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 15 osób z 30 najlepszych przybyłych na ostatni etap zmagań. Krysi ostatecznie nie udało się dołączyć do finałowej piętnastki ale ogromnym sukcesem było naleźć się gronie uczestników etapu centralnego wyłonionych z pośród ponad 400 uczniów biorących udział w olimpiadzie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama